Ceny prądu i gazu gwałtownie spadają: w ten sposób zaoszczędziłem 564 euro w 5 minut

Ceny prądu i gazu gwałtownie spadają: w ten sposób zaoszczędziłem 564 euro w 5 minut

Jeśli tak jak ja płacisz obecnie (za) dużo za prąd i gaz, to najpóźniej teraz powinieneś dokonać zmiany. Ceny prądu i gazu są obecnie wyjątkowo niskie. Podpisałem nowe umowy na oba rozwiązania i oszczędzam 192 euro na prądzie i nawet 372 euro na gazie. Moje zużycie w gospodarstwie jednoosobowym z elektrownią balkonową i nowymi oknami jest znacznie niższe niż wcześniej. Możesz więc zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy.

Warto zmienić dostawcę prądu i gazu

Przez ostatnie tygodnie bacznie obserwowałem ceny prądu i gazu, bo musiałem zrezygnować najpóźniej 1 lutego, żeby 2 kwietnia móc zmienić dostawcę. Obecnie płacę u mojego regionalnego dostawcy następujące ceny:

Strom: 38,90 centów za kWh i 9,00 euro cena energii
Gaz: 12,20 centów za kWh i 12,59 euro cena energii

Mój dostawca nieznacznie obniżył ceny 1 stycznia 2024 r., ale pozostają one niezwykle wysokie. Dlatego zacząłem szukać i wpisywałem swoje zużycie do portali porównawczych takich jak Check24 i Verivox. W przypadku energii elektrycznej podałem roczne zużycie na poziomie 1600 kWh, ponieważ… Dzięki elektrowni balkonowej oszczędzam około 400 kWh energii elektrycznej rocznie. W przypadku gazu jest to 8 000 kWh. Tutaj mogłem zarządzać swoją konsumpcją Już obniżone o prawie 4000 kWh rocznie dzięki nowym oknom. Moim zdaniem są to całkiem dobre wartości jak na 60-metrowe mieszkanie z 1956 roku.

Dzięki elektrowni balkonowej oszczędzam dużo kosztów energii elektrycznej:

564 euro mniej rocznie

Moja zniżka od starego dostawcy prądu wynosi obecnie 62 euro miesięcznie, czyli 744 euro rocznie. W przypadku gazu jest to zaledwie 100 euro miesięcznie lub 1200 euro rocznie. Dzięki nowemu dostawcy Eprimo płacę znacznie mniej i otrzymuję zarówno zielony prąd, jak i zielony gaz bez dodatkowych opłat. Właśnie zawarłem nową umowę w następujących cenach:

Strom: 27,77 centów za kWh i 8,53 euro cena energii
Gaz: 7,78 centów za kWh i 16,15 euro cena energii

Oznacza to, że moja zniżka na prąd wynosi 46 euro miesięcznie lub 552 euro rocznie. Oszczędzam aż 192 euro na energii elektrycznej. Na gazie różnica jest dużo większa. Tam moje odliczenie spada do 69 euro miesięcznie lub 828 euro rocznie. W ten sposób oszczędzam 372 euro na samym paliwie. W sumie moje oszczędności wynoszą 564 euro. Za to mógłbyś sobie pozwolić na coś fajnego. Na przykład elektrownia balkonowa w celu dalszego obniżenia kosztów energii elektrycznej:

Na co trzeba zwrócić uwagę

Nie mówię Ci, że wszyscy powinniście nagle przejść na Eprimo. Wybrałem tego dostawcę, ponieważ otrzymałem najlepszą cenę za ekologiczną energię elektryczną i zielony gaz bez żadnych premii i zwrotu pieniędzy. W zależności od regionu ceny za kWh i ceny wydajności różnią się. Skorzystaj więc teraz z portali porównawczych takich jak Check24 i Verivox i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dla swojego regionu i swojego zużycia. Ale raczej nie zdecydowałbym się na zupełnie nieznanego i nowego dostawcę. Powinniśmy byli wyciągnąć wnioski z ostatnich kilku lat.

Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora porównawczego:

Ważny: Zmiana dostawcy energii elektrycznej i gazu jest dziecinnie prosta. W ciągu 5 minut podasz swoje dane osobowe, numer licznika, a nowy dostawca anuluje usługę za Ciebie. Nie musisz się martwić, że nagle zabraknie Ci prądu lub gazu. To się nie zdarza w Niemczech. Gdy tylko zacznie obowiązywać nowa umowa, zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech