Chiński producent to robi Samsung: tak łatwo jest zaoszczędzić przy zakupie telefonu komórkowego

Chiński producent to robi Samsung: tak łatwo jest zaoszczędzić przy zakupie telefonu komórkowego

Chiński producent Honor również wyrabia sobie markę w tym kraju. Teraz producent wziął Samsunga za wzór do naśladowania i zrobił ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Honor: łatwo zamień stare telefony komórkowe na gotówkę

Tematy takie jak zrównoważony rozwój i ochrona środowiska stają się również coraz bardziej istotne w świecie technologii. Do produkcji różnych urządzeń często wykorzystuje się surowce, które wydobywa się w złych, jeśli nie nielegalnych warunkach i nierzadko Wpływ na środowisko Posiadać. Jednym z rozwiązań może być zapobieganie gromadzeniu się kurzu w szufladzie odrzuconej technologii, ale to Lepiej oddać urządzenia do recyklingu. Chiński producent Honor chce teraz ułatwić ten proces.

Od marca 2023 r., tj Honor Magic 5 Lite (widok na Saturna) dostępne i odpowiednie, od tego czasu Honor umożliwił odbiór zużytej technologii. Program odkupienia Honoru działa w 3 kroki: Najpierw wprowadź markę lub model urządzenia w pasku wyszukiwania. Niekoniecznie musi to być smartfon lub tablet Honor. Po znalezieniu modelu podajesz informacje o urządzeniu, aby to zrobić Wartość wykupu doświadczyć. Następnie wysyłasz urządzenie: zostanie ono sprawdzone w warsztacie Honoru, a odpowiednia kwota zostanie Ci wypłacona. Na przykład, jeśli chcesz otrzymać nowy telefon komórkowy, możesz wysłać stary smartfon i łatwo zaoszczędzić pieniądze przy zakupie nowego.

W Honor możesz teraz sprzedawać używaną technologię (źródło zdjęcia: GIGA)

Honor podąża za południowokoreańskim producentem Samsungiem, który również umożliwia podobną opcję „zamiany”. Honor oferuje możliwość zwrotu nie tylko w tym kraju, ale (jak na razie) także w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Program powstał dzięki współpracy z grupą recommerce, która od lat zajmuje się m.in Rozwiązanie umożliwiające odbiór zużytych telefonów komórkowych oferuje. Peter Zhu, Head of Germany Business w HONOR Germany, podkreśla: „Dzięki temu sojuszowi przyczyniamy się do Ograniczenie e-odpadów i promować odpowiedzialną konsumpcję”.

W naszym filmie szczegółowo pokazujemy Honor Magic 5 Pro:

Seria Magic 5 kładzie podwaliny pod bardziej zrównoważony rozwój

Według własnych oświadczeń Honor zwrócił większą uwagę na zrównoważoną produkcję dzięki nowej serii Magic 5: tak powstaje Magic 5 Lite z surowców wtórnych a mocna bateria 5100 mAh jest również wkładem w zrównoważony rozwój według producenta.

Nadchodzący Honor Magic 5 Pro powinien być też bardziej wytrzymały pod względem oprogramowania: Aktualizacje Androida są dostarczane przez 3 lata, aktualizacje zabezpieczeń przez 5 lat. Honor opisuje to jako „wyraźny sygnał dla większej świadomości ekologicznej” – i jest to bez wątpienia krok we właściwym kierunku. Jednak producenci tacy jak Google, Samsung czy Apple gwarantują aktualizacje oprogramowania przez co najmniej 4 lata. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, Honor wciąż ma miejsce na ulepszenia.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju można znaleźć w innych artykułach:

GIGA poleca

Artykuł na temat zrównoważonego rozwoju w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech