Wskazówki Elex 2 dla początkujących: najlepsze wczesne umiejętności, jak zdobywać punkty uczenia się i więcej

Wskazówki Elex 2 dla początkujących: najlepsze wczesne umiejętności, jak zdobywać punkty uczenia się i więcej

Podobno wszyscy grają w największy mecz sezonu. Ta gra RPG stała się wirusowa, jak niewiele gier wcześniej, szybko stając się największą grą, jaką kiedykolwiek wypuścił jej zespół. Wydaje się, że wszyscy o tym mówią. Ta gra, oczywiście… to nie Elex 2. Jednak dla tych, którzy nie są zainteresowani ogromną grą RPG From Software, Elden Ring, i szukają nowego wydania, w którym mogliby zatopić się na kilka godzin, dziwny i czarujący Elex 2 może cię swędzieć. Tu jest kilka Wskazówki Elex 2 mamy nadzieję, że rzucisz się na ziemię – lub jeszcze lepiej, wcale nie uderzając w ziemię, biorąc pod uwagę twój plecak odrzutowy we wczesnej fazie gry.

Wskazówki Elex 2 dla początkujących

Elex 2 lubi dać ci swobodę wyboru, ale ten praktyczny projekt może pozostawić cię bez celu, gdy zaczniesz. Weź ze sobą nasze wskazówki i odkryj, że w mgnieniu oka powalasz kosmitów i znajdziesz sekrety.

Zrozumienie punktów atrybutów w porównaniu z punktami nauki

Elex 2 wykorzystuje dwutorowe drzewko umiejętności postaci, a każde z nich jest ulepszane na swój sposób. Punkty Atrybutów (AP) są odblokowywane po 10 na raz i podobnie jak w grach takich jak Fallout, można je rozdzielić na szereg umiejętności według własnego uznania. Twój bohater, Jax, może zostać ulepszony w kategoriach takich jak siła, konstytucja, zręczność, inteligencja i przebiegłość. Za każdym razem, gdy awansujesz, otrzymasz 10 AP do wydania, jak chcesz. Otrzymasz również jeden Punkt Nauki (LP) na poziom, ale wymagają one nieco więcej pracy. Punkty Nauki są wydawane z trenerami z całego świata, zwykle w miastach i innych centrach cywilizacji pośród postapokaliptycznych wraków. Trenerzy nauczą Cię nowych umiejętności, zarówno pasywnych, jak i aktywnych, w kilku kategoriach: Walka Przetrwanie RzemiosłoOsobowośćBerserkerAlbMorkonWyjęty spod prawa Kleryk Plecak odrzutowyWiększość z nich nie wymaga wyjaśnień, ale jeśli nie znasz się na wiedzy i/lub nie grałeś w pierwszą grę, zrozum, że Alb, Berserker, i Morkon to różne rodzaje magii inspirowane różnymi frakcjami. Możesz chcieć je całkowicie zignorować, jeśli nie planujesz używać magii. W przeciwnym razie będziesz chciał znaleźć i skupić się na nauce umiejętności odpowiednich dla twojej konfiguracji. Nauka nowych umiejętności przez LP zwykle wymaga również pewnych poziomów atrybutów i Elexitu (pieniędzy). Jax zaczyna się w większości jako pusta karta, więc zastanów się nad swoją konfiguracją, aby nie marnować AP ani LP od momentu, gdy przejmiesz kontrolę.

Na początek skup się na sile i zręczności

Jeśli robisz sobie przerwę od Elden Ring, jesteś przyzwyczajony do rozważenia wzmocnienia swojej siły lub zręczności. W Elex 2, przynajmniej na początku, będziesz chciał skupić się na obu. Twoja początkowa broń z ołowianej rury niewiele pomaga, a wczesna broń, którą znajdziesz, wymaga nieco więcej niż twoje statystyki wymagają zarówno siły, jak i zręczności. W dalszej części gry może się okazać, że opłacalne będzie maksymalizowanie tych statystyk w taki czy inny sposób, ale na razie odrobina wzmocnienia dla obu jest idealna.

MYOM – Zaznacz własną mapę

Elex 2 daje ci mapę od razu, ale gra nie robi nic, aby ją dla ciebie zaznaczyć. Musisz to zrobić sam, choć nie jest to tak ostre, jak mogłoby się wydawać. Możesz zobaczyć, gdzie jesteś na mapie i żadne z nich nie jest zachmurzone ani nie musi być ujawniane, jak wymagają tego niektóre gry z otwartym światem. Aby umieścić znaczniki zadań na mapie, przejdź do dziennika zadań i wybierz „zaznacz na mapie” podczas podświetlania zadania. Ponadto możesz zostawić własne znaczniki, przytrzymując Y / Trójkąt i wybierając spośród kilku niestandardowych ikon gry, takich jak skrzynia skarbów, wilk, czaszka i nie tylko. Dzięki nim możesz stworzyć swój własny język, który pomoże ci bardziej szczegółowo poznawać świat.Spraw sobie kłopoty w Elex 2, tylko pamiętaj, aby mieć strategię wyjścia.Galeria

Używaj ognisk do gotowania (i ulepszania) jedzenia

Elex 2 zawiera wiele mechanik, które mogą być ci znane, jeśli lubisz gry RPG, ale rzadko je wprowadza. Jednym z takich elementów jest umiejętność gotowania potraw. Przekonasz się, że niektóre surowe pokarmy są w porządku do jedzenia tak, jak je znalazłeś, i zapewnią wzmocnienie takich rzeczy, jak twoje zdrowie i gotowość do walki. Ale gotowanie niektórych przedmiotów można zrobić przy dowolnym ognisku, na które się natkniesz, a jest to szczególnie ważne, jeśli myślisz o jedzeniu takich rzeczy jak mięso zwierzęce. Nie choruj. Dokładnie ugotuj swoje jedzenie, abyś mógł cieszyć się jego zaletami.

Dostosuj ustawienia automatycznego zapisywania

Jak każda niezawodna gra RPG, Elex 2 automatycznie zapisuje dane. Jest to przydatne, gdy chcesz cofnąć trudną decyzję, cofnąć swój złośliwy komentarz lub spróbować ponownie na trudnym obszarze walki, nie zużywając wszystkich mikstur zdrowia. Domyślnie Elex 2 automatycznie zapisuje co trzy minuty, ale możesz dostosować ten proces w menu opcji gry. Dostępna jest każda trzyminutowa przerwa między trzema a 60 minutami, więc wybierz kadencję odpowiednią dla twoich shenaniganów – lub nawet całkowicie wyłącz automatyczne zapisywanie, chociaż nie zalecamy tego.

Nie przegap wczesnego koncertu Billy Idol

Niewyobrażalnie, Billy Idol nie tylko istnieje w uniwersum Elex, ale nadal daje koncerty na żywo dla mieszkańców podzielonego, rozdartego wojną świata. Po ukończeniu pierwszej misji w grze zostaniesz poinformowany o nadchodzącym pokazie Billy Idol, który odbędzie się na północ od Twojej lokalizacji. Umieść misję na swojej mapie (tak jak pokazaliśmy ci we wcześniejszej wskazówce), a następnie udaj się tam, aby złapać długoletniego rockmana, który daje występ w jego najmniej oczekiwanym miejscu do tej pory. Poza tym nie ma nic poza tym i kilka prostych XP w pierwszej godzinie gry, więc warto wziąć udział, chyba że naprawdę nie możesz znieść Billy’ego Idola. Zdobędziesz nawet osiągnięcie/trofeum za swój czas. Metaverse: to już nie tylko dla Fortnite.

Jetpack nad wszystkim i wszystkim

Elex 2 jest zbudowany inaczej niż większość gier RPG. Jako dowód, wskazujemy ci plecak odrzutowy, który otrzymasz, gdy tylko gra da ci kontrolę. Chociaż można go później ulepszyć, aby był jeszcze bardziej przydatny, niezależnie od tego jest to natychmiastowe dobrodziejstwo. Najlepszym przypadkiem użycia plecaka odrzutowego jest skalowanie terenu. Wiele misji odbywa się wysoko i nisko, więc plecak odrzutowy pomaga szybko wspinać się lub schodzić bez obawy o obrażenia od upadku. Możesz – i powinieneś – używać go również w walce, ponieważ może dać ci bardzo potrzebną przestrzeń do oddychania lub daje przewagę wysokości nad wrogami. Naprawdę nie ma złego czasu na używanie plecaka odrzutowego, więc całkiem cudownie jest otrzymać go natychmiast po rozpoczęciu gry. GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games