Podłącz słuchawki Bluetooth do telewizora: oto jak to zrobić

Podłącz słuchawki Bluetooth do telewizora: oto jak to zrobić

Jeśli nie chcesz wypełniać całego salonu lub sypialni szumem telewizora, możesz podłączyć do telewizora słuchawki. W przypadku słuchawek przewodowych korzystasz z odpowiedniego złącza w telewizorze. Ale dzięki odpowiednim urządzeniom możesz także podłączyć słuchawki Bluetooth do telewizora.

Nowoczesne telewizory mają Bluetooth, aby łatwo podłączyć słuchawki i głośniki. Możesz także podłączyć słuchawki bezprzewodowe do starych telewizorów bez Bluetooth. Ale do tego potrzebne są dodatkowe akcesoria.

Sparuj słuchawki Bluetooth z telewizorem

To, jak dokładnie słuchawki Bluetooth można podłączyć do telewizora, zależy od odpowiednich urządzeń. Zasadniczo idzie to mniej więcej tak:

Steruje menu w telewizorze i otwiera Ustawienia Bluetootha. Wybierz opcję tutaj Podłączanie nowego urządzenia. Następnie weź słuchawki i włóż je do Tryb parowania. Można to zrobić na większości urządzeń, przytrzymując przycisk zasilania podczas uruchamiania. Dokładny proces aktywacji trybu parowania można znaleźć w instrukcji obsługi słuchawek. Gdy akcesorium audio jest gotowe do sparowania, powinno znajdować się w Lista dostępnych urządzeń pojawiają się w menu telewizora. Wybiera słuchawki za pomocą pilota telewizora. Słuchawki już są podłączony do telewizora. Gdy tylko uruchomisz go kilka razy, połączenie zostanie nawiązane automatycznie.

W innym miejscu można znaleźć instrukcje dotyczące łączenia się z określonymi urządzeniami odtwarzającymi:

Podłącz słuchawki Bluetooth do starego telewizora

Słuchawki bezprzewodowe można też podłączyć do starego telewizora, który potrafi jedynie odbierać sygnały Bluetooth i sam ich nie wysyłać. Do tego potrzebny jest nadajnik, który podłączasz do analogowego wyjścia słuchawkowego (patrz na Amazon). Sygnał audio z telewizora może być przetwarzany przez nadajnik i przekazywany do innych urządzeń przez Bluetooth. Podłącz więc słuchawki do nadajnika, aby słyszeć dźwięk z telewizora.

Adapter audio Bluetooth, nadajnik-odbiornik SONRU Bluetooth do telewizora Laptop słuchawki stereo

Adapter audio Bluetooth, nadajnik-odbiornik SONRU Bluetooth do telewizora Laptop słuchawki stereo

Teraz cena może być wyższa. Cena od 06.01.2023 14:27

Jeśli Twój telewizor w ogóle nie obsługuje technologii Bluetooth, możesz go doposażyć. Dodatkowy adapter na słuchawkach lub porcie USB pomaga w przekazywaniu sygnału do akcesoriów audio. Przy dodatkowych akcesoriach należy zwrócić uwagę na niską latencję. Sygnał audio może wymagać wielokrotnego kodowania i dekodowania dla adaptera. W zależności od jakości akcesoriów może to trochę potrwać, dlatego mogą wystąpić irytujące opóźnienia między sygnałem audio a obrazem.

YMOO Adapter audio Bluetooth 5.3 do telewizora na 2 słuchawki, Aptx 40ms nadajnik-odbiornik audio o niskim opóźnieniu

YMOO Adapter audio Bluetooth 5.3 do telewizora na 2 słuchawki, Aptx 40ms nadajnik-odbiornik audio o niskim opóźnieniu

Teraz cena może być wyższa. Cena od 06.01.2023 17:40

W przypadku urządzenia z funkcją „Multi Pair” możliwe jest również równoległe podłączenie kilku słuchawek do telewizora przez Bluetooth. Ta opcja umożliwia oglądanie z dźwiękiem wielu osobom w tym samym czasie bez słyszenia innych osób w pokoju.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android