Czy można jeździć boso?  Pytania i odpowiedzi dotyczące ubezpieczeń i współpracy.

Czy można jeździć boso? Pytania i odpowiedzi dotyczące ubezpieczeń i współpracy.

Latem zapełniają się parkingi przed odkrytymi basenami i stawami kamieniołomowymi. Wielu wybiera samochód do transportu ręczników, prowiantu i kremu przeciwsłonecznego dla całej rodziny. Wielu nie ma solidnych butów na krótkie dystanse. Ale czy wolno jeździć w klapkach, a nawet boso?

Jazda boso: Jakie buty są obowiązkowe?

Nie ma regulacji prawnej. Oznacza to, że ani jazda boso, ani noszenie kaloszy (widok na Amazon), szpilek, klapek (widok na Amazon) lub podobnego, raczej niebezpiecznego obuwia za kierownicą jest zabronione. Jednak we własnym interesie powinieneś nadal nosić buty, które zapewniają bezpieczne trzymanie. Jest to nie tylko bezpieczniejsze dla Ciebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

Według ekspertów technicznych z ADAC (do źródła), Twoje buty powinny następujące wymagania w stanie spełnić:

Jej nie ślizga się z pedałów. możesz jeden dobra przyczepność między butami a pedałami wytwarzać, tzn. siła mięśni jest dobrze przenoszona przez tarcie. W skrócie: możesz bezpiecznie nadepnąć na gaz bez wchodzenia w pustkę. twoje obuwie nie daje się złapać z powodu pętli itp. Twoje buty nie za szerokieaby przypadkowo nie nacisnąć dwóch pedałów jednocześnie.

Uwaga: Nikt nie widzi twoich butów w samochodzie. Na przykład możesz wrzucić parę bardziej stylowych lub plażowych butów do bagażnika, jeśli wybierasz się na imprezę lub nad morze. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego twoja para do przewijania nie powinna pozostawać w przestrzeni na nogi kierowcy, ponieważ wiąże się to również z ryzykiem.

Właściwe obuwie: tak mówi firma ubezpieczeniowa

Nawet jeśli ustawodawca powstrzymuje się od wyboru obuwia, to Ubezpieczenie w razie wypadku nadal częściowo ponosi winę zarzut. Nawet jeśli tak naprawdę nie jesteś winowajcą i odebrano ci pierwszeństwo, klapki mogą być dla ciebie śmiertelne.

Argumentem jest więc to, że przy odpowiednim obuwiu prawdopodobnie osiągnąłbyś wystarczającą siłę hamowania, aby uniknąć kolizji. Z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej działasz z rażącym zaniedbaniem. Przy w pełni kompleksowym ubezpieczeniu może się zdarzyć, że albo będziesz musiał całkowicie samodzielnie zapłacić za uszkodzenie pojazdu, albo udział własny znacznie wzrośnie.

Płacisz za dużo za ubezpieczenie samochodu? Do kalkulatora Allianz

Wskazówka: Przynajmniej tak się dzieje w przypadku tych butów

Rozwiązać, które buty dają Ci największą kontrolę nad samochodemAustriacki Klub Samochodowy, Motocyklowy i Turystyczny (ÖAMTC) zorganizował egzamin praktyczny. Należy pokazać, co może pójść nie tak z niewłaściwym obuwiem.

Wynik był jasny: w otwartych, luźnych butach i boso najbardziej nie czujesz maszyny pod sobą. Zamiast tego przerzuć się na buty sportowe, ponieważ był to dla badanych najłatwiejszy sposób na wykonanie codziennych manewrów za kierownicą. Nawiasem mówiąc, w Austrii możesz nawet zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, jeśli wypadku można było zapobiec dzięki solidnej parze butów.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech