Amazon bezwstydnie reklamuje fałszywe produkty: niczego niepodejrzewający klienci są oszukiwani

Każdy, kto regularnie zamawia przez Internet, z pewnością natknął się na różne podróbki. Nawet na Amazon nie jesteś bezpieczny przed podejrzanymi dealerami, którzy próbują oszukać potencjalnych klientów bezkonkurencyjnie tanimi ofertami. Oprócz podrabianych dysków SSD nastąpił również wzrost ofert gigantycznych kart microSD, które oferowane są w rzekomo okazyjnych cenach. Ujawniamy, jak błyskawicznie rozpoznać zdzierskie reklamy.

Amazonka

Zdzierstwo Amazon: gigantyczne karty pamięci kuszą niskimi cenami

Pamięć wewnętrzna smartfona jest za mała, cyfrowa biblioteka gier Nintendo Switch od ostatniej wyprzedaży powiększyła się albo szereg filmów i seriali trzeba pobrać na tablet przed wakacyjnym wyjazdem. ku temu powody Kup dużą kartę pamięci microSD jest wiele. I rzeczywiście, ceny malutkich nośników pamięci nadal spadały w ostatnich latach. Solidne modele znanych marek jak SanDisk z 256 GB pamięci są teraz dostępne za mniej niż 30 euro (zobacz na Amazonie).

Uruchom galerię zdjęć (20 zdjęć)

Zakupy w Amazon: Każdy musi znać te 19 sztuczek

Ale za tę cenę możesz z łatwością uzyskać dwukrotnie, jeśli nie czterokrotnie, więcej miejsca do przechowywania! Przynajmniej spróbuj tego Wyniki wyszukiwania wybielania na Amazongdy szukasz karty microSD. 512 GB przestrzeni dyskowej jest dostępne za około 20 euro, model 1 TB jest dostępny za 33,75 euro, a aż 2 TB przestrzeni dyskowej kosztuje tylko 74,99 euro – to brzmi kusząco, prawda?

Nawet drugi wynik wyszukiwania na Amazon jest bezczelną podróbką. (Źródło obrazu: zrzut ekranu)

Ale przy takich ofertach dzwonki alarmowe powinny natychmiast zabrzmieć dla potencjalnych nabywców – bo większość produktów to bezczelne podróbki.

Zobacz oryginalną kartę microSD SanDisk 256 GB na Amazon

Karty SD i microSD mogą się znacznie różnić w zależności od modelu. W filmie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie:

Niewłaściwe karty microSD w Amazon: jak rozpoznać podróbki

Abyś nie wpadł w pułapkę niepewnych sprzedawców, stworzyliśmy dla Ciebie małą listę kontrolną, której możesz użyć jako przewodnika rozpoznawać bezczelne oferty zdzierstwa na karty microSD:

Projekt oparty na kartach SanDisk/Samsung Przy określaniu pamięci używane są nieparzyste liczby GB, takie jak „982 GB” Ceny są irracjonalnie dobre, karty kosztują tylko o połowę lub nawet mniej w bezpośrednim porównaniu z poważnymi konkurentami Złe oceny i komentarze użytkowników Niska prędkość transmisji

Jeśli już kupiłeś jedną z fałszywych kart, może to nawet być że na początku nawet tego nie zauważasz. Znajduje to również odzwierciedlenie w ocenach niektórych fałszywych modeli na Amazon. Niektóre z nich zaskakująco dobrze się sprawdzają.

Jeśli na przykład włożysz kartę pamięci do komputera, możesz nawet zobaczyć reklamowaną ilość pamięci. Dopiero po zapisaniu danych staje się jasne, że są one fałszywe. Ponieważ po prostu gubią się podczas procesu pisania. W przypadku tych fałszywych kart powszechną praktyką jest modyfikowanie kontrolera pamięci że system jest oszukiwany, myśląc, że jest więcej pamięci.

Możesz użyć narzędzi takich jak h2testw (pobierz z heise), aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z twoją kartą microSD.

Fałszywe dyski SSD są również coraz częściej oferowane na Amazon:

Ci, którzy szukają nowej karty microSD, raczej powinni do modelu znanych producentów takich jak Samsung, SanDisk, Kingston, PNY, Intenso, TransCend czy Lexar i upewnij się, że kupując w Amazon, masz odpowiednią kartę sprzedawane przez samego producenta lub przez Amazon. Należy powstrzymać się od ofert osób trzecich.

Wszystkie modele, których Ocena poniżej 4 z 5 możliwych gwiazdek kłamstwa, których należy unikać. Nie daj się nabrać na utopijne okazyjne ceny. Jeśli coś jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, zwykle tak jest. Jeśli zobaczysz fałszywą ofertę na Amazon, zgłoś ją za pośrednictwem strony internetowej, aby reklama została jak najszybciej usunięta, a sprzedawca zablokowany.

Na koniec przedstawiamy listę fałszywych kart microSD, na które natrafiliśmy podczas badania Amazona. Ta lista jest daleka od kompletności. Zdecydowanie nie należy umieszczać tych modeli w koszyku:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech