Apple Music – miesięczne koszty i korzyści w skrócie

Apple Music – miesięczne koszty i korzyści w skrócie

Podobnie jak Spotify, Deezer and Co., „Apple Music” oferuje miliony utworów, albumów i innych treści audio w strumieniach. Dostęp dostępny jest w różnych modelach abonamentowych, w różnych cenach. GIGA daje przegląd różnych ofert i kosztów Apple Music.

Wersja: 1.0

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Wydanie:30.06.2015

Nieważne, który model wybierzesz. Po pierwszej rejestracji możesz bezpłatnie przetestować Apple Music. Zwykle okres próbny trwa jeden miesiąc. Czasami zdarzają się promocje przez trzy miesiące za darmo. Kupując określone urządzenia Apple, takie jak AirPods Pro, możesz uzyskać nawet do sześciu miesięcy bezpłatnego dostępu do Apple Music. Rozszerzoną subskrypcję próbną można zarezerwować na stronie promocji Apple.

Aktualizacja z 2 listopada 2023 r Wydaje się, że wszystko staje się coraz droższe, łącznie z subskrypcją Apple Music. Z początkiem listopada 2023 r. najtańsza subskrypcja „Apple Music Voice” zostanie anulowana bez wymiany. Ceny pozostałych opcji pozostają takie same. Najtańszy dostęp do Apple Music to teraz standardowa opcja za 10,99 euro miesięcznie lub 5,99 euro dla studentów.

Apple Music: To są koszty

Obecnie istnieją cztery różne modele subskrypcji z miesięcznymi kosztami wynoszącymi 10,99 Euro bis 16,99 Euro. Rozmiar biblioteki muzycznej jest taki sam dla wszystkich opcji. W przeciwieństwie do Spotify czy Amazon Prime Music, poza subskrypcją próbną, nie ma możliwości stałego korzystania z Apple Music za darmo. Dla większości użytkowników Apple Music kosztuje 10,99 euro miesięcznie. Jeśli chcesz dzielić usługę w rodzinie z kilkoma osobami, łączna cena wynosi 16,99 euro. Oto różne opcje subskrypcji z ich zaletami, różnicami i miesięcznymi kosztami w skrócie:

TreśćGłos muzyki ApplestudenciNormalnaRodzinaCena miesięcznie 4,99 € 5,99 € 9,99 € 10,99 € 16,99 € 90 milionów utworów✓✓✓✓Wybrane playlisty✓✓✓✓Radio na żywo✓✓✓✓Sterowanie Siri✓✓✓✓Słuchaj offline✓✓✓✓Odtwarzanie bez reklam✓ ✓✓✓Wyjątkowa zawartość✓✓✓✓Można używać bez urządzenia Apple✓✓✓Dźwięk 3D i Dolby Atmos✓✓✓Jakość bezstratna✓✓✓

Uwaga: Cena dla studentów wzrosła od lipca 2022 r. Podczas gdy wcześniej musieli płacić 4,99 euro miesięcznie, teraz dostęp dla studentów będzie kosztować 5,99 euro miesięcznie. Zniżka studencka udzielana jest na okres do 48 miesięcy, pod warunkiem przedstawienia dowodu. Dla użytkowników opcji normalnej i rodzinnej od końca października ceny wzrosły. Apple uzasadnia wzrost cen rosnącymi kosztami licencji na muzykę. Ceny obowiązują nowych i obecnych klientów.

Opcja „Voice” w cenie 4,99 euro miesięcznie nie jest już dostępna od początku listopada 2023 r. (źródło: MacMagazine). Był to Apple odpowiednik „Amazon Music Unlimited for Echo”. Dostęp kosztował tylko połowę ceny „prawdziwej” subskrypcji Apple Music, a zawartość była taka sama. Jednak Apple Music Voice był ograniczony, jeśli chodzi o wybór urządzenia. Z niedrogiej subskrypcji można było korzystać wyłącznie na urządzeniach obsługujących Siri, takich jak HomePod, AirPods, CarPlay, iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV i Mac. Sterowanie było również możliwe tylko za pomocą poleceń głosowych. Aplikacja Apple Music nie działała z opcją głosową. Trzeba było także obejść się bez dźwięku 3D, tekstów piosenek i bezstratnej jakości dźwięku.

Przy odrobinie wysiłku możesz korzystać z Apple Music za darmo przez ponad rok:

Oferta streamingu obejmuje niemal wszystkie mniej lub bardziej znane utwory, wiele poufnych porad, a także mniej znane tytuły. Przez długi czas dostępne były także audiobooki, ale ostatnio zniknęły z Apple Music. Jeśli po pewnym czasie oferta nie będzie Ci się już podobać, musisz anulować usługę Apple Music, aby nie ponosić dalszych kosztów.

Mats Hummels również wydaje się być fanem Apple Music, przynajmniej według tej reklamy z 2017 roku:

Reklama Apple Music z Matsem Hummelsem

Apple Music: koszty subskrypcji dla „normalnych ludzi”, studentów i rodzin

Studenci otrzymują zniżkę na dostęp bez konieczności rezygnacji z jakichkolwiek treści. Dowód tego jest wymagany przy rezerwacji. Dzięki Apple Music Family możesz mieć aż do pięciu innych użytkowników uzyskać dostęp do biblioteki muzycznej. Po to właśnie jest Chmura rodzinna dla treści Apple niezbędny. Jednak przy normalnym dostępie brak równoległych strumieni muzycznych możliwy. Każdy, kto nabył dostęp do Apple Music, znajdzie w zarządzaniu subskrypcją opcję wykupienia rocznej subskrypcji. Jeśli zarezerwujesz subskrypcję muzyki na rok z wyprzedzeniem, będzie to kosztować w przypadku osób fizycznych tylko 99 euroczyli matematycznie tylko 8,25 euro zamiast zwyczajowych 9,99 euro.

Wskazówki dotyczące czytania

Robert Kalinowski

Dla kogo warto korzystać z Apple Music?

Pod koniec bezpłatnej fazy próbnej słuchacz zadaje sobie pytanie o koszty Apple Music: „Czy abonament jest dla mnie tego wart?” Kalkulacja jest początkowo dość prosta: kto miesięcznie ponad 10 euro za pobieranie muzyki na Amazon, iTunes Store lub u innych dostawców usługa przesyłania strumieniowego jest tego warta. Otrzymujesz więcej muzyki o tej samej jakości za mniejsze pieniądze. Kto często płyty CD Lub Dokumentacja Decyzja staje się dla nich trudniejsza: płacą mniej za Apple Music, ale dostają gorszą jakość i brak fizycznego produktu, a jednocześnie mogą łatwo słuchać swojej biblioteki muzycznej w podróży, bez konieczności noszenia ze sobą dużego pakietu płyt CD. ich. Dzięki funkcji offline odtwarzanie działa nawet bez połączenia z Internetem.

Cena to nie wszystko. Pozytywną stroną, jak w przypadku każdej usługi przesyłania strumieniowego, zyskujesz swobodę słuchania (prawie) wszystkiego, co chcesz, bez konieczności wcześniejszego rozważania jakichkolwiek wydatków finansowych. Niektórzy ludzie chętnie płacą za ryczałt, nawet jeśli nieznacznie zwiększa to miesięczne wydatki. The Jakość dźwięku z drugiej strony jest to aspekt, który może zmienić pytanie „warto” w przeciwne. Słuchacze audiofilscy będą preferować płyty CD, transmisje strumieniowe o wysokiej rozdzielczości lub płyty.

To, czy Apple Music jest tego warte, czy nie, nie zależy wyłącznie od ceny 10 euro. Raczej one również determinują Nawyki słuchania, biblioteka muzyczna i używane odtwarzacze MP3 rola.

W trzymiesięcznej fazie testowej Apple oferuje hojną ofertę umożliwiającą proste wypróbowanie usługi w życiu codziennym.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech