Ochrona przed botami: YouTube wyłącza linki do komentarzy w krótkich filmach

Ochrona przed botami: YouTube wyłącza linki do komentarzy w krótkich filmach

YouTube wprowadził zapowiadaną zmianę w YouTube Shorts. W przyszłości użytkownicy będą musieli obejść się bez tej funkcji.

Wersja: różna

Języki Niemiecki

Krótkie filmy od dawna są obecne w sieciach społecznościowych: czy to na YouTube jako krótki, na Instagramie jako rolka, czy jako TikTok – klipy są bardziej popularne niż kiedykolwiek. YouTube Shorts jest również dostępny w Niemczech od 2021 roku i tworzy własną kategorię na platformie, która zawiera tylko krótkie filmy i dlatego bezpośrednio konkuruje z wertykalną platformą krótkich filmów TikTok. Jednak od czasu dystrybucji filmów krótkometrażowych YouTube musiał zmierzyć się z jednym konkretnym problemem: spamem. YouTube próbuje teraz temu przeciwdziałać, wyłączając linki w komentarzach.

Jedną z funkcji, która również padła ofiarą procesu optymalizacji, jest niechęć do widoczności. W naszym filmie opowiadamy, jak ponownie zobaczyć brak polubień na YouTube.

YouTube wyłącza linki w komentarzach

W rzeczywistości udostępnianie linków w komentarzach było dla twórców treści świetnym sposobem na dzielenie się informacjami ze społecznością. Na przykład możesz przypiąć własne komentarze, które zwracają uwagę na sklep lub blog z linkiem. Z drugiej strony możliwość komentowania linków była gratką dla robotów spamujących.

stać się w konsekwencji od 31 sierpnia 2023 r Linki zamieszczone w komentarzach, w opisie krótkiego filmu lub w transmisji na żywo nie będą już klikalne. YouTube ma nadzieję, że zmniejszy to spamboty. Czy to zadziała, okaże się. Jednocześnie YouTube ułatwi użytkownikom kojarzenie krótkich filmów z dłuższymi filmami na YouTube. Link, który wyświetla tylko nazwę dłuższego filmu z YouTube, można następnie zintegrować z powiązanym krótkim filmem. Ta zmiana jest oczekiwana we wrześniu 2023 r Zatwierdzony.

Zarabiaj pieniądze dzięki YouTube Shorts

Od jakiegoś czasu, a dokładniej od 1 lutego 2023 roku, jest to również możliwe Zarabianie w krótkich spodenkach i to po prostu poprzez regularne tworzenie krótkich filmów. Film krótkometrażowy nie może być dłuższy niż 60 sekund i musi być kręcony w pionie, czyli w formacie portretowym. Warunkiem uczestnictwa w programie partnerskim YouTube i zarabiania na filmach Short jest pewne Warunki być spełniony. Twórcy treści muszą:

mieć ukończone 13 lat mieć co najmniej 1000 subskrybentówogolić 10 milionów wyświetleń Shorts w ciągu ostatnich 90 dni zaakceptuj Warunki korzystania z usługi

Reklamy są zawsze odtwarzane między dwoma filmami krótkometrażowymi, a twórcy treści tych dwóch filmów krótkometrażowych automatycznie dzielą się przychodami z reklam. Twórcy otrzymują 45% generowanych przychodów z reklam. Jednak Shorts wciąż jest gorszy od platformy TikTok, a Instagram jest pod pewnymi względami. Możliwości edycji są nadal ograniczone. Niemniej jednak zapoczątkowany został start, który prawdopodobnie będzie dalej rozwijany przez YouTube. Ponieważ krótkie filmy to przyszłość mediów społecznościowych.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android