Wielka Brytania zablokowała fuzję Microsoft-Activision, więc co będzie dalej?

Wielka Brytania zablokowała fuzję Microsoft-Activision, więc co będzie dalej?

Microsoft jest w trakcie próby sfinalizowania jednego z największych przejęć w historii, wykupu firmy Activision Blizzard firmy Call of Duty za 68,7 miliarda dolarów. Umowa została już zatwierdzona w wielu krajach, ale w poważnym ciosie dla Xbox, brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków ogłosił w środę, że zablokuje umowę z powodu obaw o gry w chmurze. CMA początkowo miała obawy dotyczące rynku konsol przed ponownym rozważeniem. Jednak rynek gier w chmurze okazał się punktem spornym. Decyzja była szokiem dla wielu obserwatorów branży, którzy wierzyli, że CMA da jej zielone światło. Microsoft i Activision Blizzard już teraz apelują i naciskają, aby zawrzeć umowę. Ale co, jeśli po tym wszystkim umowa nadal nie dojdzie do skutku? Oto, co dzieje się dalej i jak Microsoft może być na haczyku, aby zapłacić miliardy w opłacie za zerwanie.

Co się potem dzieje

W swoim oświadczeniu wydanym po ogłoszeniu CMA, Activision Blizzard powiedział, że będzie „agresywnie” współpracować z Microsoftem, aby cofnąć decyzję w sprawie odwołania. „Globalni innowatorzy, duzi i mali, zauważą, że – pomimo całej retoryki – Wielka Brytania jest wyraźnie zamknięta dla biznesu” – powiedział Activision Blizzard. Prezes Microsoftu Brad Smith powiedział, że Microsoft nadal jest „w pełni zaangażowany” w zawarcie umowy i odwoła się od decyzji. „Jesteśmy szczególnie rozczarowani, że po długich rozważaniach ta decyzja wydaje się odzwierciedlać błędne zrozumienie tego rynku i sposobu, w jaki faktycznie działa odpowiednia technologia chmury” – powiedział Smith. Analityk Wedbush Securities, Michael Pachter, powiedział GameSpot, że „istnieje obejście” dla Microsoftu zawarcie umowy i obejmuje zaoferowanie środków zaradczych. Pachter powiedział, że Microsoft może być w stanie przekonać organy regulacyjne do wyrażenia zgody na zawarcie umowy, utrzymując zawartość Activision Blizzard poza Game Pass w Wielkiej Brytanii i zgadzając się na utrzymanie cen Game Pass stabilna w Wielkiej Brytanii. ”Dwie rzeczy, które Microsoft może zrobić, aby rozwiać obawy Wielkiej Brytanii, to (1) wyodrębnić Game Pass w Wielkiej Brytanii i wyłączyć całą zawartość Activision Blizzard z usługi; oraz (2) zobowiązać się, że utrzymają cenę Game Pass po obecnej cenie plus nie więcej niż stopa inflacji (2-3% rocznie) przez następne dziesięć lat.Jeśli się do tego zobowiążą, mogą odwołać się od nieuchronnej zgody Wielkiej Brytanii na te wycięcia i będą wygrać” – powiedział Pachter.

Ogromna wypłata, jeśli umowa się nie powiedzie

Microsoft byłby zagrożony ogromną wypłatą, gdyby jego umowa kupna Activision Blizzard ostatecznie się rozpadła. Istnieje również sytuacja, w której Activision Blizzard musiałby przekazać wiele miliardów dolarów. Zgodnie z oficjalnymi warunkami umowy, Microsoft będzie musiał zapłacić Activision Blizzard tzw. się nie udaje. Płatność na rzecz Activision Blizzard wyniosłaby 2 miliardy dolarów, gdyby wypowiedzenie zostało dostarczone przed 18 stycznia 2023 r., lub 2,5 miliarda dolarów, gdyby miało to miejsce między tym dniem a 18 kwietnia 2023 r. Odwrotna opłata za rozwiązanie umowy jest obecnie najwyższa z możliwych, 3 dolary miliardów, ponieważ każde takie wypowiedzenie miałoby miejsce po tej dacie. Gdyby Activision Blizzard było stroną, która doprowadziłaby do pogorszenia warunków umowy, zapłaciłaby Microsoftowi opłatę za rozwiązanie w wysokości 2,27 miliarda dolarów. Istnieje wiele warunków, które mogą spowodować tę płatność na rzecz Microsoft, „istotne” naruszenie umów przez Activision Blizzard lub brak zgody akcjonariuszy Activision Blizzard na sprzedaż. Ten ostatni punkt jest dyskusyjny, ponieważ akcjonariusze Activision Blizzard już zgodzili się na wykup. Gdyby Microsoft musiał zapłacić 3 miliardy dolarów opłaty za zerwanie, oczywiście nie byłby to koniec gry dla giganta technologicznego. W końcu Microsoft wygenerował 53 miliardy dolarów przychodu i 18,3 miliarda dolarów zysku tylko w ostatnim kwartale. Na dzień 31 marca Microsoft dysponował gotówką w wysokości 104,4 miliarda dolarów. Mimo to zamknięcie transakcji byłoby złą wiadomością dla Microsoftu. Niektórzy snuli teorie na temat tego, co Microsoft mógłby zrobić z 68 miliardami dolarów, które planował wydać na Activision Blizzard, gdyby doszło do kraterów, takich jak bardziej agresywne poszukiwanie wyłączności czasowych na Xbox i Game Pass, ale to wszystko spekulacje w tym momencie. Kurs akcji Activision Blizzard spadł o ponad 10% dzisiaj, 26 kwietnia, po ogłoszeniu decyzji CMA.

Przypadki USA i UE

CMA wydało ostateczną decyzję 26 kwietnia, blokując transakcję (w oczekiwaniu na odwołanie). Ale w Stanach Zjednoczonych i UE ustalenie, co się stanie, może zająć znacznie więcej czasu. FTC pozywa Microsoft, aby próbował zablokować transakcję. Rozprawa dowodowa wyznaczona jest na 2 sierpnia 2023 r. Tymczasem oczekuje się, że Komisja Europejska wyda swoje ostatnie słowo do 22 maja. Eksperci wskazywali, że Microsoft może jednak sfinalizować transakcję w związku z toczącym się procesem sądowym z FTC i co pozornie skomplikowałoby sprawę jeszcze bardziej. „Umowa może zostać zamknięta podczas sporu sądowego z FTC, ale musieliby oni rozdzielić firmy, dopóki nie wygrają apelacji. To nie powinno zająć więcej niż kilka miesięcy” – powiedział Pachter GameSpot. „Jeśli Microsoft wygra na konsoli w Wielkiej Brytanii i UE FTC z pewnością przegra w sądzie i przypuszczam, że całkowicie zrezygnują z wyzwania” – powiedział Pachter. „Microsoft nie idzie [away] od umowy i będzie dochodzić środków prawnych w sądzie, jeśli którakolwiek z agencji posunie się tak daleko. Konkurencja nie zmniejszy się, jeśli Microsoft nadal będzie wspierać konkurencyjne konsole, więc nie ma problemu, z którym mógłby wygrać jakikolwiek regulator. rząd twierdził, że Microsoft ma monopol na komputery PC i utrudnia ludziom korzystanie z produktów innych niż Microsoft na swoich komputerach. Microsoft ostatecznie porozumiał się ze Stanami Zjednoczonymi i zgodził się na pewne środki zaradcze. Przewodnicząca FTC Lina Khan odniosła się do sprawy Microsoft/Activision Blizzard Ostatnio powiedziała, że ​​to prawda, że ​​FTC bierze pod uwagę informacje zwrotne od „dużych graczy”, tj. Sony, ale ostatecznie FTC rozpatruje swoje sprawy „w oparciu o prawo i fakty”. Pachter, analityk z Wedbush Securities uważa, że ​​Microsoft sfinalizuje transakcję z Activision Blizzard do 30 czerwca, co było przewidywanym terminem. Uważa również, że nowa gra Call of Duty z 2023 r. dostarczać więcej informacji, gdy staną się dostępne. Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games