Bilet 9 euro: trzeba to wiedzieć o tanim karnecie miesięcznym

Bilet 9 euro: trzeba to wiedzieć o tanim karnecie miesięcznym

Od 1 czerwca 2022 r. możesz podróżować po całych Niemczech z biletem 9 euro w niskiej cenie miesięcznej. Zaangażowana jest nie tylko Deutsche Bahn, ale także regionalny transport publiczny. Ale co właściwie jest możliwe z biletem za 9 euro, a co nie? Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz.

Bilet 9 euro: co to jest?

Bilet za 9 euro to środek rządu federalnego mający zrekompensować niektóre z obecnych podwyżek cen w życiu codziennym. Dla jednego Miesięczna cena 9 euro wszyscy obywatele powinni mieć możliwość korzystania z lokalnego transportu na terenie całych Niemiec. Z naszego artykułu dowiesz się, co jeszcze chcemy zrobić, aby odciążyć konsumentów.

Kiedy bilet za 9 euro jest ważny?

Bilet 9 euro jest ważny od czerwca do sierpnia 2022 r. Pierwszy dzień, w którym można skorzystać z taniego biletu to 1 czerwca. Po 31 sierpnia nie można już nim jeździć. Nie ma blokowania według pory dnia, jak w przypadku wielu biletów federalnych, więc nadal możesz korzystać z biletu za 9 euro wcześnie rano lub późno w nocy. Okres ważności zawsze odpowiada jednemu miesiącowi kalendarzowemu, więc nie można kupić biletu np. od 5 czerwca do 4 lipca. Jeśli masz ważny bilet za 9 euro, możesz z niego korzystać tak często, jak chcesz w danym okresie.

Gdzie ważny jest bilet 9 euro?

Teoretycznie możesz z biletem 9 euro podróżować po całych Niemczech. Zarówno Deutsche Bahn, jak i regionalne firmy transportowe oraz miejski transport publiczny biorą udział i powinny zaakceptować bilet. Jednak nie wszystkie firmy transportowe czy stowarzyszenia już to skomentowały.

Istnieją również ograniczenia: możesz korzystać tylko z lokalnych pociągów Deutsche Bahn z biletem 9 euro, pociągi dalekobieżne, takie jak ICE, IC i EC nie są uwzględnione. Doprowadzi to do problemu, na który Deutsche Bahn wskazuje przed startem. Trzeba też kupić zwykłe bilety na autobusy dalekobieżne.

W miastach powinieneś mieć możliwość korzystania z biletu 9 euro na autobusy, tramwaje i metro. Jednak jest bardzo mało prawdopodobne, aby miejskie firmy transportu publicznego były sobie przeciwstawne. Trudności z zakupem biletów można spodziewać się tylko wtedy, gdy w szczególności mniejsze firmy nie mogą w odpowiednim czasie zmienić procesów w tle.

Jak zdobyć bilet za 9 euro?

Bilet 9 euro powinien są oferowane w formie cyfrowej i można je kupić bezpośrednio za pomocą smartfona, a także sterować cyfrowo. Oprócz DB kilku regionalnych i miejskich operatorów transportu publicznego chce oferować bilet za 9 euro bezpośrednio za pośrednictwem własnych aplikacji. Ale jeśli nie używasz smartfona, też powinieneś znajdź go w automacie biletowym będzie. Nadal nie jest jasne, czy np. Deutsche Bahn będzie sprzedawać również bilet za 9 euro w kasie.

Ostatecznej pewności co do procedury można oczekiwać od 20 maja, kiedy Rada Federalna przegłosowała plany jako ostatnia władza.

Nie jest to możliwe z biletem 9 euro

Oprócz ograniczenia do transportu lokalnego, inne rzeczy nie są zawarte w bilecie za 9 euro:

transport rowerowy nie jest wliczony w cenę, oprócz biletu 9 euro należy kupić bilet rowerowy na komunikację lokalną. Jednak Deutsche Bahn odradza to, ponieważ nie można zagwarantować, że zostaniesz zabrany ze sobą, ponieważ oczekuje się wielu pasażerów.
Dzieci od 6 lat potrzebują własnego biletu. Dzieci do lat 6 podróżują z rodzicami bezpłatnie. jeździ w 1-sza klasa nie są również możliwe z biletem 9 euro.
Rezerwacje miejsc w transporcie lokalnym zazwyczaj nie są oferowane. Dlatego pomija się je również przy bilecie za 9 euro. Dalej rabatynp. w połączeniu z BahnCard nie są planowane, bilet 9 euro jest traktowany jak bilet miesięczny w DB. Nie można go również łączyć ze zniżką BahnCard.

DB Navigator powinien być zawsze przy Tobie, nawet z biletem za 9 euro:

Co zyskują posiadacze biletów okresowych i klienci abonamentu z biletu za 9 euro?

Z biletu za 9 euro powinni korzystać wszyscy obywatele. Dotyczy to również biletów okresowych i abonamentów. Jeśli posiadasz bilet okresowy, miesięczny lub nawet roczny abonament z DB, z którym możesz korzystać z komunikacji miejskiej, ceny zostaną naliczone. Klienci, których to dotyczy, zostaną z wyprzedzeniem poinformowani przez Deutsche Bahn, czy pojawi się kredyt, czy też obniżona cena zostanie bezpośrednio obciążona (źródło: Deutsche Bahn). Nie dotyczy to jednak abonamentów na transport dalekobieżny lub BahnCard 100.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech