300 euro za darmo?  Sygnalizacja świetlna chce pomóc konsumentom

300 euro za darmo? Sygnalizacja świetlna chce pomóc konsumentom

Koalicja sygnalizacji świetlnej zdecydowała się na kompleksowy pakiet pomocy dla konsumentów. (Źródło obrazu: Imago / Wolfgang Maria Weber)


Koalicja sygnalizacji świetlnej uzgodniła kompleksowy pakiet środków mających na celu złagodzenie ekstremalnych zmian cenowych wynikających z rosyjskiego ataku na Ukrainę. Benzyna i olej napędowy mają stać się bardziej przystępne, a cena energii wynosi 300 euro. Ale wciąż pozostaje kilka pytań bez odpowiedzi.

Wysokie koszty energii: rząd planuje ułatwić konsumentom życie

Rząd federalny przedstawił dziś pakiet środków mających na celu przynajmniej częściową ochronę niemieckich konsumentów przed gwałtownie rosnącymi cenami w wyniku inwazji Putina na Ukrainę. Oprócz ulg podatkowych na ceny paliw planowane są również różne płatności na rzecz obywateli. Powinien istnieć zniżkowy bilet specjalny na lokalny transport publiczny.

Planowane działania w skrócie:

Państwo je rozdaje Opłata ryczałtowa za energię: Wszyscy podatnicy mają podobno prawo do 300 euro brutto. Pieniądze mają być wypłacone na odcinku wypłaty i podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Osoby o niskich dochodach otrzymują więcej premii niż pracownicy o wyższych podatkach. ten Ceny paliw spadają: Podatek energetyczny od paliw ma zostać obniżony do europejskiego minimum na ograniczony okres trzech miesięcy. Według ministra finansów Christiana Lindnera (FDP), w rezultacie cena benzyny powinna spaść o 30 centów za litr. W przypadku oleju napędowego należy się spodziewać minusu 14 centów za litr. Również wycieczki w Usługi transportu publicznego: Będzie specjalny bilet na komunikację miejską w całym kraju na 90 dni w cenie 9 euro miesięcznie. Do Rodziny istnieje osobna dotacja: 100 euro na dziecko jest wypłacane jako dodatek do zasiłku na dziecko. Pieniądze wypłacane są z kasy rodzinnej, ale wliczane są do zasiłku na dziecko. Środek ma na celu konkretnie przynieść korzyści osobom o niskich dochodach. Do beneficjant daje premię w wysokości 100 euro oprócz ostatnio ustalonych 100 euro. Poza tym są już perspektywy na najbliższe lata dotacje na przebudowę starzejące się systemy grzewcze. W najbliższych latach mają zostać uruchomione również programy finansowania efektywnej modernizacji budynków.

Środki sygnalizacji świetlnej: ekspert krytykuje „kroplę w wiadrze”

Według Handelsblatt, dzięki przedstawionym planom planuje się ułatwić konsumentom życie dalsza potrzeba wyjaśnienia. Na przykład nie jest jasne, w jaki sposób firmy transportu publicznego powinny wdrożyć bilet zniżkowy. Pojawia się również krytyka innych środków. Peter Adrian, prezes Stowarzyszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK), wyjaśnił: „Z punktu widzenia wielu firm obniżenie podatku energetycznego na trzy miesiące to tylko kropla w morzu potrzeb”.

Nawet jeśli paliwo jest trochę tańsze, dzięki Google Maps możesz zaoszczędzić jeszcze więcej:

Nie jest również znana data, od której ma obowiązywać obniżka cen paliw. Pozostaje mieć nadzieję, że ulga, na którą rząd liczy na to z tego kroku, również będzie miała miejsce faktycznie przekazywane do użytkownika końcowego będzie. Zielona współszefowa Ricarda Lang wyjaśniła, że ​​nie można zapobiec wszystkim negatywnym konsekwencjom dla obywateli.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech