Dlaczego i gdzie skarpetki znikają w pralce?

Dlaczego i gdzie skarpetki znikają w pralce?

Dla wielu to miejska legenda, inni „cierpią” na nią regularnie: zawsze pojawiają się doniesienia o znikaniu skarpetek w pralce. Czy skarpetki rozpuszczają się lub są połykane przez urządzenie? Czy mogę temu jakoś zapobiec?

Faktycznie może się zdarzyć, że pojedyncze skarpetki zostaną „zjedzone” przez maszynę. Zwykle istnieje inny, banalny powód braku pojedynczych pończoch.

Brakuje skarpetki? To może być powód

Zauważasz to, gdy ją wieszasz lub zdejmujesz: skarpetka pozostaje „pojedyncza” i niecierpliwie czeka na swojego partnera. Szybkie spojrzenie do kosza na bieliznę pokazuje, że drugiej rzeczy tam nie ma. Gdzie podziała się druga skarpetka?

Najpierw powinieneś jeszcze raz spojrzeć do bębna pralki Rzut Powinieneś także rzucić bęben obróć ostrożnie ręcznie. Czasami po praniu wilgotne ubrania wiszą w górnej części bębna i nie widać ich po wyjęciu. Sprawdź stertę prania. Pojedyncze skarpetki łatwo wypadają ze sterty brudnego prania, która gromadzi się przez cały tydzień. Zajrzyj na przykład do pozostałych ubrań lub za pralkę.W zależności od tego, jak przewieziesz gotowe pranie do suszarki, pojedyncza skarpetka może również zgubiony po drodze Iść. Sprawdź więc, czy gdzieś nie wypadła, a może po prostu zapomniałaś drugiej połowy pary skarpetek włożyć pranie i wciąż czeka w szufladzie ze świeżymi pończochami, pod łóżkiem lub gdzie indziej.

Połknęłaś skarpetki w pralce? To istnieje

Faktycznie, to też może się zdarzyć że skarpetka rzeczywiście zgubiła się w pralce. Jednak prawie niemożliwe jest, aby zassała ją na przykład do węża kanalizacyjnego, w końcu pralka szybko by się zatkała i miałbyś o wiele większe zmartwienia niż zgubiona skarpetka.

Zgubiona skarpetkaAha, więc tutaj są! Pomiędzy bębnem a drzwiczkami znajduje się gumowy pierścień, w który mogą wplątać się drobne rzeczy do prania. (Źródło obrazu: Getty Images / Erica Finstad)

Raczej powinieneś udać się w okolicę Sprawdź gumową uszczelkę drzwiczek pralki. W rzadkich przypadkach podczas wirowania mniejsze przedmioty, takie jak skarpetki, zostają zassane do tego obszaru. Może się to również zdarzyć w przypadku większych sztuk odzieży, ale są one szybko wciągane z powrotem do bębna. Małe skarpetki łatwiej wpadają w ten obszar. W zależności od konstrukcji maszyny i czasu, jaki upłynął od tego momentu, skarpetka może wniknąć głębiej w maszynę, ostatecznie docierając nawet do elementu grzejnego. Mniejsze części następnie tam utykają i stopniowo rozpuszczają się podczas dalszych procesów mycia. Dlatego też jest całkowicie możliwe, że poszczególne skarpetki się zgubią.

W ten sposób możesz zapobiec zgubieniu skarpetek

Ale możesz zapobiec znikaniu skarpetek w ten sposób:

Podczas normalnej pracy elementy garderoby nie powinny znajdować się w pomieszczeniu Zaczepiona uszczelka gumowa.To zdarza się tylko wtedy, gdy jeśli pralka jest przeciążona. Unikaj więc wkładania do pralki zbyt wielu sztuk odzieży na raz. Można na przykład zapobiec kurczeniu się skarpetek, stosując je splecione ze sobą. Dzięki temu będziesz mieć parę w ręku od razu po ich odłożeniu i nie będziesz musiał długo szukać.Alternatywnie możesz też skorzystać z jednej Siatka lub torba na pranie Zastosowanie, w którym wkładasz kilka skarpetek (patrz na Amazon).W zasadzie dotyczy to również: im młodsza pralkatym mniejsze jest „niebezpieczeństwo” zjedzenia skarpetki.

Uwaga: Jeśli podejrzewasz, że skarpetka została wessana do korpusu pralki, powinieneś to spisać. Zwykle nie ma ryzyka, że ​​urządzenie ulegnie uszkodzeniu, a skarpetka będzie stopniowo ulegać rozkładowi. Pozwala uniknąć ręcznego odpychania gumowego pierścieniasprawdzić wnętrze pod kątem skarpetek lub innych części, ponieważ może to spowodować uszkodzenie maszyny. W żadnym wypadku nie należy próbować otwierać obudowy pralki. Stwarza to dalsze niebezpieczeństwa, zniszczyć urządzenie lub zranić się.

Zalecenia dotyczące pralek od Stiftung Warentest

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech