Android Auto nie działa?  To może być powód

Android Auto nie działa? To może być powód

Dzięki Android Auto funkcje można obsługiwać ze smartfona za pośrednictwem systemu informacyjno-rozrywkowego lub radia samochodowego w pojeździe. Czasami Android Auto tam nie działa. Jaka może być przyczyna i jak rozwiązać problemy?

Wersja: 1.0

Języki: angielski

Wydanie:25.06.2014

Licencja: Podgląd

Platformy: Linux

Może być wiele powodów, dla których Android Auto nie działa. Poniższe rozwiązania powinny szybko rozwiązać problemy.

Android Auto nie łączy się?

Nie możesz używać lub konfigurować Androida Auto w samochodzie? Sprawdza, co następuje:

Na pierwszym miejscu jest Android Auto kompatybilny z Androidem 5.0. Sam Google zaleca nawet co najmniej Androida 8. Zadbaj więc o to, aby na Twoim smartfonie działała najnowsza możliwa wersja mobilnego systemu operacyjnego. Radio samochodowe lub system informacyjno-rozrywkowy muszą kompatybilny także z Android Auto Być. Sprawdź więc specyfikacje urządzenia, aby sprawdzić, czy w ogóle możesz korzystać z usługi na nim. Upewnij się, że System informacyjno-rozrywkowy włączony Jest. W zależności od ustawienia dzieje się to automatycznie po uruchomieniu samochodu lub należy je aktywować ręcznie za pomocą przycisku na urządzeniu. Podczas wstępnej konfiguracji Smartfon należy podłączyć kablem USB podłączyć do systemu w samochodzie. Zapewnia, że ​​kabel USB działa, nie ma przerwanego kabla i może również przesyłać dane. Spróbuj użyć innego kabla w ramach testu. Ustawienie może uniemożliwiać połączenie smartfona z systemem Android Auto. Wywołuje opcje i sprawdza w „Połączone pojazdy,, czy wpis “Łącz się tylko ze znanymi samochodami“ jest wyłączone. Ogólnym rozwiązaniem błędów na smartfonach z Androidem jest usunięcie pamięci podręcznej aplikacji. Poszukaj wpisu „Android Auto” w zarządzaniu aplikacjami na smartfonie i usuń tutaj dane z pamięci podręcznej. Nieprawidłowe ustawienia godziny i daty mogą również spowodować, że system nie będzie działał. Upewnij się więc, że zarówno na smartfonie, jak i urządzeniu informacyjno-rozrywkowym ustawiono prawidłową godzinę.

Więcej rozwiązań

Czasami to też pomaga Zresetuj ustawienia Androida Autoaby następnie ponownie przeprowadzić konfigurację:

Aby to zrobić, najpierw się o tym upewnij Samochód z Androidem i smartfon oddzielone od siebie Czy. Następnie otwórz ustawienia za pomocą symbolu z trzy takty. Przełącza do obszaru „Połączone urządzenia„. Kontynuujemy w „Ustawienia połączenia” i nazywa tę kwestię „Android Auto” NA. Otwiera przegląd „Ostatnio połączone samochody„. Tutaj możesz go dotknąć trzy punkty. Wybiera „Usuń wszystkie samochody„.
Potwierdzony wejście. Następnie ponownie podłącz smartfon do pojazdu.

Android Auto nagle przestaje działać – co robić?

Nawet jeśli Android Auto był już raz podłączony, usługa może nagle przestać działać. Może to być spowodowane:

Problemy często rozwiązuje jedna osoba łatwy restart napraw szybko. Wyłącz i ponownie włącz smartfon i system informacyjno-rozrywkowy. Upewnij się, że Twój smartfon nie w trybie oszczędzania energii działanie.
Bluetooth należy aktywować na smartfonie, aby możliwe było przesłanie niezbędnych danych. Zapewnia z aktualizacją Upewnij się, że aplikacja „Android Auto”, system operacyjny Android na smartfonie i oprogramowanie sprzętowe radia samochodowego są aktualne.

W rzadkich przypadkach błąd leży bezpośrednio w aplikacji Android Auto. Aktualizacja z sierpnia 2022 r. sprawiła, że ​​usługa samochodowa nie chciała już działać dla wielu użytkowników. Potem nagle pokazało, że auto nie jest już kompatybilne z Android Auto, mimo że wcześniej wszystko działało normalnie. Dopiero kolejna poprawka błędu od Google kilka dni później zapewniła rozwiązanie problemów (źródło: Golem.de).

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech