Chroń swój smartfon – kup odpowiednie etui na telefon

Chroń swój smartfon – kup odpowiednie etui na telefon

Smartfony są integralną częścią naszego życia. Zawierają ważne dane i umożliwiają nam pracę, kontakty towarzyskie i hobby. Bezpieczeństwo naszego telefonu komórkowego ma zatem wysoki priorytet. Obejmuje to nie tylko ochronę danych , ale także ochronę samego urządzenia. Im droższe stają się modele, tym bardziej boli, gdy smartfon zostanie uszkodzony. Aby się przed tym uchronić, potrzebujemy odpowiedniego etui na telefon komórkowy. O co muszę zadbać?

Chroń swój smartfon - kup odpowiednie etui na telefon

Źródło obrazu: Pexels

Istnieją dobre powody, aby chronić swój telefon komórkowy

Jaka szkoda. Zakupiony świeży smartfon trzymasz w dłoni tylko przez chwilę i możesz cieszyć się szykownym designem. Następnie przenosi się do skorupy. Dopiero gdy zdejmiemy go ponownie, by wyczyścić telefon lub zmienić obudowę, ponownie zauważamy, jak wąskie i lekkie jest to urządzenie. I jak kruche.

Są dobre powody do muszli. Ci, którzy są wyjątkowo bogaci, mogą sobie pozwolić na życie bez etui na telefon. Reszta z nas woli polegać na ochronie, która ratuje telefon komórkowy w najgorszym przypadku. Nowoczesne smartfony są nie tylko drogie. Wykonane są również z wysokiej jakości i/lub delikatnych materiałów. W cenie jakości obrazu mamy wyświetlacz wykonany ze szkła. A to wiadomo, że jest podatne na zarysowania i pęknięcia.

Aby chronić smartfon przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkami lub innymi przedmiotami, dostępne są etui na telefony komórkowe dla różnych modeli , z szerokiej gamy materiałów, wzorów i kształtów. Oszczędza to nam kosztów naprawy i zakupu nowego, a w razie potrzeby może również sprzedać smartfon w lepszej cenie .

Jakie są rodzaje etui na telefony komórkowe?

Ciężki przypadek

Twardy futerał to plastikowa osłona. Jest to twarda skorupa, która jest dostosowana do modelu smartfona i można ją założyć na plecy z precyzyjnym dopasowaniem. Chroni to ramkę i tył telefonu.

  • Wady: Powierzchnia nie jest łatwa do uchwycenia. Nie najlepsza ochrona. Czyszczenie krawędzi i braków jest uciążliwe.

Delikatny przypadek

W przeciwieństwie do twardego futerału, miękki futerał jest wykonany z silikonu lub gumopodobnego tworzywa sztucznego. Oznacza to, że może on być wkładany przez telefon komórkowy podczas leżenia. Ponownie zabezpieczone są krawędzie i tył telefonu. Dzięki gumopodobnej powierzchni miękkie etui jest bardzo poręczne i trochę amortyzuje w przypadku upadku .

  • Wady: Okładki wydają się grube. Czyszczenie krawędzi i braków jest uciążliwe.

Zderzak podręczny

Handybumper chroni tylko ramkę smartfona , a nie jego przód czy tył. Zapewnia to lepszą przyczepność i chroni krawędzie przed uszkodzeniem. Dlatego są one w większości wykonane z silikonu.

  • Wady: Zderzak chroni tylko ramę.

Pokrowiec na telefon komórkowy

Pokrowiec na telefon komórkowy chroni przód i tył telefonu komórkowego. Podobnie jak w przypadku twardego lub miękkiego etui, tył i krawędzie smartfona są umieszczone w powłoce. Ma jednak pokrywę, którą można otwierać i zamykać, aby chronić wyświetlacz .

Często są to połączenie plastikowej skorupy i pokrowca z tkaniny lub skóry . Klapka wyświetlacza jest przymocowana do obudowy za pomocą magnesu lub przycisku, gdy smartfon nie jest używany. Często pokrowce są również dostępne z opcjami przechowywania kart bankowych i tym podobnych. wyposażone.

  • Wady: Pokrywa zanieczyszcza wyświetlacz kurzem. Rękawy są grube i trochę nieporęczne.

Kieszeń na telefon komórkowy

Etui na telefon komórkowy mniej chroni smartfon w codziennym życiu, gdy z niego korzystamy, a raczej podczas transportu. Jest to kieszeń, w której schowany jest telefon komórkowy. Zakrywa go dookoła i stanowi dobrą ochronę podczas podróży. Torba może być wykonana z tkaniny lub twardego etui, podobnego do etui na okulary.

  • Wady: Nie nadaje się do codziennego użytku. Nie możesz ładować telefonu, słuchać muzyki ani wyświetlać powiadomień.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie etui na telefon komórkowy?

  • Prawidłowy model telefonu

Żaden model telefonu komórkowego nie jest dziś podobny do innego. Istnieją zatem odpowiednie etui na każdy smartfon, które są precyzyjnie dopasowane do kształtu. Obejmuje to również otwory na kamery i wtyczki do ładowania.

  • Wytrzymały materiał

Drewniane etui są ładne, ale mniej wytrzymałe niż plastikowe etui. Mogą pęknąć lub pęknąć, jeśli spadną.

  • Niezawodne zamknięcie

Wyświetlacz pokrowca na telefon komórkowy może ulec uszkodzeniu, jeśli pokrowiec otworzy się podczas upadku i smartfon spadnie niekorzystnie. Zapobiega temu blokada ciśnieniowa.

  • Użyj przed projektowaniem

Wiele etui na telefony komórkowe to niepraktyczne, bezużyteczne gadżety lub niewystarczająca ochrona. Projekt nigdy nie powinien być preferowany w stosunku do rzeczywistej funkcji obudowy. To musi najpierw wykonać swoją pracę i może być dekoracyjne tylko wtedy, gdy zachowana zostanie funkcjonalność.

Możesz dokonać najlepszego wyboru, jeśli wiesz, jak korzystać ze smartfona. Czy telefon komórkowy często trafia do torby? Czy często upuszczamy urządzenie? Czy często podróżujemy?

Jeśli mamy ocenę normalnych obciążeń, na jakie narażony jest telefon komórkowy, wiemy, gdzie szczególnie musimy go chronić. Na przykład każdemu, kto powoduje rysy na urządzeniach, nie zaleca się używania zderzaka telefonu komórkowego. Jeśli często nosisz telefon komórkowy w tylnej kieszeni, trudno będzie znaleźć miejsce na skórzany pokrowiec na telefon. Jeśli wyświetlacz telefonu komórkowego jest otwarty, zawsze warto zastosować dodatkową osłonę ekranu.

Artykuł Ochrona smartfona – kupowanie odpowiedniego etui na telefon komórkowy po raz pierwszy pojawił się w Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech