Przeczytaj to spojrzenie na to, jak upadek TerraUSD odebrał wszystko niektórym inwestorom stablecoin

Przeczytaj to spojrzenie na to, jak upadek TerraUSD odebrał wszystko niektórym inwestorom stablecoin

Niedawny upadek stablecoina TerraUSD (UST) zaskoczył rynek kryptowalut. Dla ludzi, którzy postrzegali Terra jako bezpieczniejszy zasób w porównaniu z innymi, bardziej otwarcie niestabilnymi kryptowalutami i zainwestowali dużo w monetę lub powiązany z nią protokół Anchor, mają teraz do czynienia z następstwami, gdy puszczają aktywa, aby spróbować nadrobić ich zagubione jaja lęgowe. Raport The Wall Street Journal z piątku opowiadał historie kilku z tych inwestorów, w tym jednego lekarza, który wyjaśnił, jak upadek TerraUSD wpływa na przyszłość jego rodziny.

Keith Baldwin, 44-letni chirurg mieszkający poza New Bedford w stanie Massachusetts, zaoszczędził 177 000 dolarów w ciągu ostatniej dekady. W zeszłym roku zebrał swoje oszczędności i kupił USD Coin, wkładając go na konto kryptograficzne, które przyniosło 9% roczny zysk. W kwietniu przeniósł go na pseudorachunek oszczędnościowy zasilany przez TerraUSD, który oferował 15%. Ponad 90% jego oszczędności zniknęło w ciągu kilku dni, gdy TerraUSD straciła swoją pozycję w stosunku do dolara. Dr Baldwin powiedział, że nie wiedział, że Stablegains, start-up, który zarządzał rachunkiem, konwertował swoje zasoby monet USD na TerraUSD. (USD Coin zachował 1 peg.) Kiedy dr Baldwin dowiedział się, że kłopoty TerraUSD zagrażają jego gniazdu, starał się wypłacić swoje fundusze ze Stablegains. Mijały godziny, gdy witryna przetwarzała przelew. Zanim wylądowali na nowo utworzonym koncie doktora Baldwina na giełdzie kryptowalut Kraken, moneta kosztowała zaledwie 14 centów. Dr Baldwin nie uważa się za entuzjastę kryptowalut. Miał nadzieję, że wyda pieniądze na dom. Teraz ogranicza wydatki, aby nadal oszczędzać na edukację swoich dzieci. „Nie chcę karać naszych dzieci za błąd, który popełniłem” – powiedział.

Raport z Rest of World badał niszczycielskie skutki spadku TerraUSD dla osób spoza Stanów Zjednoczonych, w Argentynie, Wenezueli, Iranie, Iraku i Nigerii, którzy patrzyli na stablecoin jako sposób na przechowywanie swoich funduszy, które mogą poradzić sobie z inflacją lepsze niż ich często niestabilna lokalna waluta. Wielu z nich poinformowało, że dowiaduje się o krypto z YouTube i wierzy w jego bezpieczeństwo, ponieważ jest ono przedmiotem obrotu na popularnych giełdach, takich jak Binance. Jedna z kobiet z Buenos Aires powiedziała, że ​​zainwestowała po miesiącach spędzonych na badaniu Terra, tylko po to, by stracić wszystkie swoje oszczędności (około 1000 USD) w katastrofie. Artykuł cytuje człowieka z Pakistanu mówiącego: „Nie zostało mi nic, nawet grosza”. Wyjaśniliśmy arbitraż między Terra a jej siostrzanym tokenem Luną, który miał utrzymać wartość UST na poziomie 1 USD, oraz dołączony do niego kłopotliwy protokół oszczędnościowy Anchor. Ponieważ wartość UST przesuwała się powyżej lub poniżej tej wartości, posiadacze mogli spalić jeden z siostrzanych żetonów, aby zrównoważyć sytuację (za każdy utworzony 1 UST, Luna o wartości 1 USD jest zniszczona i to samo na odwrót) i osiągnąć niewielki zysk w tym procesie . Zainwestowanie swojego UST w protokół Anchor obiecało roczny zwrot w wysokości prawie 20 procent, ponieważ pożyczyłoby twoje pieniądze komuś innemu w zamian za zabezpieczenie i spłaciło ci zysk z zabezpieczenia, a także odsetki od pożyczki. Zarówno depozyty, jak i odsetki znajdowały się w UST. Jednak inwestowanie w Anchor oznaczało, że wypłata pieniędzy trwała jeszcze dłużej, ponieważ wartość UST i Luny spadła po niezwykle dużej transakcji wywołała spiralę śmierci. Według Bloomberga, zarówno Terra, jak i Luna są bliskie ponownego uruchomienia (która zmieni nazwy oryginalnej waluty na Terra Classic i Luna Classic) w celu rebrandingu swojej firmy blockchain i zyskania atrakcyjności zarówno dla inwestorów, jak i traderów, zaledwie kilka tygodni później. jego upadek. Vice informuje, że branża kryptowalut wykazuje wyraźne oznaki niestabilności, jednak inwestorzy venture capital, którzy nie mają dokąd pójść, nadal inwestują miliardy w drastyczne ruchy. Artykuły z The Wall Street Journal można przeczytać tutaj, a Reszta świata tutaj.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android