Chiński producent: samochody elektryczne powinny „zniszczyć stare legendy”

Chiński producent: samochody elektryczne powinny „zniszczyć stare legendy”

Coraz więcej chińskich marek chce wyrobić sobie międzynarodową markę dzięki swoim e-samochodom. BYD podchodzi do tego szczególnie poważnie. Odnoszący największe sukcesy producent e-samochodów z Dalekiego Wschodu ma wielkie plany: chińskie samochody powinny pod każdym względem pokonać stary świat producentów.

BYD: Chińskie e-samochody przygotowują się do walki z VW & Co.

Chiny Producenci samochodów elektrycznych są otwarcie na kursie konfrontacyjnym do ustalonej konkurencji. “Myślę że Nadszedł czas na chińskie marki”, powiedział Wang Chuanfu, założyciel i prezes BYD, obecnie największego producenta samochodów w Chinach, podczas prezentacji ostatnich osiągnięć biznesowych. Chiński przemysł samochodowy powinien trzymać się razem.

Wideo podczas prezentacji stwierdza również, że chińscy producenci „the zniszczyć stare legendy i stworzyć nowe marki światowej klasy” powinien. W tym celu BYD proponuje wspólne hasło „Chinese Autos” (źródło: Reuters).

Dla chińskiej populacji odniesienie międzynarodowego sukcesu przez chińską markę jest „emocjonalną koniecznością”. W tym celu producenci powinni się zjednoczyć i zostawić konkurencję za sobą.

Zaledwie kilka tygodni wcześniej, jeden planowane porozumienie cenowe między wieloma chińskimi producentami samochodów a Teslą anulowane przez chińskie władze ds. konkurencji. Od początku roku wiele marek w Chinach prześciga się atrakcyjnymi rabatami – także po to, by przeciwdziałać słabnącemu popytowi.

Konkurencji z Chin już nie można pominąć, jeśli chodzi o e-samochody:

Według agencji Reuters, wideo, w którym między innymi uwypuklone są fundamenty niektórych konkurentów BYD, mówi dalej: „Nasze historie różnią się od siebie, ale mają wspólny kierunek”. ”.

BYD otrzymał wsparcie ze strony branży dla swoich oświadczeń. Swoją aprobatą podzielił się między innymi szef Nio: „Powinniśmy uczyć się na sukcesie BYD”według Williama Li na chińskim alternatywnym Twitterze Weibo.

Brak porozumienia w Chinach: ten producent samochodów jest przeciwny

Ale są też głosy krytyczne. Na przykład z wyższych pięter Great Wall Motors (GWM) mówi się, że chińscy producenci poradziliby sobie z tym lepiej Uznanie „rzeczywistości konkurencji”.. „Jak chińscy producenci samochodów mogliby być razem w tak ważnym momencie?”, pyta szef technologii GWM, Wang Yuanli.

Felix GraberFelix Gräber, redaktor GIGA, ekspert od samochodów elektrycznych, mobilności i kwestii konsumenckich

Nawet samodzielnie niektóre chińskie marki są już poważnymi konkurentami dla wielu znanych marek, w tym z Niemiec. Razem mogliby rzucić na szalę jeszcze więcej wagi w porównaniu z VW, Mercedesem i spółką. Jednak prawdopodobnie musieliby stawić czoła koszmarowi regulacyjnemu, który chroniłby rynki międzynarodowe.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech