Co oznacza noreply w adresie e-mail?

Co oznacza noreply w adresie e-mail?

Odpowiedź oznacza odpowiedź, nie oznacza nie lub nie. Noreply oznacza zatem „nie odpowiadaj”. Ale co to robi w adresie e-mail?

Wersja: 102,0

Języki niemiecki

Licencja: Freeware

Platformy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows, Windows 10

Bardzo często można znaleźć adres taki jak [email protected] jako nadawcę biuletynów. Intencja za tym jest zawsze taka sama: chcesz, aby odbiorca wiadomości e-mail nie napisał po prostu wiadomości e-mail do nadawcy za pomocą przycisku odpowiedzi w swoim programie pocztowym. Ale dlaczego tak się dzieje?

Noreply powinno zapobiegać wysyłaniu wiadomości do niewłaściwych odbiorców

Adres e-mail z noreply ma na celu przede wszystkim zapewnienie, że wszelkie zapytania do nadawcy trafią do odpowiedniego działu. Dlatego podczas konfigurowania programu newslettera jako adres nadawcy ustawiane jest coś takiego jak „[email protected]”. Ten adres nawet nie istnieje! Nie ma za tym konta e-mail i jeśli nadal będziesz pisać na ten adres, dostaniesz tylko wiadomość o niedostarczeniu.

Adresy Noreplay są używane, aby żadne odpowiedzi nie mogły śledzić wiadomości e-mail

Większe firmy zazwyczaj korzystają z kilku różnych adresów e-mail i oczywiście nie chcą, aby prośba o wsparcie była wysyłana na adres ogólny lub zapytanie o koszty reklamy do działu wsparcia technicznego.

Z tego powodu na końcu biuletynu zazwyczaj znajdziesz prawdziwy adres kontaktowy lub link do strony kontaktowej, które możesz wykorzystać do bezpośredniej komunikacji.

Wygeneruj adres e-mail Noreply

Zasadniczo decydujesz, który adres e-mail będzie używany jako adres wychodzący w programie takim jak Thunderbird lub Outlook. Nie musi to być nawet adres e-mail, z którego wysyłasz swoje e-maile.

Lub inaczej:

Możesz użyć konta mü[email protected], a także zarejestrować się na serwerze e-mail z tym adresem zupełnie inny adres nadawcy w programie pocztowym sprecyzować. Może to być coś w stylu [email protected] być. Dlatego używasz Funkcja „odpowiedz na” swojego programu pocztowego, który możesz również “adres zwrotny” nazwy.Źródło obrazu: GIGA

W Thunderbirdzie możesz ustawić adres noreply w ten sposób:

Uruchamia Thunderbirda i kliknij nazwę swojego konta.W prawym górnym rogu okna znajdziesz link “Ustawienia konta“. Kliknij go, aby go otworzyć. W „domyślna tożsamość„ znajdziesz (puste) pole”adres zwrotny“. Zwykle jest to zamierzone Podaj adres, na który powinny trafiać odpowiedzi, zamiast do Ciebie dotrzeć. Na przykład dział wsparcia lub przedpokój. Teraz wpisz tam na przykład „[email protected]”.

Od tej chwili twoje wiadomości będą nadal przechodzić przez twoje normalne konto, ale odbiorcy będą widzieć ten adres noreply jako nadawcę.

Źródło obrazu: GIGA

Jak widać, gdy Thunderbird próbuje odpowiedzieć, rozpoznaje, że prawdopodobnie jest to ślepy zaułek i ostrzega przed wysłaniem.

Powinieneś używać tego tylko wtedy, gdy nie chcesz lub nie oczekujesz żadnych odpowiedzi i opróżnij pole natychmiast po wysłaniu.

W temacie:

GIGA poleca

Artykuł o oknach Meistgelese

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech