Głośniki pod prysznic: te 3 zestawy Bluetooth są idealne do łazienki

Głośniki pod prysznic: te 3 zestawy Bluetooth są idealne do łazienki

Ciesz się przyjemną muzyką pod prysznicem lub słuchaj wiadomości radiowych – nie ma problemu, jeśli głośnik jest wodoodporny i łatwy w użyciu, nawet gdy jest mokry. Przedstawiamy trzy modele, które bez wahania sprawdzą się pod prysznicem lub w wannie.

Co to dokładnie ma być, „głośnik pod prysznic”? Czy nie możesz po prostu podłączyć dowolnego głośnika Bluetooth do telefonu komórkowego i zabrać go ze sobą pod prysznic? Moja odpowiedź brzmi: nie, ponieważ jest kilka rzeczy do rozważenia.

Kiedy mówca może iść pod prysznic

To, co czyni dobry „głośnik pod prysznic” to:

Głośnik jest wodoodporny. Oznacza to nie tylko „chroniony przed bryzgami wody”, ale także potoczne „wodoodporny”. W Europie istnieje na to oficjalna norma (stopień ochrony IP lub klasa ochrony), którą można znaleźć również na smartfonach. Stopień ochrony przed wodą powinien być jak najwyższy. Na przykład IP67 = „Pyłoszczelność (6) i ochrona przed chwilowym zanurzeniem (7)”. W kabinie prysznicowej lepiej nie używać głośnika poniżej tej klasy ochrony (np. IP54). Przyciski sprzętowe być wyposażonym w prasę. Niektóre urządzenia Bluetooth oferują tylko płynne interfejsy użytkownika ze sterowaniem dotykowym – to wygląda szykownie, ale jest praktycznie bezużyteczne, gdy ma się mokre ręce.Moja osobista rada: zdobądź jeden markowe urządzenie, co może kosztować trochę więcej. Wybór jest ogromny, zwłaszcza jeśli chodzi o głośniki.Na Amazonie są setki tanich głośników, które kosztują kusząco mało i są reklamowane z właściwościami takimi jak „wodoodporność”. Problem: Nieznani producenci oszczędzają na każdym rogu (np. porządne uszczelki na obudowie), aby obniżyć cenę. Z drugiej strony znani producenci marek wkładają więcej wysiłku w testowanie jakości i trwałości. Mają reputację do podtrzymania i po prostu nie mogą sobie pozwolić na to, aby ich model nie działał przy drugim użyciu.

JBL Go 3: Tani

Amerykański producent JBL wie co nieco o głośnikach: od naprawdę dużego nagłośnienia festiwalowego, przez świetne głośniki kina domowego, po kompaktowe głośniki Bluetooth, wszystko jest na miejscu – zawsze w towarzystwie pochwał klientów i prasy branżowej. Być może najmniejszym (8,8 x 7,5 x 4,1 cm) i najtańszym wejściem w świat dźwięku JBL jest JBL Go 3 (zobacz w MediaMarkt), który dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych.

JBL Go 3: wodoodporny głośnik Bluetooth (źródło zdjęcia: producent)

Głośnik Bluetooth JBL GO3

Głośnik Bluetooth JBL GO3

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 30.12.2022 08:16

Wodoodporny zgodnie z IP67 i wyposażony w praktyczną pętlę. Jednak pod względem dźwięku nie może być ani szczególnie głęboki, ani głośny, dlatego jest szczególnie zalecany do podcastów i programów informacyjnych.

„Najlepszy dźwięk dla głosów mówców (podcastów) i muzyki pop przy głośności w pomieszczeniu” – taki wniosek wywnioskowałem ze szczegółowego testu GIGA Bose SoundLink Micro w MediaMarkt(), który jest niezwykle kompaktowy przy 9,83 x 9,83 x 3,48 cm. Dzięki wielopunktowemu Bluetooth do boxa można podłączyć kilka urządzeń (np. dwa telefony komórkowe) i szybko je przełączać – idealne dla kilku użytkowników, którzy chcą dzielić głośnik pod prysznic.

Bose SoundLink Micro (źródło obrazu: GIGA)

Bose SoundLink Micro

Bose SoundLink Micro

Teraz cena może być wyższa. Cena od 30.12.2022 17:45

Stopień ochrony IPX7 oznacza, że ​​w skrajnych przypadkach głośnik można zanurzyć w wodzie na głębokość 1 m na maksymalnie 30 minut. Może być mały minus: SoundLink Micro ładuje się przez złącze micro-USB – wolałbym zamiast tego nowocześniejsze gniazdo USB-C.

Sonos Roam: Głośnik multiroom

z Wędrówka Sonos (zobacz w MediaMarkt) to „dokładnie głośnik, na który wielu fanów Sonosa słusznie czekało: Poręczny, elastyczny w użyciu, piękny, bez poważnych słabości” – tak wnioskuję ze szczegółowego testu GIGA. Cechą szczególną przenośnego pudełka jest to, że można nim nie tylko sterować przez Bluetooth, ale także odbierać muzykę we własnych czterech ścianach za pośrednictwem sieci WLAN.

Sonos Roam: Głośnik jest wodoodporny (źródło zdjęcia: GIGA)

Głośnik Sonos Roam z Wi-Fi+Bluetooth

Głośnik Sonos Roam z Wi-Fi+Bluetooth

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 30.12.2022 20:27

The Roam jest idealnym uzupełnieniem istniejących konfiguracji multiroom Sonos: jeśli słuchasz Sonos One (zobacz Tink) w kuchni podczas śniadania, możesz synchronicznie odtwarzać tę samą piosenkę w łazience. Dzięki automatycznej kalibracji pomieszczenia ten kompaktowy głośnik może również przeciwdziałać trudnej akustyce pomieszczenia w łazience, dostosowując swój dźwięk. Sonos Roam jest wodoodporny do IP67 i obsługuje AirPlay 2 firmy Apple. Używanie go pod prysznicem jest prawie trochę za drogie – więc zakup Roam ma sens, jeśli szukasz dobrze brzmiącego głośnika do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Tańsza wersja – bez mikrofonu do sterowania głosem i pomiaru pomieszczenia – to tzw Sonos Roam SL.

Sonos Roam SL (bez mikrofonu)

Sonos Roam SL (bez mikrofonu)

Teraz cena może być wyższa. Cena od 31.12.2022 00:38

Nasz film przedstawia przegląd tego, jak zacząć korzystać z Sonos:

Głośniki pod prysznicem: na co zwrócić uwagę

Na koniec trzy punkty, które są właściwie oczywiste:

Nawet jeśli głośnik Bluetooth jest wodoodporny i można go nawet zanurzyć na krótki czas, należy go używać bezpośrednio strumień wody (prysznic) bądź ostrożny. Wysokie ciśnienie wody może przeciążyć uszczelki obudowy. Dlatego głośnik powinien być ustawiony nieco dalej, najlepiej na półce obok kabiny prysznicowej.Mydło i szczególnie gorące środki czystości nigdy nie powinny mieć kontaktu z głośnikiem.Dobrym pomysłem jest zawsze dokładne czyszczenie głośnika suchy zezwolić. Pozostawienie zestawu Bluetooth w kącie, który jest stale wilgotny przez wiele dni, nie jest dla niego dobre Opłata baterii należy zawsze przeprowadzać, gdy jest sucha, a nigdy, gdy głośnik jest używany i ma kontakt z wodą.

Więcej informacji na temat głośników Bluetooth można znaleźć w naszym szczegółowym przewodniku zakupowym:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech