Bezpłatnie na Amazon Prime: Największy hit roku 2020, gorąca wskazówka

Bezpłatnie na Amazon Prime: Największy hit roku 2020, gorąca wskazówka

Rok 2020 był koszmarem dla branży filmowej, a nie tylko dla kin na całym świecie. Jednak pomimo Corony i blokady, jeden film zdołał wygenerować sprzedaż ponad 460 milionów dolarów na dużym ekranie. Dokładnie ten jeden hit jest teraz dostępny bezpłatnie w programie Amazon Prime Video.

Przy każdym zakładzie nie znasz tej poufnej wskazówki dotyczącej przeboju kinowego i jest ku temu dobry powód. Najbardziej udany film roku pochodzi z Chin i to właśnie tam „800” (pierwotnie „Bābǎi”) był w stanie wygenerować większość dochodów. Żaden film nie odniósł większego sukcesu w 2020 roku, ale prawdopodobnie niewiele osób kiedykolwiek o nim słyszało. Blockbuster i poufna wskazówka w jednym filmie, to szaleństwo.

800 za darmo na Amazon Prime Video

Pamiętamy: w 2020 roku, w pierwszym roku Corony, kina były wszędzie zamknięte. Wszędzie? No cóż, Chiny do dziś się izolują a dzięki rygorystycznej strategii zerowej COVID był w stanie zaoferować ludności normalne życie tak dalece, jak to możliwe, chyba że miałeś pecha i zamknąłeś się we własnym domu, ponieważ w regionie była sprawa korony.

800 jest już dostępny do oglądania w Amazon Prime Video (widok na Amazon), bezpośrednio uwzględnione, a zatem bezpłatnie w ramach ryczałtowej stawki usługi przesyłania strumieniowego. Jeśli nie masz Prime Video, musisz wypożyczyć film za 3,99 euro lub pobrać go na Blu-ray za 9,99 euro (zobacz na Amazon). Ale o co właściwie chodzi? Cytując Amazon:

„W 1937 roku, podczas drugiej wojny chińsko-japońskiej, w Szanghaju miała miejsce bitwa o dom towarowy Si Hang. Około 400 żołnierzy, z których historia uczyniła legendarną „800”, wytrzyma liczną falę japońskich sił przez 4 dni i 4 noce”.

Ale raczej Netflix? Nasze aktualne wskazówki dla wtajemniczonych serii:

Pozytywna krytyka filmowa, ale też cenzura

Potężny dramat wojenny, czasami porównywany do „Dunkierki” Christophera Nolana. Recenzje są więc zaskakująco pozytywne dla „800” – Rotten Tomatoes osiąga 88 procent wyników w pomidoromierzu profesjonalnych krytyków i 78 procent poparcia widzów. Obiecujące 6,8 na 10 gwiazdek kusi również na IMDb. Nie przytłaczająca, ale zdecydowanie warta zobaczenia.

Ekscytujące, aby wiedzieć: „The 800” prawie rok wcześniej trafił do kin. Jednak na kilka dni przed premierą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju film został wycofany z programu, a start ostatecznie przesunięto na 21 sierpnia 2020 roku. Tego dnia w chińskich kinach pojawił się dramat wojenny, choć w wersji skróconej o 13 minut. “Towarzystwo Badań nad Kulturą Czerwoną” wcześniej skarżyło się na film, a cenzorzy musieli potem pomóc. Tematem była m.in. prezentacja Republiki Chińskiej (istniejącej do dziś jako Tajwan) oraz Czang Kaj-szeka (źródło: Variety).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech