Elektryczny sedan pierwszej klasy: BMW czyni z nowego samochodu elektrycznego i5 okręt flagowy

Elektryczny sedan pierwszej klasy: BMW czyni z nowego samochodu elektrycznego i5 okręt flagowy

Wraz z i5 BMW zaprezentowało nowy elektryczny galion z klasy średniej. Sedan jest oferowany w kilku wersjach jako samochód elektryczny i tym samym otwiera serię 5 dla napędu elektrycznego. Jeśli chodzi o zasięg i osiągi, BMW i5 ma najwyższe wartości. Jednak pod jednym względem BMW zdobywa uznanie do granic możliwości.

BMW pokazuje nowy flagowiec klasy średniej: to jest elektryczny 5er

Kto jest i5 zbliżający się od przodu, nie może nie rozpoznać BMW. Zapewnia to charakterystyczna dla marki nerka z przodu, która najmłodszy samochód elektryczny z Bawarii otoczony ciągłym paskiem LED. Decyzja projektowa powinna zadowolić fanów BMW, ale papież samochodowy Ferdinand Dudenhöffer powinien być raczej zły:

Dzięki paskowi świetlnemu typowa nerka BMW jeszcze bardziej przyciąga wzrok. (Źródło obrazu: Grupa BMW)

Z dala od przodu, i5 pokazuje zwykłe wyraźne linie, połączone z ciężkim wrażeniem na drodze – a zatem dokładnie tym, czego potrzebuje biznesowy sedan. Sprawiają też wrażenie przemęczonych drogą Wymiaryumrzeć w porównaniu do poprzednich wersji BMW serii 5, niektóre z nich znacznie się rozrosły to: Najnowsza wersja średniej wielkości sedana jest co najmniej o 9,7 cm dłuższa. Szerokość wynosi tylko 3,2 cm, i5 jest o 3,6 cm wyższy. Rozstaw osi zwiększa się o 2 cm do prawie 3 m.

Dwie wersje elektryczne: i5 zadrapuje 600 km

Oprócz nowoczesnego wnętrza – więcej o tym poniżej – BMW chce zdobyć punkty przede wszystkim w wersji elektrycznej. Na planowany start w październiku będą dwie wersje: The i5 M60 xDrive jest jak zwykle flagowcem wydajności zaprojektowany. W pełni elektryczny napęd na cztery koła zapewnia moc 442 kW, co odpowiada imponującej mocy 601 KM. Przy pełnym przyspieszeniu i5 M60 przyspiesza do 100 km/h w 3,8 sekundy. Okręt flagowy zostanie zamknięty dopiero o godz 230 kilometrów na godzinę.

Topowa wersja musi zapłacić za dodatkową moc (niewielką) utratą zasięgu. Według WLTP wystarcza na 455 do 516 km. The i5 eDrive 40 pojawia się natomiast tylko jeden silnik elektryczny 497 do 582 km. z Funkcja maksymalnego zasięgu funkcje komfortu można dezaktywować, a maksymalne osiągi ograniczyć. Według BMW do 25 procent większy zasięg do wyjęcia.

Tutaj możesz zobaczyć BMW i5 eDrive 40 na drodze:

BMW pokazuje i5 w akcji

Oba modele wyposażono w potężną baterię o pojemności netto 81,2 kWh. Ona może maksymalnie 205 kW na stacji szybkiego ładowania zostać naładowany. i5 jest również wyposażony w podstawy inteligentnego ładowania: Connected Home Charging powinno spełniać „wymagania dotyczące Ładowanie zoptymalizowane pod kątem energii słonecznej i obciążenia (poziom 1), jak również dla zoptymalizowane pod względem kosztów ładowanie na podstawie umowy dynamicznej taryfy dla energii elektrycznej (etap 2, od 2024 r.)” (źródło: BMW) – pod warunkiem posiadania przez klientów odpowiedniego sprzętu w domu.

Zawiera również ważne funkcje, takie jak proste ładowanie przez Plug&Charge. BMW chce również zdobywać punkty dzięki funkcjom łączności. Uwzględniono zarówno Android Auto, jak i Apple Car Play. Możesz z podłączonym smartfonem na Gry wideo z dużym zakrzywionym wyświetlaczem o przekątnej 14,9 cala grać, gdy e-samochód stoi na stacji ładującej. Cztery zapewniają stabilne, szybkie łącze internetowe Anteny 5G. Przesyłanie strumieniowe wideo również nie stanowi problemu za pośrednictwem przedniego wyświetlacza.

tylko Preis W tej chwili BMW nadal zatrzymuje i5 i modele z serii 5 dla siebie.

Benzyna, olej napędowy, PHEV: BMW nie może być wyposażone w serię 5

Jednak i5 w żadnym wypadku nie chce być wyłącznym zobowiązaniem do napędu elektrycznego. Oprócz wariantów czysto elektrycznych będzie (prawie) to pełna gama oferowanych napędów: Benzyna, olej napędowy, a później także dwie wersje jako hybrydy typu plug-in. To, które warianty napędu są dostępne, zależy od poszczególnych rynków.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech