Przewodnik po Elden Ring Ainsel River: Bossowie, Skarby, Ranni’s Quest

Przewodnik po Elden Ring Ainsel River: Bossowie, Skarby, Ranni’s Quest

Rzeka Ainsel to jedna z opcjonalnych podziemnych stref w Elden Ring. Znajduje się pod Liurnią Jezior w górnej, zachodniej części mapy świata i jako taka jest dostępna ze studni rzeki Ainsel w tej strefie. Studnia rzeki Ainsel to tylko jedna z lokalizacji, z których będziesz mieć dostęp do rzeki Ainsel, ale sposób, w jaki ta strefa jest skonfigurowana, może być mylący. Jest podzielony na stronę południową i północną, z których żadna nie łączy się bezpośrednio, chyba że przeskoczysz z północy na południową stronę w ruinach pałacu Uhl, powyżej miejsca, w którym znajduje się pustelnik. Jest kilka ważnych sekcji do zrozumienia, w tym podregion Nokstella, Wieczne Miasto i jego związek z serią zadań Ranni, który jest niezbędny do odblokowania sekretnego zakończenia Ranni. Będziesz musiał wejść na północną stronę mapy, odnajdując Ostrze Pogromcy Palców i kontynuując misję Ranni, aż uzyskasz dostęp do Wzlotu Renny, który zawiera Bramę, która teleportuje Cię do głównego miejsca łaski Ainsel River. Po obu stronach strefy znajdują się cenne skarby, a po południowej stronie znajduje się tylko jeden kupiec.

Ainsel (strona południowa)

Jadąc windą Ainsel River Well w dół do rzeki Ainsel, wysiądziesz w pobliżu miejsca łaski zwanego Ainsel River Well Depths. Stąd będziesz chciał wejść do jaskini wypełnionej gigantycznymi mrówkami i zawisnąć w lewo, aż dotrzesz do bramy śluzy rzeki Ainsel. Po dotarciu do pomieszczenia ze śluzą zawieś się na bocznej rampie i na wale. Miejsce łaski znajduje się na przeciwległym końcu chodnika. Większość mrówek, z którymi się zmierzysz, można pokonać atakami tnącymi i magią, ale mrówki w zbroi mogą szybko cię popędzić, jeśli nie będziesz uważać; najlepiej jest załatwić je jeden po drugim za pomocą magicznych lub dystansowych ataków w ich tył, które ujawnią, jeśli wykonasz unik przed ich pośpiechem. Od szczytu śluzy możesz teraz zrobić poza głównym obszarem Ruin Pałacu Uhl. Zejście do Ruin Pałacu Uhl przez wrota śluzy wymaga skorzystania z pobliskiej windy, aby nie spaść i zginąć. Tam przygotuj się do walki z całym rojem glinianych.Mapa rzeki Ainsel Za Ruinami Pałacu Uhl jest jednym z Pustelników z Elden Ring. Znajduje się w dużej, ozdobnej konstrukcji po drugiej stronie „pokoju”, w której znajduje się tona gliniarzy i Zniekształcona Gwiazda, która może cię zastrzelić, jeśli nie będziesz ostrożny. Magiczne i dystansowe ataki są kluczem do pokonania Malformed Star, jak również glinianych, którzy próbują przełamać twoją osłonę, szarżując na ciebie z bliskiej odległości. Mapa Ainsel River Uwaga: W pobliżu pustelnika znajduje się zwłoki, które trzymają fragment mapy Ainsel River .Kierując się nieco na południowy zachód od miejsca, w którym znajduje się Pustelnik, dotrzesz do punktu łaski Ainsel River Downstream. Podążanie rzeką na zachód od tego punktu zapewnia punkt widokowy z widokiem na groteskowe Jezioro Rot, ale podążanie rzeką na północ prowadzi bezpośrednio do walki z żołnierzem Nokstelli Dragonkin i dobrego spojrzenia na to, czego można się spodziewać po Nokstelli, Wiecznym Mieście, którego nie można dostępne bezpośrednio z tego miejsca.

Lodowa Włócznia Błyskawicy

Zdobycie inkantacji Frozen Lightning Spear (minimum Fai 34 do jej użycia) wymaga pokonania Dragonkin Soldier of Nokstella, który również upuszcza 12 000 run po śmierci. Dragonkin Soldier of Nokstella może być wymagającym bossem, jeśli spróbujesz walczyć z więcej niż jedną postacią walczącą w zwarciu na raz, ale jego ataki są znacznie bardziej przewidywalne, gdy skupia się tylko na jednej osobie; najlepszą strategią jest tutaj skupienie się na jednym wojowniku walczącym w zwarciu, jednocześnie upewniając się, że twoi walczący na dystans mają wystarczająco dużo miejsca, aby cofnąć się i uderzyć bossa wszystkim, co mają. Zamykacz zaczyna używać tylko wtedy, gdy wyczerpie się około 50% jego zdrowia, co daje drużynie dużo czasu, aby go zmęczyć.

Główna rzeka Ainsel (strona północna)

Obszar główny rzeki Ainsel jest odblokowany dopiero po uzyskaniu dostępu do Bramy drogi w Wzgórzu Renny podczas linii zadań Ranni lub po przejażdżce na trumnie w północno-zachodniej części Deeproot Depths. W tej części Rzeki Ainsel znajduje się Nokstella, Wieczne Miasto — miejsce, które widziałeś wcześniej, jeśli pokonałeś smoczątkę Żołnierza Nokstelli i zdobyłeś Po odblokowaniu głównego punktu łaski Ainsel River, porozmawiaj kilka razy z Miniature Ranni. odpoczywa, aby mogła posunąć misję do przodu i uświadomić ci swojego łowcę, Złowrogiego Cienia, który zaatakuje twoją grę po przejściu przez Nokstella, Wieczne Miasto. Kierując się na południe od głównego miejsca łaski Ainsel Rivel, Napotkam rój glinianków i Zniekształconą Gwiazdę rządzących bramą do południowo-zachodniego kanału, do którego musisz się udać w tym miejscu, aby podążać z nurtem rzeki do Nokstelli. W jaskini mrówek na wprost dotrzesz do rozwidlenia dróg, gdzie jedna ścieżka skręca w lewo, a druga w prawo. Idąc rzeką w prawo zaprowadzi Cię dalej na swojej drodze do Nokstella. Tymczasem podążanie ścieżką w lewo zaprowadzi cię do jakiegoś skarbu.

Skrzydło Astel

Walcz z mrówką w zbroi (lub miń ją) i przejdź przez tunel w lewo, aby dotrzeć do otworu, w którym dwóch użytkowników magii grawitacyjnej strzeże klifu z widokiem na ruiny, w których znajduje się pustelnik. Stąd idź zboczem klifu i zeskocz na platformę skalną poniżej, a następnie trzymaj się ściany od tego miejsca, aż będziesz mógł zeskoczyć do ruin ze skrzynią skarbów na górze. Ta skrzynia skarbów zawiera Skrzydło Astel, magiczny zakrzywiony miecz, który zawiera potężny specjalny ruch Nebula i łuski do Int, a także Dex i Str.

Nokstella, Wieczne Miasto

Nokstella to podziemne miasto, podobnie jak Nokron, zamieszkane przez srebrne łzy i noxowe mieczyki. Istnieje kilka warstw obszaru miasta, a kierunek, w którym się wybierasz, określa, jakiego rodzaju doświadczenie będziesz miał. *Nie* jest konieczne wspinanie się po schodach i podróżowanie przez rzeczywiste miasto, aby kontynuować zadanie Ranni w tym momencie, ale konieczne jest podróżowanie przez dorzecze na dnie miasta, walcząc ze srebrnymi łzami i innymi wrogami, w tym olbrzymem ślimaki, aż dotrzesz do windy po zachodniej stronie basenu, która zawiezie Cię do punktu łaski Basenu Wodospadu Nokstella.Wejście do NokstelliWejście do Nokstelli

Księżyc Nokstelli

Podążając schodami w górę z Nokstelli, punkt łaski Wiecznego Miasta przenosi cię na pierwszy z trzech poziomów, które tworzą podziemne miasto. Walka na każdym poziomie jest niebezpieczna, głównie z powodu rojów srebrnych łez, które eksplodują w błyskawice, gdy są zbyt blisko. Jednak używanie magii dystansowej i broni (zwłaszcza broni nasyconej błyskawicami) jest najlepszym rozwiązaniem, aby odeprzeć te roje z daleka, zanim zmniejszą dystans. Natkniesz się także na gigantyczne kulki, które trzeba zdjąć ciężką bronią lub magią. Zwróć uwagę, że ten przewodnik nie wchodzi w szczegóły wyjaśniające każdy z wielu skarbów i kamieni kowalskich obciążonych w samym mieście; to musisz znaleźć i odkryć. Pierwszy i drugi poziom są połączone mostem, ale będziesz musiał przebić się przez gigantyczny marmur, aby uzyskać dostęp do schodów na drugim poziomie, które prowadzą do komnaty, w której znajduje się marmur i kilka srebrnych łez spada z sufitu. Wyjdź z komnaty w lewo, a znajdziesz się przed kolejnymi schodami. Podążaj za tym aż do trzeciego i ostatniego poziomu, gdzie będziesz musiał walczyć z dwoma humanoidalnymi bossami Srebrnej Łzy i jednym ostatnim miecznikiem nox. Walka w grupie może być trudna, więc powinieneś wyrównać szanse za pomocą wybranego przez siebie przywołania popiołu. Na koniec pobiegnij na przeciwległy koniec pomieszczenia od wejścia i otwórz skrzynię ze skarbem, odsłaniając Księżyc Nokstelli. W pobliżu znajduje się również droga w dół do pobliskiego kiełka Erdtree z przyczepionym do niego złotym nasionem.

Zgubna walka z cieniami i misja Ranni

Wracając do obszaru Basenu Wodospadu Nokstella, o którym wspominaliśmy wcześniej, ponowna rozmowa z Ranni i wyczerpanie wszystkich jej dialogów poinformuje cię o niebezpieczeństwie złowrogiego cienia, który czai się przed tobą. Podążanie korytarzem w dół rzeki zaprowadzi cię bezpośrednio do bitwy ze Złowrogim Cieniem, który jest niesamowicie szybkim i agresywnym wojownikiem, przypominającym wyglądem Blaidda. Złowrogi cień jest słaby na truciznę, dlatego warto atakować go zatrutymi strzałami i umiejętnościami (lub trucizną). rzucając strzałkami, jeśli twój Dex jest wystarczająco wysoki), abyś mógł zwiększyć jego miernik trucizny. W przeciwnym razie trzymaj się z daleka tak długo, jak możesz, ponieważ jego ataki mają niesamowicie duży zasięg, oprócz brutalnych obrażeń i prędkości. Rozsądnie byłoby wezwać przyjaciół do tej walki. Gdy pokonasz Zgubny Cień, Ranni uzna, że ​​spełniłeś swój cel i wyruszysz na własną rękę, ale najpierw da ci tajemniczy klucz. W tym momencie możesz zdecydować, czy chcesz śledzić historię głębiej w Lake of Rot, czy wrócić do Wielkiej Biblioteki Raya Lucaria i odblokować skrzynię obok Rennali. Ale poza tym gratulujemy przejścia przez rzekę Ainsel! GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games