„Freestyler”: Co robią Bomfunk MC i chłopiec z dredami w 2023 roku?

„Freestyler”: Co robią Bomfunk MC i chłopiec z dredami w 2023 roku?

„Freestyler, rock themic” – w 2000 roku prawie nikt nie wyprzedził elektro-hiphopowej piosenki. Co stało się z dwoma raperami? Czy „Bomfunk MC” nadal istnieje? A jak wygląda chłopiec z dredami na dzisiejszym filmie?

Grupa z Finlandii zdecydowanie wpisuje się w kategorię „One Hit Wonder”. Podczas gdy piosenka „Freestyler” odniosła sukces w wielu krajach i była numerem 1 w Niemczech przez około 23 tygodnie, później prawie nic nie słyszano o „DJ Gismo” i „Raymond Ebanks”.

„Rock themic”: Oto, czym stali się Bomfunk MC

Po wielkim hicie Bomfunk MCs wydali jeszcze kilka singli i albumów. Ale na sukcesie „Freestylera” nie można było dłużej budować. Kolejny singiel „Other Emcee’s” z 2000 roku nie trafił na niemieckie listy przebojów, a kolejne utwory również miały trudności. Po albumie „In Stereo”, który w 1999 roku wciąż osiągnął 13. miejsce na niemieckich listach przebojów, dwaj następcy „Burnin’ Sneakers” (2002) i „Reverse Psychology” (2004) również nie pojawili się na żadnych listach w tym kraju.

Tutaj możesz ponownie wyruszyć w akustyczną podróż do roku 2000:

Inaczej sprawy wyglądały w ich rodzinnym kraju, Finlandii, gdzie album z 2002 roku pokrył się platyną i zajął pierwsze miejsce. Album, który ukazał się w 2004 roku, również nie był w stanie powtórzyć wcześniejszych sukcesów w północnej Europie. W tym wydaniu DJ Gismo nie był już częścią Bomfunk MC’s. Zastąpili go Riku Pentti (DJ), Troni Mcburger i Okke Komlainen na klawiszach. Po nieudanym albumie Bomfunk MC’s rozpadł się całkowicie i przez lata było cicho.

w stereo

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 26.04.2023 17:03

„Freestyler”: Co robią Bomfunk MCs w 2023 roku?

Ale historia rapujących Finów nie jest opowiedziana do końca. W 2019 roku ponownie połączyli się ze starym składem i dodali wieloletniego producenta JS16 jako stałego członka. Wraz z „Can’t Runaway” i „Mic Drop” ukazały się dwie nowe piosenki na powrót. Tak brzmi MicDrop:

Z okazji 20-lecia „Freestyler” teledysk do utworu został ponownie nakręcony. Sceny zostały przycięte na potrzeby nowego wydania do aktualnego czasu. W remake’u chłopca z dredami zastąpiono młodą kobietą:

W połowie 2022 roku zagrali na kilku festiwalach w Skandynawii oraz Grecji i Bułgarii. Na przykład w przeciwieństwie do Crazy Town, które w tamtym czasie wyprodukowało także jednorazowy super hit, Bomfunk MC są ciche. Skandale, ekscesy i inne rozpusty nie są znane.

Nie widać żadnych nowych piosenek ani trasy koncertowej. Od połowy 2022 r. w kanałach społecznościowych combo nie pojawiły się również żadne nowe posty. Z okazji „Record Store Days” w kwietniu 2023 roku ukazała się ściśle limitowana, niebieska edycja winylowa z kilkoma wersjami „Freestyler” (źródło: Musik-Sammler.de).

Co stało się z chłopcem z teledysku „Freestyler”?

W klipie do ówczesnego „Freestylera” główną rolę grał chłopiec z dredami. Nazywa się Marlo Snellman. Nie był częścią zespołu, ale był aktorem i modelem. Stara fryzura już nie istnieje, tak wygląda dzisiaj:

Po teledysku Snellman zajmował się produkcją muzyki elektronicznej, ale nie podążał tą drogą zbyt długo. Teraz skończył z biznesem muzycznym. Zamiast tego jest teraz szefem kuchni w Paryżu. Jego prace kulinarne można zobaczyć na jego kanale na Instagramie (źródło: Planeta Życie).

Możesz również dowiedzieć się od nas, co Rage Against The Machine zrobi w 2023 roku i jak Linkin Park może kontynuować.

GIGA poleca

Inne rekomendacje wydarzeń

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech