4 miesiące z Kindle Scribe: Po prostu nie mogę pozbyć się nieświeżego posmaku

Wraz z Kindle Scribe Amazon zaprezentował największy i najbardziej wszechstronny ze swoich udanych e-czytników do tej pory. Najważniejszą rzeczą w Scribe jest pióro, za pomocą którego możesz pracować nad dokumentami ręcznie. Ale czy Kindle tego potrzebuje? Po kilku miesiącach ze Skrybą mogę teraz jasno odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Amazonka

16 tygodni z Kindle Scribe: gigant wśród e-czytników

Amazonki Kindle Scribe jest na rynku od końca zeszłego roku: Z jednej strony to Kindle jak każdy inny, można go używać do przechowywania i czytania e-booków i dokumentów w obfitości. Zapewniają to warianty pamięci z 16, 32 lub 64 GB. Z drugiej strony Skryba poprzez wpis odręczny i odróżnia jego rozmiar od serii. W swoim raporcie z doświadczeń opowiem, jak nowy e-czytnik Amazona radzi sobie w życiu codziennym.

Pierwsze wrażenie z Kindle Sribe jest pozytywne i istotne poza. W przeciwieństwie do niektórych znacznie mniejszych wersji, od razu masz wrażenie, że trzymasz w rękach produkt wysokiej jakości. Ale ma to również niewielką wadę: w przypadku urządzenia mobilnego Scribe ma imponująca waga 433 gramów. Nie stanowi to problemu jako urządzenie do pracy, ale do czytania w ruchu duży Kindle może z czasem stać się ciężki.

Oczywiście dotyczy to tylko porównania z innymi e-czytnikami: ważący 158 gramów Kindle 2022 nie jest nawet w połowie tak ciężki. Z drugiej strony obecny iPad Pro waży prawie tyle samo – ale może też zrobić o wiele więcej, ale przejdziemy do tego później. W porównaniu do wielu oprawionych tomów, większy Kindle również radzi sobie dobrze na skalach.

Kindle Scribe, pierwszy Kindle z możliwością pisania, wyposażony jest w 10,2-calowy biały papierowy wyświetlacz o rozdzielczości 300 ppi, w

Kindle Scribe, pierwszy Kindle z możliwością pisania, wyposażony jest w 10,2-calowy biały papierowy wyświetlacz o rozdzielczości 300 ppi, w

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 29.03.2023 02:32

Wreszcie rozmiar ma również niezaprzeczalne zalety. Możesz na przykład pracować z dokumentami w formacie A4 bez ciągłego zawracania sobie głowy zoomem. Kim jest Kindle Scribe używany głównie jako narzędzie będzie zadowolony z tego rozmiaru. Ale także jako prywatny czytelnik mieści znacznie więcej tekstu na jednej stronie – lub możesz wybrać większe czcionki bez konieczności ciągłego przewijania.

Mówiąc o przeglądaniu: The funkcja dotykowa porównuje się do mojego kilkuletniego Kindle’a dużo dokładniejsze stać się. Tutaj opłaca się nowoczesny 10,2-calowy papierowy biały panel. Sterowanie jest bardziej responsywne, dzięki czemu Kindle Scribe jest po prostu przyjemniejszy w użyciu niż jakikolwiek model, z którego korzystałem wcześniej.

Pisanie na Kindle: największa zaleta Amazona, miły akcent

Z jednej strony jest to po prostu miły bonus i dobre samopoczucie. Z drugiej strony wyświetlacz Scribe’a musi dobrze reagować na wprowadzane dane. W przeciwnym razie główna cecha e-czytnika jest passé: The funkcja pisania.

Ponieważ nazwa mówi sama za siebie w przypadku Kindle Scribe: możesz używać dołączonego pióra, które nie wymaga prądu, Zaznacz fragmenty tekstu i podkreślać to, co ważne. Albo tworzysz odręczne notatki, zarówno w księgach lub innych dokumentach, jak iw obszarze dodatkowych notatek:

Notebook mnie nie przekonuje, ale tryb ciemny dobrze współpracuje z Kindle Scribe. (Źródło obrazu: GIGA)

Każdy, kto kiedykolwiek próbował innej wersji Kindle niż wprowadzić w życie używać, to będzie docenić nowe wolności. Miałem to od czasu do czasu w czasach studenckich Pliki PDF przeciągnięty do Kindle, aby przeczytać o papierze do drukarki i oszczędzać go. Ale wtedy zawsze musiałam mieć ze sobą notatnik, inaczej mogłam od razu oszczędzić sobie kłopotu. Kindle Scribe faktycznie rozwiązuje ten problem. Wątpię jednak, czy wpłynie to na wielu klientów.

Listy zakupów, rzeczy do zrobienia lub cokolwiek chcesz zapisać, można również zapisać jako plik PDF i eksport, dzięki czemu możesz nadal bezproblemowo pracować z nim na innych urządzeniach – do pewnego stopnia. Amazon oferuje również wysokiej jakości rysik do Kinde Scribe, który jest wyposażony w programowalny przycisk funkcyjny. Jednak nie mogłem tego przetestować.

Z Kindle Unlimited masz dostęp do wielu e-booków:

amazon.de-kindle-unlimited-read-unlimited.-on-all-devices-and-all-kindle-reading-apps-91946.mp4

Dzięki najnowszej aktualizacji Amazon dostarczył teraz więcej wariantów funkcji zapisu. Oprócz długopisów i zakreślaczy można teraz wybierać także między piórami wiecznymi i ołówkami. Ten ostatni reaguje na nacisk i kąt, pod którym umieścisz pióro. To znowu dużo daje więcej scenariuszy użycia: Możesz na przykład tworzyć cyfrowo piękne odręczne listy, a następnie wysyłać je jako pliki PDF. Lub użyj Kindle Sribe do swoich szkiców w podróży, jeśli chcesz ambicje artystyczne śledzone.

Kindle Scribe, pierwszy Kindle z możliwością pisania, wyposażony jest w 10,2-calowy biały papierowy wyświetlacz o rozdzielczości 300 ppi, w

Kindle Scribe, pierwszy Kindle z możliwością pisania, wyposażony jest w 10,2-calowy biały papierowy wyświetlacz o rozdzielczości 300 ppi, w

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 29.03.2023 02:32

Bateria i cena: Amazon dotrzymuje obietnic – i to dużo kosztuje

Jednak, jak już wspomniano powyżej, użycie na drodze jest moim zdaniem nieco ograniczone z jednej strony przez dużą wagę i większe wymiary. Bateria zapewnia dużo czasu użytkowania bez martwienia się o najbliższe gniazdko. Po dobre 16 tygodni z Kindle Scribe Nadal musiałem nie ładuj drugi raz. Specyfikacja Amazona mówiąca o co najmniej 12 tygodniach działania, w zależności od codziennego użytkowania, jest więc poprawna.

Jeśli chodzi o połączenie ładowania, Amazon jest przyszłościowy na USB-C. (Źródło obrazu: GIGA)

Czytnikowi e-booków Kindle Scribe oferuje m.in wiele różnych funkcji i praktyczne rozszerzenia – wyjątkowa propozycja sprzedaży w swojej klasie. Ale musisz też sięgnąć głębiej do kieszeni niż w przypadku innych wersji Kindle. Z pamięcią 16 GB i standardowym rysikiem dostajesz Kindle za 369,99 euro (zobacz na Amazonie). Za pełne wyposażenie Amazon żąda nawet dumnej sugerowanej ceny detalicznej 449,99 euro – musisz tego chcieć. Ceny już znacznie spadły od momentu wprowadzenia na rynek.

Wniosek: Scribe pozostaje Kindle, ze wszystkimi zaletami – ale także wadami

Ale ja obok taniego tabletu klasy podstawowej Scribe pozostaje w tyle. Znajdziesz przeglądarkę internetową, za pomocą której możesz szybko sprawdzić coś w Google. Ale do sprawdzania e-maili, robienia zakupów online poza asortymentem książek Amazona lub oglądania wideo – Kindle nie jest do tego przeznaczony. Oczywiście świadomie.

Amazon chce zaprezentować Scribe jako narzędzie pracy. Tak więc wszystko, czego nie może zrobić Kindle, można również zapakować w pozytywny sposób: „Czytaj lub pracuj bez rozpraszania uwagi – e-maile, wiadomości tekstowe lub media społecznościowe nie są dostępne w Kindle Scribe”, według Amazon.

Dla mnie Kindle spełnia tylko jedno bardzo ograniczony cel. Chociaż e-czytnik przesuwa granice swojej klasy urządzeń, nadal pozostaje e-czytnikiem. Jeśli chcesz więcej lub po prostu – tak jak ja – nie widzisz prawdziwego celu dla Kindle Scribe, lepiej z tabletem.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech