Dyskretna elektrownia balkonowa: korzystaj z minisystemu słonecznego bez robienia zamieszania

Dyskretna elektrownia balkonowa: korzystaj z minisystemu słonecznego bez robienia zamieszania

Gotowe do podłączenia elektrownie balkonowe są bardzo modne. Każdy chce korzystać z minisystemu słonecznego, aby obniżyć rachunki za prąd. Nie wszędzie jest to możliwe, ponieważ ogniwa słoneczne zmieniają wygląd budynku. Ale są też rozwiązania niepozorne. Przedstawię wam teraz dwa z nich.

Elektrownia balkonowa jako stół ogrodowy

Gdy tylko otrzymałem swój mini układ słoneczny, wpadłem na pomysł, że taki panel słoneczny można właściwie przekształcić w stół ogrodowy. Idealne wymiary to 170 x 100 cm. I tak właśnie jest możliwe Michael Eberhard na Twitterze udowadnia:

Wziął po prostu panel słoneczny, zamontował na nim cztery nogi stołu i falownik. Wtedy zasadniczo potrzebujesz tylko gniazdka w pobliżu lub dłuższego kabla, abyś mógł pozostaje mobilny i może postawić stół na słońcu.

Ponieważ Powierzchnia panelu słonecznego jest wykonana ze szkła, ogniwa również nie ulegają uszkodzeniu podczas normalnego użytkowania. Należy unikać umieszczania na nim tylko zbyt ciepłych przedmiotów. Nie jestem pewien, czy możesz po prostu postawić na nim gorący garnek. Najlepiej więc mieć coś pod spodem podczas jedzenia. W przeciwnym razie nie ma ograniczeń. Jeśli nie korzystasz ze stołu, powinieneś oczywiście postawić go na słońcu, aby wytworzyć z niego energię.

Zobacz elektrownię balkonową w serwisie eBay

Czy warto? Stół ogrodowy jako elektrownia balkonowa to naprawdę sprytny pomysł. Całkowicie dyskretny, można go umieścić w ogrodzie, patio lub na odsłoniętym balkonie. Jednak wydajność nie jest tak wysoka jak przy kącie około 30 procent ze względu na płaską orientację. Należy również zwrócić uwagę na powierzchnię, aby nie uszkodzić panelu słonecznego podczas używania go jako stołu. W przeciwnym razie kciuki do góry dla wszystkich hobbystów. Całkowity koszt szacuje się na około 500 do 600 euro, jeśli wszystko zrobisz sam.

W filmie mówimy, co jeszcze musisz wiedzieć o elektrowni balkonowej:

Moduły słoneczne jako ekran prywatności

Dzięki zestawowi “We Do Solar” możesz wykorzystać małe moduły słoneczne jako ekrany prywatności. (Źródło obrazu: We Do Solar)

Ciekawą alternatywą dla klasycznych ogniw słonecznych jest rozwiązanie od „We Do Solar”. Dostajesz zestaw ośmiu ogniw słonecznych za 1299 euro, który można dyskretnie przymocować do balkonu jako osłonę prywatności. Aby to zapewnić, na panelach znajdują się oczka. Otrzymujesz łącznie 640 watów i otrzymujesz falownik o mocy 600 watów, co wyczerpuje maksymalne dozwolone. Każdy może podłączyć system razem i podłączyć go do gniazdka. To bardzo proste rozwiązanie.

Zobacz zestaw solarny w We Do Solar

Czy warto? Jeśli nie masz innego sposobu na zamontowanie elektrowni balkonowej, to jest to dość solidne i bardzo proste rozwiązanie. Cena 1299 euro jest uzasadniona tym, że otrzymujesz kompletny zestaw, który można łatwo zamontować i ponownie zdjąć. Właściwie jest to powyżej mojej rekomendacji 1000 euro, ale jest to również specjalne rozwiązanie, które może być warte swojej ceny.

Oczywiście nadal musisz się upewnić, że ustawisz moduły słoneczne w stosunku do słońca. W cieniu nic z tego nie pomoże. Aby być po bezpiecznej stronie, powinieneś Mimo to zapytaj ponownie właścicielaczy taki zestaw byłby w porządku. Po prostu pokaż zdjęcia i wyjaśnij, że wszystko można usunąć bez pozostawiania śladów po wyprowadzce. Oczywiście trzeba mieć w pobliżu gniazdko, aby móc podłączyć elektrownię balkonową. W przeciwnym razie kciuki za sprytny pomysł.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech