Deutsche Bahn musi się martwić: miliardy na renowację kolei stają się nagle niepewne

Deutsche Bahn musi się martwić: miliardy na renowację kolei stają się nagle niepewne

Zakrojony na szeroką skalę remont trasy Deutsche Bahn grozi fiaskiem, zanim w ogóle się rozpocznie. Zapewnia to chaos budżetowy koalicji sygnalizacji świetlnej. Tak naprawdę pierwsze prace mają się rozpocząć latem 2024 roku. Ale teraz nie jest jasne, ile rząd federalny zapłaci.

Niepewność na kolei: chaos budżetowy stawia pod znakiem zapytania miliardy

12,5 miliarda euro – tak duża dziura grozi wyświetleniem planu finansowego Deutsche Bahn na remonty linii w ciągu najbliższych kilku lat.

W rzeczywistości kolej ma odzyskać pieniądze w drodze podwyższenia kapitału w ciągu najbliższych kilku lat (źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung). Jednak minister finansów Christian Linder (FDP) zrobił to w następstwie decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego wstrzymanie działań inwestycyjnych, które powinny zostać pokryte w całości lub w części z funduszu klimatyczno-transformacyjnego.

Zdaniem sędziów około 60 miliardów euro z tej puli jest niezgodne z konstytucją. Ministerstwo Finansów chce teraz ponownie przeanalizować te wydatki.

Problem dla DB: Właśnie przyznano zamówienia na pierwszą trasę – tzw. Riedbahn pomiędzy Mannheim a Frankfurtem, Więc pieniądze muszą przyjść. „Remontu nie można odkładać na później” nalega minister transportu Volker Wissing (FDP), podczas gdy jego partyjny kolega Lindner wstrzymuje pieniądze.

Z punktu widzenia kolei nowe przemieszczanie się tam i z powrotem jest dość zbliżone do scenariusza słownego: „Bez inwestycji w infrastrukturę kolejową generalny remont dobiega końca. Istnieje ryzyko załamania polityki transportowej i klimatycznej” – wyjaśnia Martin Burkert, przewodniczący Unii Kolei i Transportu (EVG).

Który: Według ekspertów jest to 12,5 miliarda euro jako podwyższenie kapitału własnego na podstawie decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego nie dotyczy. Nawet jeden z odpowiedzialnych sędziów nie widzi problemu. Jednak Ministerstwo Finansów najwyraźniej chce teraz mieć większą pewność, że nie ustanawia kolejnego wrażliwego budżetu dodatkowego.

Jednym z nielicznych prestiżowych projektów DB są nowe pociągi dalekobieżne:

Deutsche Bahn prezentuje ICE L

Jeśli obietnice rządu federalnego spadną, W każdym razie DB jest w rozsypce. Część pieniędzy – w sumie obiecano około 40 miliardów – prawdopodobnie nadal będzie można się ubiegać. Plany generalnej renowacji podupadłej sieci kolejowej nadal prawdopodobnie popadną w ruinę.

Co problem finansowania oznacza dla pasażerów DB?

W nadchodzących latach na wielu najważniejszych trasach dalekobieżnych planowane są długoterminowe zamknięcia i prace. Klienci DB mogą zatem zrobić to teraz Spodziewaj się ogromnych ograniczeń, opóźnień i odwołań pociągów, które z łatwością przyćmią obecne problemy kolei, dopiero wtedy wszystko zacznie się naprawdę.

Niepewność co do finansowania, w najgorszym przypadku mniejszych środków, tak Z pewnością prace będą jeszcze bardziej opóźnione i przedłużyć lata chaosu na kolei.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech