Aplikacja Sparkasse – przełączanie między chipTAN, chipTAN-QR i chipTAN optycznie

Aplikacja Sparkasse – przełączanie między chipTAN, chipTAN-QR i chipTAN optycznie

W Sparkasse możesz wybierać między różnymi metodami wprowadzania numerów TAN dla transakcji. Aby to zrobić, musisz włączyć optycznie jedną z metod chipTAN manual , chipTAN-QR lub chipTAN w bankowości internetowej oraz w aplikacji Sparkasse. Dowiedz się, jak to zrobić w GIGA.

Jeśli chcesz przełączyć aplikację Sparkassen na chipTAN-QR, w Google jest tyle odniesień, co Sparkassen – ale żadna z tych stron nie wyjaśnia poprawnie procesu. Pokażemy Ci, jak trwale zmienić procedurę TAN Sparkasse w aplikacji i bankowości internetowej w przeglądarce. Jeśli to nadal nie działa, możesz zadzwonić na infolinię Sparkasse.

Nasz film wyjaśnia różne metody TAN:

W aplikacji Sparkassen: przełącz optycznie chipTAN na chipTAN-QR lub chipTAN

Aby wybrać między metodami chipTAN manual, chipTAN-QR lub chipTAN optycznie w aplikacji Sparkassen, musisz znaleźć odpowiednie ustawienia – co jest nieco mylące. Zwykle wybierasz ścieżkę przez menu, do którego możesz dotrzeć za pomocą trzech poziomych linii (≡) w lewym górnym rogu. W tym przypadku nie dojdziesz dalej.

W ten sposób możesz przełączyć się z chipTAN na chipTAN-QR w aplikacji Sparkassen:

Otwórz aplikację Sparkassen i zaloguj się. Wybierz widok wszystkich kont, jeśli inaczej ustawiłeś swoją stronę główną. Aby to zrobić, po prostu przesuń widok w prawo, aż zostanie wyświetlony. Teraz zobaczysz symbol koła zębatego poniżej i opcję „ Edytuj ” – dotknij go. Jesteś teraz w ustawieniach konta . Stuknij w " Zarządzaj danymi dostępowymi ", a następnie na swoim koncie . W następnym oknie widoczny jest punkt menu „ Procedura zatwierdzania ”. Stuknij w nią, a otworzy się okno, w którym możesz przełączać się między „instrukcją chipTAN”, „optycznym chipTAN” i „chipTAN-QR”.

Twój wybór zostanie natychmiast zapisany, a następnym razem, gdy będziesz chciał coś przenieść, wybrana metoda wpisania TAN zostanie zastosowana w aplikacji.

Przełącz się na metody chipTAN Sparkasse w bankowości internetowej

Aby na przykład ręcznie przełączyć się z chipTAN na chipTAN-QR w bankowości internetowej Sparkasse na swoim komputerze, musisz ponownie przejść nieco niewygodną drogą. W bankowości internetowej przez przeglądarkę możesz przełączać się między metodami TAN tylko wtedy, gdy jednocześnie wykonujesz przelew!

Otwórz bankowość internetową swojego oddziału Sparkasse w przeglądarce. Rozpoczyna dowolny proces transferu . Jeśli dojdziesz do miejsca wpisu TAN , możesz przełączać się między „chipTAN manual”, „chipTAN optyczny” i „chipTAN-QR” powyżej (patrz rysunek). Jak tylko wybierzesz jedną z metod, zostanie ona zastosowana natychmiast. Dotyczy to jednak tylko obecnego procesu . Aby zapisać to na stałe, musisz zaznaczyć „ Zapisz tę procedurę zatwierdzania jako procedurę preferowaną poniżej.

Metoda jest następnie zapisywana i używana automatycznie przy każdym transferze przeglądarki od teraz. Jak powiedziałem: musisz zmienić metodę w aplikacji Sparkassen i w przeglądarce, aby móc z niej korzystać na obu platformach. I oczywiście musisz mieć odpowiedni generator TAN i być aktywowany dla wybranej metody na swojej Sparkasse.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech