Wi-Fi: Utwórz kod QR i udostępnij hasło

Wi-Fi: Utwórz kod QR i udostępnij hasło

Jeśli chcesz podłączyć nowe urządzenia do sieci WLAN, zwykle musisz wprowadzić długą kombinację cyfr i liter jako hasło. Dostęp za pomocą kodu QR działa szybciej. Możesz samodzielnie utworzyć kod QR WiFi, a następnie zeskanować go za pomocą innych urządzeń lub wydrukować w celu późniejszego zalogowania.

Dzięki wydrukowanemu kodowi odwiedzający mogą na przykład szybko połączyć się z Twoją siecią bez konieczności szukania hasła.

Wi-Fi: pokaż kod QR i udostępnij innym

Jak to wszystko działa, możecie zobaczyć na filmie:

Uwaga: Oczywiście, powinieneś pokazywać kod QR tylko osobom, którym ufasz, w końcu możesz go użyć, aby po prostu zalogować się do swojej sieci WLAN bez wpisywania hasła. Nie traktuj więc zdjęcia zbyt lekko i na przykład nie publikuj go publicznie.

Różne generatory kodów mogą tworzyć kody QR dla sieci WLAN w domu. Jeśli nie chcesz podawać swoich danych logowania na innych stronach internetowych, możesz również wywołać kod skrzynki na własnym smartfonie i pokazać go innym do zeskanowania. Tak to działa na smartfonach z Androidem:

Najpierw upewnij się, że urządzenie z Androidem ma już zapisane prawidłowe dane logowania. Przełącza do przeglądu sieci WLAN. Stuknij w “Więcej„. Następnie naciśnij to „i“-Symbol przy odpowiednim wpisie. Tutaj znajdziesz opcję „uwolnienie„. Po wybraniu musisz wyświetlić normalną metodę zabezpieczeń swojego smartfona odblokować, na przykład odciskiem palca. Uniemożliwia to każdemu, kto ma Twój telefon w rękach, zwykłą kradzież haseł Wi-Fi. Możesz to zobaczyć w następnym oknie żądany kod QR. Hasło jest tutaj również wyświetlane w postaci zwykłego tekstu. Odwiedzający może teraz zeskanować kod. Alternatywnie możesz zrobić zrzut ekranu i wydrukować obraz, aby móc go używać do logowania w przyszłości.

Czasami do skanowania wystarczy zwykła aplikacja do zdjęć na smartfonie. Jeśli to nie zadziała, istnieją inne metody skanowania kodów QR na smartfonach z systemem Android.

Twórz i wyświetlaj kod QR dla własnej sieci WLAN (iPhone)

Użytkownicy iPhone’a nie mogą uzyskać dostępu do hasła bezpośrednio z ustawień iOS. Tutaj trzeba zrobić objazd. Dostępne są do tego różne metody:

Kod QR do logowania do sieci WLAN można wyświetlić w większości interfejsów użytkownika popularnych routerów. Na przykład w przypadku Fritzbox można to znaleźć w obszarze „dostęp dla gości”. Opcje Wi-Fi. Alternatywnie możesz utworzyć skrót, który z kolei generuje kod QR. Możesz do tego użyć gotowego polecenia: Aby pobrać. Po pobraniu uruchom skrót i wprowadź tam swoje hasło do Wi-Fi. Jeśli iPhone jest już zalogowany do sieci domowej, dane są nawet przesyłane automatycznie.

Jeśli nie masz smartfona z Androidem lub nie chcesz korzystać z przedstawionych metod iPhone’a, możesz również użyć generatora do utworzenia kodu QR WiFi. Na przykład możesz skorzystać z tej bezpłatnej oferty:

Ten generator jest skonfigurowany do tworzenia poprawnego kodu na podstawie danych wejściowych. Oczywiście możesz także użyć dowolnego innego darmowego generatora kodów, ale być może będziesz musiał poprawnie sformatować kombinację nazwy Wi-Fi i hasła. To wygląda tak:

WIFI:T:Bezpieczeństwo;S;Nazwa WLAN;P:Hasło;UKRYTE;

„Bezpieczeństwo” to „nopass”, „WEP” lub „WPA”. Więc jeśli twoja sieć jest zabezpieczona przez WPA2, a nie ukryta, SSID to „WLAN123”, a hasło to „Password123”, kod wygląda następująco:

WIFI:T:WPA;S:WLAN123;P:Hasło123;;

Wprowadź tutaj „SSID”, czyli nazwę sieci i hasło. Wybierz szyfrowanie obok niego i wskaż, czy sieć jest ukryta. Kliknij zielony przycisk, aby uzyskać żądany kod QR, który możesz zeskanować lub wydrukować.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android