Bundesnetzagentur: złóż skargę i zablokuj numer

Bundesnetzagentur: złóż skargę i zablokuj numer

Marketing telefoniczny podlega rygorystycznym zasadom, jednak nie wszyscy się do nich stosują. Każdy, kogo niepokoją reklamy telefoniczne, może złożyć skargę do Federalnej Agencji ds. Sieci. Rozpatrują sprawę, zbierają protokoły i mogą nakładać kary pieniężne, a nawet blokować numery. GIGA pokazuje Ci, jak możesz się bronić.

„Cold call” przez telefon nazywany jest także „cold call”. Prywatność osób fizycznych chroniona jest prawem przed nieuczciwą konkurencją. Nieco inna sytuacja prawna jest w przypadku handlowców, ale oni też nie muszą się na wszystko godzić. Jednym z najprostszych sposobów walki jest złożenie skargi do Federalnej Agencji Sieci. Trzeba jednak w tym celu spełnić pewne warunki.

Po złożeniu reklamacji należy również zablokować numery telefonów na swoim:

Na co możesz złożyć skargę do Federalnej Agencji Sieci?

Krótko mówiąc, Federal Network Agency reguluje wszystko, co dzieje się w sieciach telekomunikacyjnych. Jest więc tak samo odpowiedzialny za połączenia i SMS-y będące spamem, jak i za fałszywe ostrzeżenia o wirusach w postaci wyskakujących okienek lub obciążenia rachunków za telefon komórkowy. Federal Network Agency podejmuje również działania przeciwko spamowi e-mailowemu.

Jeśli jednak znajdziesz w skrzynce pocztowej irytujące reklamy, początkowo nie ponosisz za to odpowiedzialności, chyba że…

Jeżeli w ogłoszeniu zostaną znalezione numery telefonów niezgodne z regulaminem podawania cen, podejmie działania w związku z reklamacją. Drogie infolinie czy kolejki również są podstawą do reklamacji.

Sprawy dotyczące skarg do Federalnej Agencji Sieci i link do formularza

Powód
Wyjaśnienie

Nieautoryzowane nagabywanie Połączenia wykonywane w celach nagabywania, które nie są świadomie dozwolone lub wymagane. Połączenia pingowane Testuj połączenia, gdy nikt nie rozmawia przez telefon, aby zweryfikować istnienie numeru lub zachęcić do kosztownych oddzwonień. Nękające próby połączeń Powtarzające się połączenia z tego samego numeru, które nigdy się nie łączą. Nawet w niemożliwych momentach. Reklama SMS-em lub komunikatorem Spam za pośrednictwem wiadomości SMS lub komunikatora, często z płatnymi numerami zwrotnymi lub linkami do Internetu. Połączenia z nagranymi ogłoszeniami Rzekome konkursy, podczas których słyszy się nagrane ogłoszenie i proszony jest o połączenie się z drogimi numerami lub ujawnienie swoich danych. Opłaty na rzecz osób trzecich Dziwne opłaty na rachunkach za telefon komórkowy za niezamówione usługi lub subskrypcje. Oprócz skargi powinieneś także natychmiast skonfigurować blokadę strony trzeciej! Różne Jeśli na przykład otrzymasz SMS-a z sztuczką wnuka (Witam mamo, zgubiłem telefon komórkowy…)

Nawiasem mówiąc, Federalna Agencja ds. Sieci odpowiada nie tylko za niemieckie numery telefoniczne. Jeśli spamerzy uporczywie wykorzystują i reklamują drogie zagraniczne numery, można je zablokować w taki sposób, że nie będzie już można do nich dzwonić w tym kraju.

W zależności od przypadku w formularzach reklamacyjnych wymagane są różne dane. Dlatego natychmiast po molestowaniu powinieneś dokładnie zanotować, co się wydarzyło, kiedy to nastąpiło i jakie liczby zostały użyte. Przydatne są także zrzuty ekranu.

Kiedy skarga Bundesnetzagentur jest bez znaczenia?

Celem skargi do Federalnej Agencji Sieci jest podjęcie przez organ działań i podjęcie działań przeciwko zanieczyszczającemu. Aby tak się stało, musi najpierw go złapać, a to czasami jest dość trudne.

Stale zgłaszamy przypadki wykorzystywania fałszywych numerów telefonów do rozmów telefonicznych. W tym przypadku przestępcy stosują technikę zwaną „podrabianiem identyfikatora połączenia”, w ramach której system telefoniczny lub komputer przedstawia osobie dzwoniącej fałszywy numer.

Problem nie polega tylko na tym, że liczba ta w ogóle nie istnieje i nie znasz prawdziwej liczby. Wystarczająco często sprawcy zanieczyszczeń znajdują się również za granicą i Federalna Agencja ds. Sieci nie może ich ścigać zgodnie z prawem.

W każdym razie powinieneś po prostu zablokować numer spamu. Jest to możliwe w telefonie komórkowym i sieci stacjonarnej Telekom, ale także w Fritzboxie. Numer telefonu można również zablokować, jeśli jest fałszywy. Ponadto zapobiegasz dalszemu nękaniu, ponieważ podjęcie działań przez Federalną Agencję ds. Sieci zajmuje trochę czasu.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech