Zestaw słuchawkowy SteelSeries Arctis Nova 5 umożliwia dostosowanie dźwięku gier konsolowych w telefonie

Zestaw słuchawkowy SteelSeries Arctis Nova 5 umożliwia dostosowanie dźwięku gier konsolowych w telefonie

Dzisiaj firma SteelSeries zaprezentowała kolejny bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z rodziny Arctis Nova, Nova 5. Nowa linia Arctis Nova 5, wprowadzona na rynek w cenie 130 dolarów, ma wypełnić lukę pomiędzy podstawowymi modelami Nova 1 i Nova 3 a zaawansowanymi modelami. Zestawy słuchawkowe Nova 7 i Nova Pro, oferujące tę samą świetną obudowę i konstrukcję co reszta linii, ale z zestawem funkcji średniej klasy. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, jeśli znasz linię zestawów słuchawkowych Nova: Nova 5 zasadniczo zastępuje Nova 4, która zadebiutowała w zeszłym roku za 120 dolarów. SteelSeries nie sprzedaje już Nova 4 i chociaż można ją znaleźć w innych sklepach, Nova 5 ma nowe i lepsze funkcje, takie jak Bluetooth i dłuższą żywotność baterii, za jedyne 10 dolarów więcej.


Jedną z tych funkcji jest nowa aplikacja towarzysząca dostępna dla systemów iOS i Android, która zawiera ponad 100 ustawień korektora dla popularnych gier, takich jak Call of Duty, Destiny i Minecraft, do których możesz przełączać się w locie bezpośrednio z telefonu. Podczas gdy niektóre ustawienia wstępne zostały zaprojektowane tak, aby ogólnie poprawić wrażenia dźwiękowe, inne są dostrojone tak, aby uwydatnić określone elementy miksu dźwiękowego – jak na przykład ustawienie wstępne Call of Duty, które ułatwia usłyszenie kroków wroga. Aplikacja towarzysząca jest dostępna wyłącznie dla trzech zestawów słuchawkowych Nova 5; nie działa z innymi zestawami słuchawkowymi z linii Nova. Zwykle do korzystania z takich funkcji dostosowywania dźwięku należy używać zestawu słuchawkowego na komputerze PC z zastrzeżoną aplikacją komputerową, ale ponieważ Arctis Nova 5 obsługuje zarówno łączność bezprzewodową 2,4 GHz, jak i Bluetooth łączność, możesz podłączyć go do konsoli PlayStation, Xbox, Switch lub komputera PC za pomocą klucza sprzętowego 2,4 GHz i smartfona przez Bluetooth, dzięki czemu aplikacja mobilna będzie zawsze dostępna. Zestaw słuchawkowy jest również wyposażony w przycisk wymiany połączenia podczas pracy, dzięki czemu można dowolnie przełączać pomiędzy źródłami dźwięku 2,4 GHz i Bluetooth. Oprócz aplikacji i wielu opcji połączeń, Nova 5 ma również mikrofon z redukcją szumów, który całkowicie chowa się w w lewej muszli, zapewnia do 60 godzin pracy na baterii i szybkie ładowanie za pomocą dołączonego kabla USB-C.SteelSeries Arctis Nova 5, 5P i 5X Zestaw słuchawkowy Arctis Nova 5 jest teraz dostępny w trzech różnych modelach: Nova 5, Nova 5P i Nova 5X. Wszystkie trzy modele obsługują komputery PC, PlayStation, Nintendo Switch i urządzenia mobilne, ale tylko 5X obsługuje konsole Xbox. Obsługują także dźwięk przestrzenny na PS5, Xbox Series X|S i PC. Jedyną inną różnicą jest to, że Nova 5 ma całkowicie czarny pasek na głowę, podczas gdy 5P jest czarno-niebieski, a 5X jest czarno-zielony. Wszystkie trzy wersje są dostępne w cenie 130 dolarów w Amazon, Best Buy i bezpośrednio w SteelSeries.

Nasze wrażenia

Przez ostatni tydzień testowałem zestaw słuchawkowy w wersji na PlayStation i jak na razie jestem z niego całkiem zadowolony. Jestem fanem zestawów słuchawkowych Arctis od czasu premiery oryginalnego Arctis Pro w 2018 roku, a Nova 5 to świetny dodatek do tej oferty. Chociaż Nova Pro jest wyposażona w zaawansowane funkcje, a Nova 7 jest nadal naszym ulubionym zestawem słuchawkowym do gier, Nova 5 zachowuje podstawy, które sprawiają, że cała linia Arctis Nova jest tak atrakcyjna. Co najważniejsze, jakość dźwięku jest doskonała. Choć brzmią świetnie po wyjęciu z pudełka, przejście na ustawienie wstępne dla gry, w którą grasz – lub przynajmniej takiej z podobną prezentacją dźwiękową – w nowej aplikacji towarzyszącej na urządzenia mobilne powoduje wyraźną różnicę w wrażeniach słuchowych i jest zdecydowanie wyróżniająca się cecha Nova 5. Jednym z powodów, dla których linia słuchawek Arctis Nova jest tak dobrze oceniana, jest wygoda. Podobnie jak jej rodzeństwo, Nova 5 wykorzystuje pomysłową konstrukcję paska z pałąkiem na głowę, który jest najwygodniejszą formą „wyściółki” słuchawek, jaką testowałem przez lata. Nova 5 jest również nieco lżejsza od niektórych droższych modeli Arctis, takich jak Nova Pro, dzięki czemu są jeszcze wygodniejsze i doskonale nadają się do długotrwałego użytkowania. Ta lżejsza konstrukcja nie odbywa się kosztem trwałości – pałąk jest elastyczny, a nauszniki sprawiają wrażenie solidnych.Aplikacja towarzysząca Arctis Nova 5Aplikacja towarzysząca Arctis Nova 5. Jeśli mam do tej pory drobne wątpliwości co do Nova 5, to jest to aplikacja – a dokładniej koncesja na to, aby aplikacja była zawsze dostępna. Chociaż technicznie rzecz biorąc, możesz podłączyć Nova 5 do dwóch urządzeń jednocześnie – jednego przez 2,4 GHz, a drugiego przez Bluetooth – jedyną rzeczą, którą możesz zrobić przy tym jednoczesnym połączeniu, jest dostosowanie aplikacji w telefonie przez Bluetooth podczas grania na komputerze lub konsoli przez 2,4 GHz. Nie można słuchać dwóch źródeł dźwięku jednocześnie. Żeby było jasne, uważam, że aplikacja jest świetna; nawigacja jest łatwa, a uproszczone ustawienia wstępne audio są dobrze zaprojektowane. To po prostu problem, że zestaw słuchawkowy nie pozwala słuchać podcastu z telefonu w tym samym czasie, gdy grasz w grę na komputerze lub konsoli, co ma miejsce w przypadku większości innych zestawów słuchawkowych z jednoczesną obsługą łączności z urządzeniami, w tym Nova 7 i Nova Pro. To powiedziawszy, brak jednoczesnego odtwarzania dźwięku w żadnym wypadku nie jest przeszkodą, szczególnie w tym przedziale cenowym. Jeśli szukasz zestawu słuchawkowego Arctis Nova, ale cena Nova 7 jest po prostu poza zasięgiem, zdecydowanie warto sprawdzić Nova 5.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games