Ani śladu słońca: dlatego Twoja aplikacja pogodowa zawsze pokazuje pogodę Schiet

Ani śladu słońca: dlatego Twoja aplikacja pogodowa zawsze pokazuje pogodę Schiet

Wiele naprawdę niezawodnych aplikacji pogodowych na smartfony również może zwariować: często prognozowany jest tylko deszcz, niezależnie od tego, czy faktycznie pada, czy też przez cały dzień nie widać żadnej chmury. Ekscytujące: problem zwykle nie ma nic wspólnego z pogodą.

Aplikacje pogodowe na smartfonie: ani śladu słońca

Pomiędzy burzami i burzami z jednej strony, a dniami i tygodniami suszy i upałów z drugiej, możesz czasami uzyskać sprzeczne informacje z aplikacji pogodowej. Niezależnie od tego, czy na Androidzie, czy na iPhonie, obraz jest wszędzie taki sam: deszcz i jeszcze raz deszcz choć w wielu miejscach przez wiele dni nie spada ani kropla. A może dostałeś tylko kroplę lub dwie w ciągu ostatnich kilku dni, pomimo ostrzeżenia przed burzą i spodziewanego ulewnego deszczu litrami?

Każdy, kto regularnie sprawdza pogodę na swoim smartfonie – na przykład przed wieczornym spacerem z psem lub w ramach planowania weekendu – w pewnym momencie natknie się na to: pogoda jest chaotyczna. Na przykład perspektywy dla użytkowników iPhone’a są od czasu do czasu ponure:

Przeważnie słonecznie, a jednak prawdopodobieństwo deszczu w systemie iOS wynosi często od 40 do 90 procent (źródło zdjęcia: GIGA)

Istnieje kilka powodów dziwnego zjawiska aplikacji pogodowej: Z jednej strony tak Pogoda latem i jesienią jest zwykle mniej stabilna niż zimą. Opady są częstsze latem i są „dość rozległe, ale nie w każdym miejscu występują w takim samym stopniu”, wyjaśnia wykwalifikowany meteorolog Jürgen Schmidt z serwisu pogodowego Wetterkontor (źródło: sieć redakcyjna Niemcy). Na przykład można prognozować deszcz dla miasta, ale pada on tylko w kilku częściach miasta w ciągu dnia, podczas gdy w innych miejscach pozostaje suchy.

Może również wyglądać ponuro na Androidzie:

10 do 30 procent prawdopodobieństwa deszczu: czy coś spadnie teraz, czy nie? Aplikacja na Androida też nie jest jasna. (Źródło obrazu: GIGA)

Niestabilna pogoda sama w sobie nie jest niczym nowym. Nowością w tym problemie są usługi pogodowe online i aplikacje pogodowe. Często odnosiłyby się one do bezpłatnego amerykańskiego modelu prognozy Global Forecast System (GFS). Nie może to jednak odzwierciedlać wydarzeń w Europie i Niemczech, a także europejskich i niemieckich modeli pogodowych. Tak mówi Schmidt: „Prognozy na telefon komórkowy są cieszyć się ostrożnie.“

Pokażemy Ci kilka alternatyw dla preinstalowanej aplikacji pogodowej w Wideo:

Ekspert od pogody radzi: aplikacje Apple i Android są bezużyteczne

Ekspert radzi: Nie używaj preinstalowanych aplikacji pogodowychwbudowany w system Android lub iOS. Zamiast tego powinieneś polegać na aplikacjach, które używają lokalnie dokładniejszych modeli do prognozowania pogody. Duży wybór znajdziesz w Apple App Store i Google Play Store. Możesz więc bardziej polegać na informacjach z telefonu komórkowego przed wyruszeniem w drogę.

Oczywiście prognoza pogody może być naprawdę pochmurna, a zaskakujący widok deszczowych dni nie może cię zwieść – tak jak teraz. W tych przypadkach to właśnie wtedy trzymajcie się, znowu ładniejsza pogoda. Powinieneś być także przygotowany na prawdziwe sytuacje awaryjne, na przykład z aplikacją NINA.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech