Eid Mubarak: Co to znaczy?

Eid Mubarak: Co to znaczy?

Każdy, kto obecnie przegląda Instagram, Facebook i TikTok lub rozmawia lub rozmawia z muzułmańskimi kolegami, prawdopodobnie natknie się na terminy takie jak „Bayram” lub „Eid Mubarak”. Co to znaczy i dlaczego życzysz dziś „szczęśliwego Eid Mubarak”?

Aktualizacja z 05.01.2022:

obecny Powód za pozdrowienia takie jak „Eid Mubarak”, „Ramadan Mubarak” lub „Szczęśliwego Eid”: od 1 kwietnia. do 1 maja Ramadan 2022 odbył się, coroczny miesiąc postu muzułmanów. Teraz następuje to bezpośrednio potem Święto Przełamania Postu (“Sugar Festival”) od 2 maja.

Eid Mubarak: znaczenie i pochodzenie

Arabski termin „Eid Mubarak” wywodzi się z islamu, światowej religii, do której należy około 1,8 miliarda ludzi. Eid Mubarak jest wspólne powitanie zarówno na „Święto Przerwania Postu” po Ramadanie, „Eid al-Filtr”, jak i „Święto Ofiary” w ramach pielgrzymki do Mekki, „Eid al-Adha”. „Eid Mubarak” jest odpowiednikiem świątecznego pozdrowienia w języku niemieckim „Błogosławiona Uczta”. Samo „Eid” jest ogólnym określeniem „uczty”.

Malezyjska rodzina muzułmańska świętuje święto przerwania postu na koniec Ramadanu (Źródło zdjęcia: Getty Images / Nora Carol Photography)

Okazje na pozdrowienia, takie jak „Eid Mubarak” lub „Bayram mubarek”

Festiwal Przełamywania Postu: od 2 maja 2022 r.

“Eid al-Filtr”, zwany także “Festiwalem Przełamywania Postu” lub też: “Ramadan”, obchodzony jest po zakończeniu muzułmańskiego miesiąca postu “Ramadan”. Nie można ustalić jednolitej daty w kalendarzu gregoriańskim, zmienia się ona co roku. Powód: Rok festiwalu islamskiego opiera się na kalendarzu księżycowym. Miesiąc postu przesuwa się corocznie o 11 dni.W Turcji święto „Festiwal Przełamywania Postu” jest również znane jako „Święto Cukru”.Święto przełamywania postu trwa przez pierwsze trzy dni miesiąca następującego po Ramadanie, znany jako „Schauwal” (Schawwāl) Święto przerwania postu tradycyjnie obejmuje odwiedzenie meczetu i cmentarza w celu upamiętnienia zmarłych krewnych. W obu miejscach odmawia się wersety z Koranu i modlitwy, odwiedza się przyjaciół i krewnych, podobnie jak w chrześcijańskim świecie w okresie Bożego Narodzenia. Jeśli pojawiają się goście, witają ich również słowa „Eid Mubarak”. W związku z tym często rozdawane są słodycze, a na stół przynoszone są różne potrawy. Święto obchodzone jest we wszystkich krajach muzułmańskich.

Wybitny przykład: w 2014 roku piłkarz Lukas Podolski pozdrowił swoich muzułmańskich przyjaciół na Facebooku.

Święto Ofiary: 9-11 lipca 2022

Święto Ofiary to kulminacja pielgrzymki do Mekki (Hajj) i jest obchodzony przez muzułmanów na całym świecie. Święto nawiązuje do historii z Koranu: tam proroka Ibrahima poproszono o zabicie jego syna Ismaela. Ibrahim był posłuszny, a następnie doświadczył miłosierdzia Bożego. Ismael został oszczędzony, zamiast tego Ibrahim złożył w ofierze barana. Święto ofiary obchodzone jest z okazji ocalenia Ismaela. Wersja tej historii znana jest również w chrześcijaństwie, tutaj jako „historia poświęcenia Izaaka”. W judaizmie mówi się o „Akedah”.

Islam to Miłosierdzie, literatura faktu Mouhanada Khorchide

Islam to Miłosierdzie, literatura faktu Mouhanada Khorchide

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.02.2022 02:42

Dla muzułmanów jedną z tradycji Święta Ofiary jest ubój zwierzęcia ofiarnego zgodnie z zasadami religijnymi. W Niemczech ta forma uboju (uboju) jest możliwa ze specjalnym wyjątkiem. Inną tradycją jest przekazywanie pieniędzy na cele charytatywne, np. dla ofiar klęsk żywiołowych.Oprócz „Eid Mubarak” jest też w wielu miejscach do dziś “Eid Mubarak” usłyszeć, co oznacza coś takiego jak „Frohes Fest!”. są również powszechne „Szczęśliwy Eϊd” lub “Wesołych Świąt” – czyli po turecku i oznacza „Happy Bayram”.

Czy znasz znaczenie niemieckich świąt państwowych? Sprawdź swoją wiedzę w Kartkówka:

Czy znasz znaczenie niemieckich świąt państwowych?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech