5 wskazówek, jak chronić swoją prywatność w 2022 roku

5 wskazówek, jak chronić swoją prywatność w 2022 roku

Oprogramowanie antywirusowe jest przydatne, ale czasami może przysporzyć więcej kłopotów, niż jest warte. Aby być naprawdę bezpiecznym, użytkownicy komputerów PC muszą zrobić więcej. Oto kilka wskazówek i wskazówek.

Ogranicz udostępnianie danych osobowych w mediach społecznościowych

Myśl o dzieleniu się naszymi codziennymi czynnościami, naszymi przemyśleniami, zdjęciami i czymkolwiek w mediach społecznościowych pomaga nam pozostać w kontakcie; robimy, prawda?

Sprawia również, że wyglądamy niesamowicie i pozwala ludziom wiedzieć, jakie ekscytujące rzeczy robimy. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ktoś może nadużyć tych informacji? Cóż, cyberprzestępcy wykorzystują informacje, które dostarczamy im w mediach społecznościowych. Aby Cię wyśledzić, wykonaj następujące czynności:

Wykorzystują Twój cyfrowy ślad (informacje, które publikujesz w mediach społecznościowych, aby wyglądać fajnie). Przejdź do sekcji „O mnie”, w której zamieszczasz wszystkie szczegóły dotyczące siebie, swojej rodziny, zwierzaka i nie tylko.

Aby uchronić się przed naruszeniami bezpieczeństwa, należy unikać udostępniania zbyt dużej ilości informacji w mediach społecznościowych. Nie podawaj zbędnych informacji na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Na początku mogą sprawić, że będziesz wyglądać fajnie, ale z perspektywy czasu są powodem, dla którego jesteś ofiarą naruszeń bezpieczeństwa danych. Dzięki danym osobistym, które podajesz, oszuści mogą znaleźć nazwę Twojej szkoły, imię Twojego zwierzaka, datę Twojej rocznicy, urodziny i nie tylko. Zazwyczaj wszystkie te dane są wykorzystywane do tworzenia haseł, ponieważ są łatwe do zapamiętania. Cyberprzestępcy również o tym wiedzą i dlatego zawsze szukają takich informacji.

Surfuj w trybie incognito

Gdy inne osoby korzystają z komputera, surfuj w trybie incognito. W ten sposób możesz zapobiec zapisywaniu historii przeglądania, tymczasowych plików internetowych i plików cookie w celu śledzenia tego, co przeglądałeś, kiedy byłeś online itp. Ale jest pewien haczyk, te tryby prywatne nie są całkowicie prywatne. Twój dostawca usług internetowych nadal może zobaczyć Twoją aktywność przeglądania; jeśli korzystasz z komputera firmy, mogą śledzić Twoje witryny.

Jaka jest alternatywa?

Jako alternatywę dla przeglądania prywatnego incognito możesz używać prywatnych przeglądarek, takich jak DuckDuckGo lub TOR. Dzięki temu możesz zabezpieczyć swoje cyfrowe ślady i chronić się przed naruszeniami danych oraz zachować swoją prywatność.

Używaj zaufanego oprogramowania antywirusowego

Innym sposobem ochrony prywatności i ochrony przed naruszeniami danych jest zainstalowanie oprogramowania antywirusowego na swoich urządzeniach. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe uniemożliwia hakerom dostęp do Twojego urządzenia. Ponadto program antywirusowy uniemożliwia cyberprzestępcom zdalny dostęp do danych osobistych i finansowych.

Jeśli szukasz ochrony antywirusowej dla swojego komputera, powinieneś wypróbować usługę Softwarelab.org, popularne oprogramowanie antywirusowe. To oprogramowanie antywirusowe zapewnia ochronę przed zagrożeniami online i offline. Oferuje zaawansowane funkcje, jest łatwy w instalacji i dlatego zapewnia dobrą, wszechstronną ochronę.

Nie klikaj linków

Innym sposobem, w jaki hakerzy naruszają Twoją prywatność w Internecie, są próby phishingu. Aby Cię zwabić, wysyłają e-maile informujące Cię, że wygrałeś na loterii, że kwota może zostać przelana na Twoje konto, że musisz podać określone informacje i tak dalej.

Gdy zakochasz się w tych e-mailach i klikniesz link lub pobierzesz załącznik, hakerzy uzyskają dostęp do wszystkich Twoich danych finansowych. Dlatego unikaj wpadania w te oszustwa. Jeśli klikniesz łącze phishingowe, zostaniesz przeniesiony na fałszywą stronę internetową, której celem jest kradzież Twoich informacji i pieniędzy.

Użyj wirtualnej sieci prywatnej

Wirtualne sieci prywatne, znane również jako VPN, zapewniają anonimowość. Pozwala także ominąć ograniczenia geograficzne. Głównym celem VPN jest zaciemnienie historii Internetu i adresu IP, aby nie można było śledzić Twojej aktywności online.

Końcowe przemyślenia

Dzięki tym pięciu wskazówkom możesz łatwo chronić się przed zagrożeniami internetowymi. Nie twierdzę, że są ostatecznym rozwiązaniem. Ale pamiętając o tych punktach i monitorując swoje działania w Internecie, możesz zapobiec staniu się ofiarą naruszeń danych i naruszeń bezpieczeństwa. Możesz także zabezpieczyć swój cyfrowy ślad. Oprócz tych wskazówek zawsze powinieneś używać najlepszego oprogramowania antywirusowego dla swojego komputera. Zapewnia to ochronę przed wirusami, które mają na celu kradzież danych.

5 wskazówek, jak chronić swoją prywatność w 2022 roku

Źródło obrazu: maxpixel.net

Post 5 wskazówek, jak chronić swoją prywatność w 2022 roku pojawił się jako pierwszy na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech