Bezpieczne do 2022 r.: przetestowano reflektory, etui na telefony komórkowe i kieszonkowe alarmy

Bezpieczne do 2022 r.: przetestowano reflektory, etui na telefony komórkowe i kieszonkowe alarmy

Szczególnie teraz w miesiącach zimowych wcześnie zaskakuje ciemność. Jeśli nie chcesz przegapić aktywności na świeżym powietrzu, latarki czołowe, etui na telefony komórkowe z opaskami na ręce i kieszonkowe alarmy to przydatne narzędzia, które zapewniają również większe bezpieczeństwo.

Czy to na wieczorny spacer, bieganie, czy po prostu dlatego, że jest ciemna pora roku: kiedy jesteś poza domem wieczorem, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Przyjrzeliśmy się bliżej różnym latarkom czołowym, opaskom sportowym i kieszonkowym alarmom i pokażemy w naszym przeglądzie GIGA, których produktów nie powinno Ci zabraknąć.

Reflektory: 3 rekomendacje od Stiftung Warentest

Czołówka to naprawdę przydatne narzędzie, zwłaszcza gdy uprawiasz sport na świeżym powietrzu, jeździsz na rowerze lub znowu wyprowadzasz psa. Nasze rekomendacje zostały oparte na zwycięzcach testu z K-Tipp, szwajcarskiej instytucji partnerskiej Stiftung Warentest (zwycięzców testu można znaleźć w numerze 11/2022). Pod tym względem wybrane reflektory zależą nie tylko od jasności, ale także od ich wytrzymałości, takiej jak żywotność baterii i wodoodporność.

Trek 500 USB: kompletny pakiet w doskonałej cenie

Chociaż ceny czołówek znacznie się różnią, zwycięzcą testu jest Trek 500 USB, który można kupić w Decathlon za 20 euro. Odchylana czołówka imponuje sześcioma trybami świecenia, które można ustawić za pomocą zaledwie dwóch przycisków: tryb oszczędzania energii (na baterii do 30 godzin), tryb normalny (na baterii do 8 godzin), światła drogowe (ok. 50 metr zasięgu), tryb migania, jedna czerwona lampka i tryb rezerwowy, gdy tylko trzeba naładować akumulator – który nawiasem mówiąc działa przez złącze USB (kabel microUSB w zestawie). Możesz również zablokować czołówkę, aby nie można jej było przypadkowo włączyć w kieszeni.

Czołówka posiada certyfikat IPX5 i dlatego jest chroniona przed strumieniami wody. Ponadto, zmywalny pałąk jest regulowany, dzięki czemu Trek 500 USB jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Więc jeśli szukasz niedrogiego, wszechstronnego urządzenia, nie pomylisz się tutaj.

Tikka z Petzl: na głowę, kask i rower

Kolejną rekomendacją jest latarka czołowa Tikka firmy Petzl: ma ona dobre światła drogowe o zasięgu około 65 metrów i według producenta wytrzymuje 9 godzin w trybie normalnym i 30 godzin w trybie rezerwowym. Ponadto, według producenta, można go przymocować do wszystkich modeli kasków i rowerów, dzięki czemu jest odpowiedni dla każdego, kto chce elastycznie korzystać z czołówki. Lampa jest dostępna w różnych kolorach i działa na akumulator lub akumulator , ale posiada tylko certyfikat IPX4, co oznacza, że jest tylko bryzgoszczelna. Niecałe 25 euro nie jest dużo droższe niż Trek 500 USB powyżej (sprawdź na Amazon).

Ledlenser SEO7R: Przekonujący zasięg światła

W przypadku SEO7R firmy Ledlenser trzeba sięgnąć trochę głębiej do kieszeni za cenę 34,99 euro (patrz Saturn). Ale warto: Czołówka wyraźnie przewyższa powyższe modele zasięgiem światła do 130 metrów. Stiftung Warentest chwali się też jasnością czołówki, choć w trybie energooszczędnym wytrzymuje ona tylko do 20 godzin. Jednak SEO7R oferuje certyfikat IPX6, więc woda nie przenika, jeśli na krótko wpadnie do wody. Więc jeśli szukasz solidnej czołówki, nie możesz się pomylić z SEO7R. Ponadto SEO7R współpracuje z polimerową baterią 3,7 V i ładuje się w niecałe 2,5 godziny – dzięki czemu doskonale nadaje się do podróży.

Szukasz innych przydatnych gadżetów? W takim razie mamy dla Ciebie odpowiedni przegląd GIGA:

Etui / opaski na telefon komórkowy: w podróży ze smartfonem i kosztownościami

Jeśli chodzi o sporty na świeżym powietrzu, nie zawsze chcesz rezygnować z telefonu komórkowego. Czy to do słuchania ulubionego podcastu podczas biegania, do nawigacji, do liczenia kroków, dla bezpieczeństwa lub po prostu do bycia dostępnym. Etui na telefony komórkowe są dostępne w różnych kształtach i kolorach – dodatkowa uwaga: podczas ćwiczeń masz wolne ręce. Wybraliśmy trzy modele, które są warte zachodu. Jeśli jednak szukasz łańcuszka do telefonów komórkowych do noszenia smartfona na ciele w życiu codziennym, mamy dla Ciebie zalecenia w osobnym artykule.

Etui na telefon komórkowy firmy Bone: minimalistyczne i praktyczne

Etui na telefon komórkowy firmy Bone jest bardzo minimalistyczne i jest warte zachodu dla każdego, kto chce mieć smartfon pod ręką. Telefon jest umieszczony w elastycznej silikonowej osłonie, która pozostawia ekran wolny, dzięki czemu wyświetlacz może być obsługiwany podczas ćwiczeń. Według producenta etui pasuje do smartfonów o przekątnej od 4 do 6,7 cala. Wadą jest to, że bransoletka nie jest odporna na warunki atmosferyczne. Jeśli więc wejdziesz pod deszcz, smartfon nie pozostanie suchy. Jeśli jednak smartfon jest wodoodporny, nawet to nie stanowi problemu.

Sportową opaskę można kupić za niecałe 35 euro (patrz Amazon), przy czym neoprenowa opaska jest dostępna w trzech różnych rozmiarach : w rozmiarze L (od 25 do 40 centymetrów), w rozmiarze S (20 do 25 centymetrów) i w rozmiarze XS (16). do 19 centymetrów). Możesz nosić telefon komórkowy na ramieniu lub przedramieniu. Według ocen klientów smartfon bezpiecznie leży w uchwycie, etui na telefon nie wyślizguje się podczas ćwiczeń, a także jest łatwe w pielęgnacji.

Etui na telefon komórkowy firmy runamis: proste i trwałe

Pokrowiec na telefon komórkowy Runamics (widok na Amazon) jest bardzo prosty: przeciągasz bransoletkę przez nadgarstek i na koniec możesz wsunąć smartfon (według producenta maksymalnie 14,5 x 7,5 centymetra) do dołączonej kieszeni i przechowywać klucz osobno . Zmywalny futerał na telefon komórkowy jest wykonany w 87 procentach z bawełny organicznej i w 13 procentach z elastanu, który jest biologicznie użyteczny. Torba posiada liczne certyfikaty : Certyfikat Cradle-to-Cradle oznacza nieszkodliwość (zdrowotną) torby dla ludzi i środowiska. Fairtrade, GOTS i Green Button mają poświadczać uczciwy łańcuch surowcowy i dostaw oraz produkcję produktu, także pod kątem warunków pracy.

Generalnie chciałbym w tym miejscu powiedzieć, że certyfikaty zawsze ładnie prezentują się na produktach, jednak wiele z nich jest krytykowanych , dlatego należy zawsze sceptycznie podchodzić do ich wiarygodności. Pod tym względem Utopia jest godną zaufania platformą, która zapewnia niezależne i wyczerpujące informacje na wszystkie tematy związane ze zrównoważonym rozwojem. Są to między innymi strony przeglądowe, na których znajdują się liczne aprobaty dotyczące ich znaczenia, kryteriów i krytyki. Między innymi Zielony przycisk, ponieważ wytyczne, według których oceniane są poszczególne produkty, nie są wystarczająco ostre.

Etui na telefon komórkowy firmy Haissky: miejsce na wszystko

Za niecałe 13 euro (patrz Amazon) dostępny jest pokrowiec na telefon komórkowy firmy Haissky, który zapewnia wystarczająco dużo miejsca na smartfona (do 6,4 cala), klucze i ukrytą kieszeń na inne kosztowności. Szczególną cechą jest to, że komora na klucze ma zamek błyskawiczny dla większego bezpieczeństwa. Komora na smartfon jest otoczona odblaskową ramką i jest wrażliwa na dotyk, dzięki czemu bez problemu można ją obsługiwać przez okno. Według opinii klientów obudowa telefonu jest wodoodporna, więc jeśli wpadniesz w deszcz, nic się nie dzieje. Zmywalna taśma pasuje do ramion o rozmiarach od 25 do 42 centymetrów.

Alarm kieszonkowy dla większego bezpieczeństwa

Zwłaszcza, gdy jesteś sam i / lub wieczorem, nie zaszkodzi nosić ze sobą kieszonkowy alarm. W nagłych wypadkach naprawdę dobrą pomocą może być zwrócenie na siebie uwagi lub chwilowe zirytowanie osoby stosującej przemoc, aby zyskać cenne sekundy na ucieczkę. I nawet jeśli (miejmy nadzieję) nie ma zagrożenia, taki mały pomocnik zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

W naszym asortymencie mamy alarmy kieszonkowe o głośności ponad 130 decybeli. Süddeutsche Zeitung dokonał porównania różnych poziomów decybeli: „Odrzutowce, eksplozje i niektóre koncerty rockowe osiągają ponad 120 dB (A)”. Pokażemy Ci, które alarmy kieszonkowe są naszym zdaniem warte zachodu.

Shackcom: tryb podwójnego alarmu

Alarm kieszonkowy Shackcom (130 decybeli) jest aktywowany poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku SOS lub pociągnięcie długopisu na breloku. Gdy bateria Shackcom się wyczerpuje, kieszonkowy alarm można naładować przez port micro-USB . Alarm ma również wbudowaną latarkę i posiada certyfikat IP44, tj. jest chroniony przed bryzgami wody. Chociaż 21,99 euro (widok na Amazon) to dumna cena w porównaniu z innymi kieszonkowymi alarmami, tutaj naprawdę dostajesz dobry ogólny pakiet. Jest też zestaw 3 alarmów kieszonkowych od Shackcom za niecałe 29 euro (widok na Amazon).

CalMyotis: mały, ale głośny

W przeciwieństwie do powyższego Shackcom, alarm kieszonkowy Calmyotis działa tylko za pomocą bolca, który jest wyciągany w trybie alarmu. Oznacza to, że nie można go przypadkowo aktywować, a przy 140 decybelach jest jeszcze bardziej agresywny. Ponadto alarm ma również latarkę, ale rezygnuje z połączenia USB i certyfikacji IP. Ponieważ alarm jest używany tylko w wyjątkowych sytuacjach, żywotność jest dość długa dzięki bateriom LR44. Więc jeśli szukasz bardzo głośnego alarmu, nie pomylisz się z CalMyotis i masz praktyczny prezent dla swoich bliskich z 3-pakem za jedyne 13,99 euro (widok na Amazon).

Alarm kieszonkowy Kimfly: łatwy w użyciu

Alarm kieszonkowy Kimfly jest również ograniczony do trybu alarmowego. Dwukrotne kliknięcie czerwonego przycisku alarmu jest konieczne, aby wywołać 130 decybeli, które są bardzo chwalone w opiniach klientów. Jest też przycisk do latarki LED, a budzik kieszonkowy można ładować przez połączenie USB-C. Co prawda: budzik kieszonkowy nie jest tak stylowy jak powyższe modele, ale obsługa jest tu naprawdę prosta i przejrzysta , dlatego polecany jest dla dzieci i osób starszych. Budzik kieszonkowy Kimfly jest dostępny za niecałe 21 euro (widok na Amazon) jako czarno-biały duet.

Wskazówki dotyczące bezpiecznej drogi do domu

3 marca 2022 r. sprawa Sarah Everard, 33-letniej Brytyjki, która została porwana i zamordowana przez policjanta w drodze do domu, wyjaśniła stan bezpieczeństwa i poczucie bezpieczeństwa większości ludzi. które były odczytywane jako kobiety. Za pomocą protestów i postów internetowych właśnie ci ludzie zwracali uwagę na liczne pretensje polityczne, a przede wszystkim społeczne. Typowa sytuacja: jeśli wieczorem jesteś sam, ciągłe „A co, jeśli…?” Myśli są normalne. W drodze do domu lepiej wezwać taksówkę lub Ubera zamiast jechać pociągiem – znowu, nie wsiadasz do samochodu bez przeczucia nieznajomego.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się niepewnie, nie jesteś sam (Zdjęcie: Getty Images / innovatedcaptures).

I nie: nie chcę powiedzieć, że tylko czytelniczki mają takie myśli lub robią im tylko gorsze rzeczy, ale nadal stanowią większość. Z badania przeprowadzonego przez Federalne Ministerstwo ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży dowiesz się więcej na temat „Przemocy wobec kobiet w Niemczech”.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się niebezpiecznie poza domem, istnieją różne opcje, które mogą Ci pomóc: Z jednej strony WhatsApp oferuje opcję udostępniania Twojej aktualnej lokalizacji Twoim kontaktom. Druga osoba zawsze ma oko na to, gdzie jesteś. Wyjaśniliśmy Ci dokładnie, jak to działa w osobnym artykule. Nawiasem mówiąc, jest to również dobra wskazówka, aby poczuć się bezpieczniej, na przykład na pierwszej randce.

Z drugiej strony możesz też skorzystać z telefonu domowego . Możesz zadzwonić pod numer 030/12074182 na terenie Niemiec, jeśli kiedykolwiek poczujesz się niebezpiecznie w drodze do domu. Operatorzy wolontariusze będą wtedy po Twojej stronie, dopóki nie wrócisz do domu. Z usługi można korzystać od niedzieli do czwartku od 20:00 do północy oraz w piątek i sobotę od 20:00 do 3:00. W każdym razie nie zaszkodzi zapisać numer telefonu domowego w telefonie komórkowym.

Ponadto w wielu niemieckich miastach jest kod „ Czy Luiza jest tutaj?”. ”. Z tym pytaniem możesz dyskretnie poprosić o pomoc w kasie wielu restauracji, jeśli kiedykolwiek poczujesz się nieswojo, obsługa będzie o tym wiedziała. Oprócz tych wszystkich usług i inicjatyw, istnieją proste zachowania, które dają nam wszystkim trochę więcej bezpieczeństwa wieczorem, czy to by zachować dystans od osoby idącej przed tobą, czy też, jeśli to możliwe, zmienić stronę ulicy.

W naszym filmie przedstawiamy kilka wskazówek, jak bezpiecznie i uroczyście obchodzić święta pod koniec roku:

Więc wybraliśmy

Jeśli chodzi o mniejsze gadżety, takie jak latarki czołowe, etui na telefony komórkowe i alarmy kieszonkowe, masz wybór. Aby dokonać odpowiedniego wyboru spośród wielu produktów, oparliśmy się częściowo na wynikach różnych instytucji testujących – recenzje są powiązane z odpowiednimi produktami. Na wybór mają również wpływ oceny użytkowników. Te ostatnie były pomocne, ponieważ nie oceniali według danych porównawczych i innych wartości laboratoryjnych, które nie były zbyt pouczające, ale zamiast tego podkreślali indywidualne wrażenia. Wykorzystane źródła: K-Tipp, Stiftung Warentest (wydanie 11/2022)

W osobnym artykule dowiesz się więcej o tym, jak w firmie GIGA radzimy sobie z rekomendacjami i testami produktów:

Dzięki naszym badaniom my w GIGA chcemy polecić Ci odpowiednie produkty i uniknąć złych zakupów. Twoje zaufanie jest dla nas ważne – dlatego możesz na nas polegać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech