Prezydent Biden ujawnia pierwsze zdjęcie z teleskopu Webb NASA

Prezydent Biden ujawnia pierwsze zdjęcie z teleskopu Webb NASA

Prezydent Joe Biden opublikował pierwsze kolorowe zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba w poniedziałek, podczas publicznego wydarzenia w Białym Domu w Waszyngtonie. To pierwsze zdjęcie pokazuje potężne możliwości misji Webb, partnerstwa z ESA (Europejską Agencją Kosmiczną) i CSA (Kanadyjską Agencją Kosmiczną).

„Te obrazy będą przypominać światu, że Ameryka może robić wielkie rzeczy i przypominać Amerykanom – zwłaszcza naszym dzieciom – że nie ma niczego poza naszymi możliwościami” – powiedział prezydent Biden podczas wydarzenia. „Widzimy możliwości, których nikt nigdy wcześniej nie widział. Możemy udać się do miejsc, w których nikt wcześniej nie był”.

Pierwsze pełnokolorowe zdjęcie Webba ukazuje tysiące galaktyk, w tym najsłabsze obiekty, jakie kiedykolwiek zaobserwowano w podczerwieni.

„Pierwsze głębokie pole Webba to nie tylko pierwsze pełnokolorowe zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, to jak dotąd najgłębsze i najostrzejsze zdjęcie w podczerwieni odległego wszechświata. piasek trzymany na wyciągnięcie ręki. To tylko maleńki skrawek rozległego wszechświata” – powiedział administrator NASA Bill Nelson. „Ta misja była możliwa dzięki ludzkiej pomysłowości – niesamowitemu zespołowi NASA Webb i naszym międzynarodowym partnerom z Europejskiej Agencji Kosmicznej i Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej. Webb to dopiero początek tego, co możemy osiągnąć w przyszłości, pracując razem na rzecz dobrodziejstwa ludzkości”.

Ta rekordowa głębia pola zapewnia podgląd pełnego zestawu pierwszych zdjęć Webba, które zostaną opublikowane we wtorek 12 lipca o godzinie 10:30 czasu wschodnioamerykańskiego w transmisji na żywo w telewizji NASA. Obrazy będą dostępne pod adresem: https://www.nasa.gov/webbfirstimages

Więcej informacji o tym, jak obejrzeć na żywo prezentację pełnego zestawu pierwszych zdjęć Webba we wtorek, 12 lipca, można znaleźć w Internecie: https://www.nasa.gov/press-release/nasa-updates-coverage-for-webb -teleskop-s-pierwsze-obrazy-ujawnij

„Naukowcy są zachwyceni, że Webb żyje i jest tak potężny, jak mieliśmy nadzieję, daleko poza Hubble’em, i że przetrwał wszelkie niebezpieczeństwa, by stać się naszym złotym okiem na niebie” – powiedział John Mather, starszy naukowiec projektu Webba w NASA Goddard Space Flight Center w NASA. Zielony Pas, Maryland. „Co wydarzyło się po Wielkim Wybuchu? W jaki sposób rozszerzający się Wszechświat ochłodził się i stworzył czarne dziury, galaktyki, gwiazdy, planety i ludzi? Astronomowie widzą wszystko dwa razy: najpierw za pomocą obrazów, a potem za pomocą wyobraźni i obliczeń. Ale jest tam coś, co nigdy sobie nie wyobrażaliśmy, i będę tak samo zdumiony jak ty, kiedy to znajdziemy.

Dowiedz się więcej o tym obrazie głębokiego pola: https://www.nasa.gov/image-feature/goddard/2022/nasa-s-webb-delivers-deepest-infrared-image-of-universe-yet/

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest najważniejszym na świecie obserwatorium kosmicznym. Webb rozwiąże zagadki naszego Układu Słonecznego, spojrzy poza odległe światy wokół innych gwiazd i zbada tajemnicze struktury i pochodzenie naszego wszechświata oraz naszego w nim miejsca. Webb wystrzelił 25 grudnia 2021 r. na rakiecie Ariane 5 z europejskiego kosmodromu w Gujanie Francuskiej w Ameryce Południowej. Po zakończeniu złożonej sekwencji rozmieszczania w kosmosie Webb przeszedł miesiące oddania do użytku, podczas których jego lustra zostały wyrównane, a jego instrumenty zostały przygotowane do celów naukowych.

Źródło historii:

Materiały dostarczone przez NASA. Uwaga: Treść można edytować pod kątem stylu i długości.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
science