Ceny energii elektrycznej i gazu są bardzo niskie: podstawowi dostawcy są o wiele za drodzy

Ceny energii elektrycznej i gazu są bardzo niskie: podstawowi dostawcy są o wiele za drodzy

Ceny energii elektrycznej i gazu poszybowały w górę w ostatnich miesiącach. Zdecydowano się nawet na hamulce cenowe, aby koszty pozostały przynajmniej do pewnego stopnia przystępne. Mogą one być teraz zbędne, ponieważ ceny energii elektrycznej i gazu ponownie spadają – w niektórych przypadkach bardzo znacząco. Podstawowi dostawcy nie nadążają i żądają wyższych cen.

Aktualizacja z 21 lutego 2023 r.: Ceny energii elektrycznej i gazu spadły jeszcze bardziej. Powinieneś teraz porównać ceny na przykład na Check24 i zabezpieczyć tańsze umowy z gwarancją ceny (porównaj ceny na Check24). Podstawowi dostawcy kupowali po wysokich cenach i nadal utrzymują wysokie ceny. Jeśli zmienisz, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy i być dobrym na następną zimę zabezpieczone gwarancją ceny.

Porównaj ceny prądu i gazu na Check24

Oryginalny artykuł:

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy obecnie borykają się z wysokimi cenami prądu i gazu i nie mogą znaleźć nowego dostawcy, który będzie oferował niższe ceny. Coś się dzieje na rynku. Od kilku dni ceny energii elektrycznej i gazu dla odbiorców końcowych u wielu dostawców energii znacząco spadają. Tak wyraźnie, że cena energii elektrycznej wynosząca 40 centów i cena gazu wynosząca 12 centów za kWh są podcięte. Znowu są gwarancje przyzwoitej ceny i tyle również dla nowych klientów. Pokażę Ci to na przykładzie mojego zużycia prądu i gazu.

Porównanie cen energii elektrycznej

Obecnie zużywam 1900 kWh energii elektrycznej rocznie i płacę podstawowemu dostawcy 38,90 centów za kWh i 9 euro miesięcznie jako cenę podstawową. To był najtańszy dostawca do tej pory. Teraz sytuacja znów się odwraca i możesz też uzyskać tańszy prąd od innych dostawców energii. Jako dostawca biorę Vattenfall za przykład. Obecnie bym tylko nadal 36,37 centów za kWh i zapłacić 10,40 euro miesięcznie jako cenę podstawową (sprawdź w Vattenfall). Zamiast 847,10 euro (podstawowy dostawca) zapłaciłbym tylko 806 euro (Vattenfall). Są wtedy bonusy w wysokości 40 euro, ale nie zwracam na nie uwagi.

W firmie Vattenfall zapłaciłbym znacznie mniej za energię elektryczną. (Źródło obrazu: GIGA)

Vattenfall to tylko jeden przykład, który obecnie pobiera najniższą cenę w moim regionie. Niższe ceny są już wyświetlane w Check24. Po prostu zostawcie się tam nie odwracaj uwagi od wszystkich bonusów i zwróć szczególną uwagę na cenę za kWh oraz opłatę podstawową. Tylko w ten sposób dowiesz się, czy inny dostawca w Twoim regionie jest tańszy (porównaj ceny w Check24). To ważna wiadomość, zwłaszcza dla osób, które czasami musiały płacić 60 czy 70 centów za kWh.

Możesz obniżyć koszty energii elektrycznej dzięki elektrowni balkonowej:

porównanie cen gazu

Spadają ceny nie tylko energii elektrycznej, ale także gazu. Obecnie zużywam 9000 kWh gazu rocznie. Mój podstawowy dostawca, który również miał tu jak dotąd najniższe ceny, obecnie chce 13,6 centa za kWh i podstawową cenę 12,59 euro. Tutaj natknąłem się na dostawcę gazu 123energie, który znacznie to podcina. W najbardziej niefortunnym przypadku zapłaciłbym tam nieco ponad 11 centów za kWh (patrz 123energie). Opłata podstawowa wynosi około 12,40 euro miesięcznie. W porównaniu z moim podstawowym dostawcą oznaczałoby to ponad 100 euro mniej rocznie.

Dostawca był tylko przykładem, możesz też po prostu przejść do Check24 i tam porównać ceny (patrz Check24). Tam też sporo bym zaoszczędził i moja zniżka byłaby znacznie niższa. Nie musisz też bać się zmiany. W najgorszym przypadku wracasz do podstawowej opieki. W Niemczech jest to ściśle regulowane.

Ważny: Ceny energii elektrycznej i gazu różnią się w zależności od regionu i dostawcy. Możesz więc zaoferować wyższą lub nawet niższą cenę. Dlatego przy porównywaniu cen zawsze wymagany jest kod pocztowy.

Ceny energii elektrycznej i gazu ponownie spadają

Nie mówię, że powinieneś od razu zmienić dostawcę prądu i gazu. Zamiast tego chcę ci tylko powiedzieć, że ceny prądu i gazu znowu spadają, a ty można rozejrzeć się za niższą ceną w dającej się przewidzieć przyszłości. Po prostu od czasu do czasu odwiedzaj różnych dostawców lub Check24 i obserwuj ceny. Jestem ciekaw, jak będą kształtować się ceny prądu i gazu w najbliższych tygodniach.

Przynajmniej od czasu kryzysu energetycznego każdy powinien wiedzieć, ile kosztuje prąd i gaz za kWh. Dostępnych jest wystarczająco dużo energii elektrycznej i gazu, co na szczęście powoduje, że ceny ponownie spadają. Nie zakładam, że skończymy z ceną jak na początku 2022 roku, ale każde euro mniej odciąża nasze portfele i zauważalnie zmniejsza inflację dla każdego z nas.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech