Google Pixel 6a w teście: zapisany w złym miejscu

Google Pixel 6a w teście: zapisany w złym miejscu

Dzięki Pixel 6a Google wypycha tańszy smartfon po tym, jak Pixel 6 i Pixel 6 Pro będą dostępne na dłużej. Jest to najtańszy model i powinien zwinąć klasę średnią. Zasadniczo działa to całkiem nieźle, jeśli Google nie podążyłoby za złym przykładem w jednym szczególe. Jak Pixel 6a radził sobie w moim codziennym życiu opowiem Wam w raporcie z testu.

Google Pixel 6a w teście: wniosek

Ocena GIGA: 7,8 / 10

Moim zdaniem Google to ma Ogromny potencjał Pixela 6a nie został w pełni wykorzystany, tak jak powinien być wyczerpany w idealnym świecie. W szczególności wyświetlacz 60 Hz wisi na smartfonie jak blok na nodze. Smartfon działa niezwykle szybko, ale po prostu tego nie widać, ponieważ treści nie wyświetlają się tak płynnie.

To, co przekonało mnie do Pixela 6a, to świetna obudowa, wysoka wydajność, dobry aparat, unikalne funkcje oprogramowania i niezbyt wysoka cena. Niemniej jednak mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości spadnie jeszcze bardziej, aby móc zrekompensować wyświetlanie 60 Hz. Dla mnie ten telefon komórkowy z wyświetlaczem 120 Hz i funkcją ładowania bezprzewodowego byłby rewolucją w tym segmencie cenowym. Może to zadziała z Pixelem 7a.

Google Pixel 6a - Odblokowany smartfon z Androidem 5G i aparatem 12MP - Chalk

Google Pixel 6a – Odblokowany smartfon z Androidem 5G i aparatem 12MP – Chalk

Cena może być teraz wyższa. Cena od 30.07.2022 04:12

Zalety:

Form FactorWydajnośćOprogramowanieKameraCertyfikat IP67Gwarancja aktualizacji

Niedogodności:

Wyświetlacz 60 HzBrak zasilacza w zestawie

Rozmiar jest idealny

Google Pixel 6a jest bardzo poręczny. (Źródło obrazu: GIGA)

Od pierwszego kontaktu było dla mnie jasne, że Rozmiar i waga tego smartfona są optymalne. Pixel 6 i Pixel 6 Pro są bardzo duże i ciężkie. Dla porównania Pixel 6a wygląda niesamowicie lekki i mały – ale tak naprawdę nie jest. Zainstalowano tutaj również 6,1-calowy ekran, który nie jest zbyt mały, również obramowany stosunkowo grubymi krawędziami. Google mógł rozwiązać ten problem lepiej. Niemniej jednak można go wygodnie obsługiwać jedną ręką.

Pixel 6a, podobnie jak Pixel 5, jest dla mnie optymalny pod względem rozmiaru. Cudownie leży w dłoni, czuje się wartościowy, nadal ma swój własny wygląd i jest zdecydowanie zauważalny dzięki grubej belce aparatu z tyłu. Jednak w porównaniu do Pixela 6 Pro pasek aparatu nie wystaje tak bardzo. Ogólnie rzecz biorąc, jest o wiele bardziej kompaktowy, ale wciąż wystarczająco duży, aby nie wyglądać na zbyt mały.

Wyświetlaj tylko przy 60 Hz

Wyświetlacz 60 Hz to największy minus Google Pixel 6a. (Źródło obrazu: GIGA)

O ile uwielbiam formę Pixela 6a, tym bardziej jestem rozczarowany wyświetlaczem. Dlaczego tylko 60 Hz? Bo iPhone 13 działa tylko przy 60 Hz? Aby odróżnić się od wyświetlacza 90 Hz w Pixel 6? 60 Hz na Androidzie to nie 60 Hz na iPhonie. iPhone z wyświetlaczem 60 Hz działa znacznie płynniej niż jakikolwiek inny telefon z Androidem na świecie z wyświetlaczem 60 Hz. Powinno to być co najmniej 90 Hz, jeszcze lepiej 120 Hz.W cenie 459 euro powinno to być możliwe. Samsung i Xiaomi umieszczają wyświetlacze 120 Hz w znacznie tańszych telefonach.

Jeśli chodzi o czujnik odcisków palców na wyświetlaczu, prawie nie zauważam różnicy między Pixelem 6a a Pixelem 6 Pro. (Źródło obrazu: GIGA)

To także jedyna poważna krytyka, jaką mam wobec wyświetlacza Pixel 6a. Płaski ekran ma wystarczająco wysoką rozdzielczość, kolory wyglądają świetnie, a jasność jest również wystarczająca, aby dobrze czytać wyświetlacz na zewnątrz. Czujnik linii papilarnych w wyświetlaczu działa całkiem nieźle, ale moim zdaniem jest niewiele szybszy od Pixela 6 Pro. Może minimalnie, ale często mam te same problemy z nieodblokowywaniem się smartfona lub po prostu z opóźnieniem. To zdecydowanie wymaga poprawy.

wydajność na wysokim poziomie

Nie musisz iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o wydajność. (Źródło obrazu: GIGA)

Chociaż Pixel 6a kosztuje tylko 459 euro, wykorzystuje ten sam wysokiej klasy układ Tensor, co Pixel 6 Pro. To Tak więc telefon komórkowy Google ma taką samą moc i możesz to również poczuć. Aplikacje i gry uruchamiają się szybko. Ogólnie jest to bardzo szybki telefon komórkowy. Szkoda tylko, że często tego nie widzisz. Wyświetlacz 60 Hz sprawia, że ​​wszystko wydaje się niepotrzebnie wolniejsze. Pomimo tego, że Pixel 6a ma do dyspozycji tak dużą moc, nadal wydaje się, że używany jest telefon o wartości 150 USD, przewijający strony internetowe i tym podobne.

Gry takie jak Diablo Immortal działają płynnie na Pixel 6a. Jednak, podobnie jak w przypadku Pixela 6 Pro, zauważyłem większy rozwój ciepła. Nie ma się czym martwić, ale zdajesz sobie sprawę, że grasz w wymagającą grę.

Wszystkie sztuczki programowe od wielkich braci

Pixel 6a ma również te same funkcje oprogramowania, co Pixel 6 Pro. Na przykład możesz przetłumaczyć język bezpośrednio w aplikacjach i automatycznie przetłumaczyć odpowiedź. (Źródło obrazu: GIGA)

Nie zauważysz żadnej różnicy między urządzeniami Pixel 6 wyłącznie pod względem oprogramowania. To Pixel 6a ma wszystkie sztuczki, które potrafią jego więksi i drożsi bracia. I tak właśnie musi być. Jest seria smartfonów i prawie żadnych różnic. Jeśli jesteście zainteresowani możliwościami oprogramowania Pixela 6a, odsyłam do części oprogramowania recenzji Pixela 6 Pro. Tam szczegółowo omówiłem wszystkie umiejętności:

Możesz także obejrzeć film o Pixel 6:

Dobry stary aparat

Aparat Pixel 6a może i jest stary, ale nadal jest doskonały. (Źródło obrazu: GIGA)

Podczas gdy droższe telefony Pixel 6 otrzymały nowe czujniki aparatu, otrzymujesz Pixel 6a stary dobry aparat 12 MP, który znamy już z wielu jego poprzedników. I choć aparat jest tak stary technicznie, nigdy nie przestaje imponować. Oprogramowanie po prostu wiele z tego wyciąga. Jedynym problemem jest brak obiektywu zmiennoogniskowego. W przeciwnym razie aparat Pixel 6a jest jednym z najlepszych w przedziale cenowym na rynku. Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem w różnych sytuacjach:

Żywotność baterii może być dłuższa

Bateria Pixela 6a mogła być nieco większa. (Źródło obrazu: GIGA)

Jestem trochę skonfliktowany co do żywotności baterii Pixela 6a. tworzę trochę ponad dzień przy normalnym użytkowaniu i pozostawiono mały bufor. To absolutnie w porządku, ale też niezbyt świetne. Przy 4306 mAh bateria jest też „stosunkowo” mała jak na klasę średnią. Konkurencja zużywa co najmniej 4500 mAh, Samsung w Galaxy A53 (test) nawet znacznie więcej z 5000 mAh. W połączeniu z nieco bardziej oszczędnymi procesorami uzyskuje się czas pracy do dwóch dni, czego właściwie oczekuję od urządzenia ze średniej półki.

Ponadto, że Pixel 6a ładuje się stosunkowo wolno. Bateria wypełnia się tylko 18 watami. W ogóle nie działa bezprzewodowo. Cóż, to też nie jest standardowe, ale i tak szkoda. Google mógł się tym wyróżniać. Dostawa nie obejmuje zasilacza. Dostajesz kabel i przejściówkę.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój8Wykonanie, haptyka i design8Wyświetlacz6Kamery8Oprogramowanie9Wydajność9Telefonia i dźwięk8Przechowywanie8Bateria i codzienne życie7Razem7,8

Uwaga: kategoria „Zrównoważony rozwój” liczy 10 procent ogólnej oceny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech