Jak zainstalować publiczne wersje beta iOS 16 i iPad 16?

Jak zainstalować publiczne wersje beta iOS 16 i iPad 16?

Pierwsze publiczne wersje beta dla iOS 16 i iPadOS 16 są już dostępne, a jeśli nie możesz się doczekać oficjalnej premiery, aby zdobyć te słodkie opcje dostosowywania ekranu blokady, możesz je pobrać już dziś — oczywiście na własne ryzyko. Oto jak zainstalować oprogramowanie w wersji beta na iPhonie lub iPadzie, gdy będzie ono dostępne na Twoim urządzeniu. Zanim zaczniemy, słowo ostrzeżenia: oprogramowanie w wersji beta jest z natury niedokończone i może zawierać błędy. Chociaż publiczne wersje beta firmy Apple są ogólnie dość stabilne, powinieneś dokładnie przemyśleć je przed zainstalowaniem ich na dowolnym urządzeniu, na którym polegasz. Mogą nie zawierać wszystkich funkcji, które znajdą się w ostatecznej wersji. Twoje wrażenia mogą różnić się od innych, w zależności od używanych aplikacji. I na koniec, jeśli zdecydujesz się zainstalować, sugerujemy wykonanie kopii zapasowej danych urządzenia na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Jakie nowe funkcje są dostępne w iOS 16?

iOS 16 będzie wyposażony w prawdziwą skrzynię skarbów nowych funkcji, w tym możliwość dostosowania ekranu blokady za pomocą nowych czcionek, kolorów i widżetów; możliwość połączenia ekranu blokady z aplikacją Focus; powiadomienia kroczące; kilka ważnych aktualizacji Wiadomości, w tym możliwość edytowania tekstu po jego wysłaniu; Tekst na żywo dla filmów oraz wiele innych funkcji i aktualizacji.

Jakie urządzenia obsługują iOS 16?

Wersja beta iOS 16 powinna działać na następujących urządzeniach: iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max iPhone XS, iPhone XS Max iPhone X, iPhone XR iPhone 8, iPhone 8 Plus iPhone SE (druga generacja lub nowsza)

Jak zainstalować wersję beta iOS 16?

Przejdź do portalu oprogramowania beta firmy Apple w przeglądarce Safari na telefonie i zarejestruj się lub zaloguj za pomocą swojego Apple ID. Zarejestruj swoje urządzenie z systemem iOS, jeśli jeszcze go nie zarejestrowałeś. Wiąże się to z wyrażeniem zgody na długi zestaw Warunków. Czy wspominaliśmy, że było to na własne ryzyko? Po zarejestrowaniu przewiń w dół do przypomnienia, aby upewnić się, że utworzono kopię zapasową zawartości telefonu na wypadek konieczności przywrócenia poprzedniego stanu. Kontynuuj przewijanie w dół, aż znajdziesz przycisk z napisem Pobierz profil, a następnie dotknij go. Spowoduje to wyświetlenie ostrzeżenia informującego, że witryna próbuje pobrać profil konfiguracji. Wybierz Umożliwić. Pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że możesz ustawić nowy profil z Ustawienia aplikacja. Otwórz aplikację Ustawienia. Nowa sekcja o nazwie Profil został pobrany należy dodać u góry. Wybierz ją, a uzyskasz dostęp do pobrania oprogramowania w wersji beta. Wybierz zainstalować w prawym górnym rogu. Będziesz musiał ponownie wprowadzić swoje hasło i wyrazić zgodę na zwykłe bardzo długie oświadczenie o zgodzie, dotykając zainstalować jeszcze raz. Aktywacja profilu może wymagać ponownego uruchomienia telefonu. Gdy to wszystko zrobisz, możesz zaktualizować oprogramowanie tak, jak zwykle: przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. Powinieneś zobaczyć tam aktualizację iOS 16; Wybierz Ściągnij i zainstaluj i postępuj zgodnie z instrukcjami z tego miejsca.

Jakie nowe funkcje są dostępne w iPadOS 16?

Nowy Menedżer etapów ułatwia porządkowanie ekranu. Zdjęcie: Apple Nowa wersja iPadOS zawiera przeprojektowaną aplikację Home, nową aplikację do obsługi tablicy, obsługę kluczy dostępu w Safari oraz szereg interesujących nowych funkcji. Jedna z największych ofert będzie jednak dostępna tylko wtedy, gdy masz iPada z chipem M1: Stage Manager, który pozwala wyświetlać aplikacje jako nakładające się okna i umożliwia przeciąganie i upuszczanie okien na inne ekrany.

Jakie urządzenia obsługują iPadOS 16?

Oto lista: iPad Pro (wszystkie modele) iPad Air (3. generacji i nowsze) iPad (5. generacji i nowsze) iPad mini (5. generacji i nowsze)

Jak zainstalować iPadOS 16 beta

Przejdź do portalu oprogramowania beta firmy Apple z przeglądarki Safari na iPadzie. Zarejestruj się lub zaloguj za pomocą swojego Apple ID. Kliknij tekst, który brzmi iPadOS. Spowoduje to wyświetlenie przypomnienia, aby najpierw wykonać kopię zapasową na wypadek, gdybyś musiał przywrócić system operacyjny do poprzedniego stanu. Przewiń w dół, aż znajdziesz przycisk z napisem Pobierz profil, a następnie wybierz go. Może to spowodować wyświetlenie ostrzeżenia informującego, że witryna próbuje pobrać profil konfiguracji. Wybierz Umożliwić. Pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że możesz ustawić nowy profil w aplikacji Ustawienia. Otworzyć Ustawienia aplikację i nową sekcję o nazwie Profil został pobrany należy dodać u góry. Wybierz go i powinieneś mieć dostęp do pobrania oprogramowania w wersji beta. Może być konieczne uprzednie ponowne uruchomienie iPada. Na koniec, jeśli nic nie zachęca do rozpoczęcia pobierania, otwórz aplikację Ustawienia, przejdź do Ogólnya następnie znajdź Aktualizacja oprogramowania zainstalować oprogramowanie beta.

Aktualizacja 11 lipca 2022, 13:45 ET: zaktualizowano, aby potwierdzić, że wersje beta są wdrażane i mogą nie być od razu dostępne dla wszystkich.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Android