Aktualizacja systemu Windows 11 ingeruje w ustawienia dla twojego dobra

Aktualizacja systemu Windows 11 ingeruje w ustawienia dla twojego dobra

Wraz z przejściem do wersji 22H2 Microsoft Windows 11 dodał kilka nowych funkcji – między innymi aktualizacje są teraz planowane w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu przyczyniały się do emisji CO2. Microsoft dokonał również pewnych korekt w ustawieniach energii dla ekranu i hibernacji, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii.

Wersja: Beta

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Licencja: pełna wersja

Aktualizacja systemu Windows zmienia ustawienia domyślne

Wydaje się, że Microsoft chce zmniejszyć nie tylko swój ślad węglowy, ale także swoich użytkowników. Nowa funkcja została niedawno wprowadzona na Xboksie, co gwarantuje, że konsola jest aktualizowana głównie wtedy, gdy energia elektryczna używana w regionie jest w tym czasie głównie wyłączona Niskie źródła CO2 pochodzi. Również Windows 11 idzie w ich ślady i teraz domyślnie opiera swoje cykle aktualizacji na tym podejściu, jak donosi Microsoft we wpisie na blogu.

Ale to nie jedyna rzecz, którą Microsoft robi, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla z urządzeń i zmniejszyć ich zużycie energii. Ponieważ jeśli masz aktualną wersję systemu Windows 11 w swoim systemie, być może zauważyłeś, że Microsoft poprawił kilka ustawień w ustawieniach bez większego powiadomienia. W ustawieniach zasilania firma ma Dostosowano domyślny wybór niektórych opcjiktóra na przykład wcześniej wyłącza ekran w laptopach z funkcją Modern Standby i szybciej usypia notebooki:

nazwa opcji
stara postawa
nowa postawa

Wybudzanie ekranu po 4 minutach bezczynności przy zasilaniu bateryjnym Po 3 minutach Wybudzanie ekranu po 10 minutach bezczynności przy zasilaniu bateryjnym Po 5 minutach Uśpienie Wybudzenie po 4 minutach bezczynności przy zasilaniu bateryjnym Po 3 minutach Uśpienie wybudzenie po 10 minut bezczynności przy podłączonym zasilaniu 5 minut

(Co: Microsoft)

Twój komputer jest oficjalnie za stary na system Windows 11? W filmie pokazujemy, jak uruchomić aktualny system operacyjny firmy Microsoft na starym młynie:

Windows 11: Microsoft wprowadza również zmiany w starszych systemach

Ale nawet w przypadku starszych urządzeń, które nie obsługują trybu Modern Standby, Microsoft wprowadza zmiany w standardowych ustawieniach. Na przykład, jeśli obsługiwany jest tylko tryb gotowości S3, ustawienia domyślne zmieniają się w następujący sposób:

nazwa opcji
stara postawa
nowa postawa

Wybudzanie ekranu po 5 minutach bezczynności przy zasilaniu bateryjnym Po 3 minutach Wybudzanie ekranu po 10 minutach bezczynności przy zasilaniu bateryjnym Po 5 minutach Uśpienie Wybudzanie po 15 minutach bezczynności przy zasilaniu bateryjnym Po 10 minutach Uśpienie Wybudzenie po 30 minut bezczynności przy podłączonym zasilaniu 15 minut

Jednak użytkownicy systemu Windows 11 nie muszą się denerwować. Jeśli nie jesteś zadowolony z nowych ustawień standardowych, możesz je zmienić w dowolnym momencie w menu opcji.

Czy warto przejść z Windows 10 na Windows 11? W naszym artykule porównujemy zalety i wady obu systemów operacyjnych:

Ale dlaczego Microsoft w ogóle wprowadza tutaj zmiany w ustawieniach? We wpisie na blogu można znaleźć następujące stwierdzenie:

„Energooszczędne ustawienia pomagają przedłużyć żywotność bateriiminimalizując ilość baterii potrzebną do włączenia urządzenia, gdy go nie używasz.

Microsoft wspomina też, że wbudowane baterie w laptopach i innych urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Windows trzeba w ten sposób rzadziej rozładowywać i ładować. To z kolei przeciwdziała zużyciu magazynów energii. Lub innymi słowy: Pojemność baterii pozostaje na wysokim poziomie przez dłuższy czas.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech