Porady Frozen Flame: 9 sposobów na przeżycie w tym połączeniu Valheim i Breath of the Wild

Porady Frozen Flame: 9 sposobów na przeżycie w tym połączeniu Valheim i Breath of the Wild

Frozen Flame to nowa gra przygodowa o przetrwaniu, która umieszcza graczy w umierającym świecie smoków. Gra została uruchomiona w ramach wczesnego dostępu dla użytkowników systemu Windows na platformie Steam po niedawnym okresie beta. Początkujący gracze zostaną wrzuceni do nieznanej krainy, gdzie niewiele wiedzą o walce i eksploracji, jakie oferuje gra. Podczas gdy Frozen Flame oferuje kilka samouczków po drodze, pierwsza godzina lub dwie będą wyzwaniem dla graczy próbujących poruszać się po krajobrazie. Na szczęście zebraliśmy dziewięć wskazówek dla początkujących graczy, aby nie czuli się tak zagubieni na początku gry. Te wskazówki nie będą zawierały żadnych spojlerów dotyczących kampanii ani pętli rozgrywki. Jednak dadzą początkującym graczom przewagę, gdy tylko wkroczą do świata przetrwania.

1. Wcześnie zbierz wszystkie materiały rzemieślnicze

Pojawienie się znikąd i chęć zwycięstwa to specjalny składnik każdej dobrej gry o przetrwaniu. Podobnie jak w przypadku każdej gry o przetrwaniu, twoje przedmioty rzemieślnicze są kluczowe, zwłaszcza gdy zaczynasz. Nie inaczej jest w przypadku Frozen Flame, aw pierwszym obszarze gry dostępnych jest mnóstwo zasobów gotowych do wykorzystania. Chociaż nie chcesz przesadzać, ważne jest, abyś zbierał wszelkie zasoby, które zobaczysz podczas wykonywania kilku pierwszych zadań. Niezależnie od tego, czy są to gałęzie, kamienie, jabłka czy cokolwiek innego, chcesz to podnieść, przechodząc obok. Wszystkie te zasoby będą odgrywać rolę w budowaniu twojego schronienia, a także w prostym przetrwaniu w świecie. W końcu możesz stać się nadmiernie obciążony i powolny w poruszaniu się, ale wcześniej i tak powinieneś zbudować kilka pierwszych zapasów przetrwania.

2. Odblokuj odpowiednie umiejętności dla swojego stylu gry

Na początku dostępne są trzy główne style gry, ale później znajdziesz o wiele więcej niuansów.Na początku dostępne są trzy główne style gry, ale później znajdziesz o wiele więcej niuansów. W pewnym momencie w ciągu pierwszych 20 minut zdobędziesz poziom w Zamarzniętym Płomieniu i zostaniesz poproszony o przejście do Ołtarza, gdzie możesz uzyskać dostęp do swojego drzewko umiejętności postaci. Istnieją dziesiątki umiejętności i ulepszeń do wyboru, ale na początku będziesz ograniczony tylko do kilku. Zanim zaczniesz wybierać losowe umiejętności, które po prostu wydają się przydatne, dokładnie zapoznaj się z drzewkiem umiejętności. Jest to ważne, ponieważ chcesz zobaczyć, jakie umiejętności najbardziej ci się podobają. Jeśli zobaczysz sekcję, która wygląda na pomocną, na przykład umiejętność superskoku, odblokuj wczesne umiejętności blisko tej sekcji. Odblokowanie tych określonych umiejętności pozwoli ci znacznie szybciej uzyskać dostęp do umiejętności, których naprawdę potrzebujesz. Daje ci to swobodę odkrywania świata i grania tak, jak chcesz. Oczywiście, jeśli jesteś bardziej otwartym graczem, dobrym rozwiązaniem może być wybieranie umiejętności z całego drzewa.

3. Jabłka są twoimi przyjaciółmi

Jabłko dziennie odstrasza dziki - a przynajmniej może powstrzymać je przed zabiciem ciebie.Jedno jabłko dziennie odstrasza dziki — a przynajmniej może uchronić je przed zabiciem ciebie. Wracając do pierwszej wskazówki z naszej listy, będziesz szczególnie chciał zbierać jabłka we wczesnych częściach Frozen Flame. Same jabłka nie tylko zapewniają źródło leczenia (3 punkty za jabłko), ale pozwalają później tworzyć jeszcze silniejsze przedmioty leczące. Nawet jeśli masz tylko nadmiar jabłek dla ich trzech punktów leczenia, jest to lepsze niż brak niczego. Chociaż wkrótce dostępne będą lepsze opcje leczenia, takie jak standardowe mikstury zdrowia i posiłki wykonane z mięsa zwierząt i przedmiotów zdobytych, są one stosunkowo trudne przyjść wcześnie rano. Gdy zastanawiasz się nad walką, prawdopodobnie będziesz musiał wyleczyć się więcej niż raz. Tutaj bardzo przydają się jabłka. Później będziesz mógł zamienić jabłka w placki owocowe, które oferują ogromne nagrody za leczenie i można je błyskawicznie wytworzyć.

4. Unikanie jest zwykle lepsze niż blokowanie

Bądź zwinny, aby pozostać przy życiu.Zachowaj zwinność, by pozostać przy życiu. Skoro już mowa o planowaniu walki, przycisk uniku powinien być Twoim podstawowym ruchem w Frozen Flame. Podczas gdy twoim pierwszym odruchem może być po prostu bieganie do wrogów i wielokrotne wymachiwanie toporem, bez żadnej zbroi, po prostu prosisz się o śmierć. Twój przycisk uniku to niezwykle potężny manewr, o którym chcesz pamiętać. Możesz robić uniki, używając dedykowanego skrótu klawiszowego lub naciskając spację i przesuwając mysz w wybranym kierunku. Tak czy inaczej, szybko przekonasz się, jak silne są uniki w Frozen Flame. Możesz uniknąć prawie każdego ataku wroga we wczesnej fazie gry, po prostu robiąc uniki. Uważaj jednak na zielony pasek wytrzymałości, ponieważ uniki dość szybko wyczerpują ten wskaźnik.

5. Szukaj zasobów tam, gdzie jest ich największe prawdopodobieństwo

Podczas zbierania kieruj się zdrowym rozsądkiem, a prawdopodobnie napełnisz swoje kieszenie tym, czego potrzebujesz.Podczas zbierania kieruj się zdrowym rozsądkiem, a prawdopodobnie napełnisz swoje kieszenie tym, czego potrzebujesz. Jednym z trudniejszych aspektów początkowej części Frozen Flame będzie prawdopodobnie próba znalezienia wystarczającej ilości zasobów do wytworzenia wszystkiego, co chcesz lub potrzebujesz . Na przykład jedno z pierwszych zadań wymaga wykonania stołu warsztatowego i kamiennego kilofa. Wymaga to jednak dużej ilości gałęzi, kłód i kamienia. Podczas gdy gałęzie i kłody są łatwo dostępne w obszarze startowym, kamień jest trudniejszy do znalezienia. Oczywiście tylko wtedy, gdy szukasz go w obszarach leśnych. W skalistych częściach mapy można znaleźć mnóstwo kamieni. To samo dotyczy większości zasobów w Frozen Flame; jeśli uważasz, że zasób powinien znajdować się w określonej lokalizacji, prawdopodobnie tam jest.

6. Uważaj na swoją wagę i siłę broni

Naprawa jest zawsze tańsza niż tworzenie od nowa.Naprawa jest zawsze tańsza niż tworzenie od nowa. Ponieważ Frozen Flame to gra o przetrwaniu, gracze będą musieli dość intensywnie zarządzać swoim ekwipunkiem. Obejmuje to upewnienie się, że nie przekroczysz określonej wagi i wymianę broni i narzędzi, gdy się zużyją. Chociaż istnieją sposoby na poprawę zarówno wagi, jak i siły broni, będzie to dokuczliwa irytacja we wczesnej fazie gry. Dla porównania, możesz zdobyć umiejętności i opcje ubioru, aby uzyskać większą masę nośną, a przy odpowiednich zasobach możesz naprawiać broń. Możesz zobaczyć swoją aktualną „Maksymalną wagę”, jeśli otworzysz ekwipunek i możesz zobaczyć aktualną siłę broni, najeżdżając na nią w ekwipunku. Pamiętaj, aby naprawić broń, zanim się zepsuje, ponieważ naprawa jest zawsze tańsza niż zrobienie czegoś od podstaw.

7. Zbadaj każdy zakamarek

Świat należy do ciebie, aby go odkrywać.Odkrywaj świat. Jedną z najlepszych części każdej gry o przetrwaniu jest dreszczyk emocji towarzyszący eksploracji. Twórcy tych gier nagradzają graczy, którzy wychodzą i w pełni eksplorują mapę. Frozen Flame nie różni się niczym, ponieważ wszędzie są ukryte tajemnice. W większości przypadków sekrety te mają postać skrzyń ze skarbami, które oferują różne nagrody. Jedną z najczęstszych nagród ze skrzyń we wczesnej fazie gry są mikstury zdrowia, które są niezwykle przydatne w razie potrzeby. Istnieją jednak fragmenty historii, które są ukryte w całym świecie, co stanowi ciekawe tło dla historii gry. Jeśli myślisz, że obszar lub część mapy można zbadać w Frozen Flame, najprawdopodobniej tak. Pod tym względem jest bardzo podobny do Zeldy. Wyrusz więc na poszukiwanie sekretów mapy, bo jest ich mnóstwo. Po prostu wiedz, że gra chętnie pozwoli ci przejść do obszaru, w którym prawie od razu jesteś pokonany, więc nie wchodź do każdej walki, myśląc, że możesz zwyciężyć.

8. Skorzystaj z ataku z wyskoku

Naładuj swój specjalny atak, a następnie usuń mały tłum wrogów we wczesnej fazie gry.Naładuj swój specjalny atak, a następnie wyczyść mały tłum wrogów we wczesnej fazie gry. Podczas kilku pierwszych walk w Frozen Flame prawdopodobnie będziesz wymachiwać toporem, robić uniki i próbować przetrwać samo starcie. Jeśli szukasz sposobu na urozmaicenie walki i szybsze jej kończenie, wypróbuj atak z wyskoku. Robi się to po prostu wyskakując w powietrze, a następnie naciskając przycisk ataku, gdy metr nad paskiem wytrzymałości się zapełni, i zapełnia się dość szybko, co jest miłą niespodzianką. Twoja postać opuści topór na ziemię, zadając większe obrażenia niż standardowy atak. Atak z wyskoku, choć nie zmienia gry, pozwala zadać śmiertelny cios, który może uratować ci życie.

9. Tworzenie pierwszego schronienia

Uczyń swój dom domem wcześnie, a szybko odniesiesz korzyści.Zbuduj swój dom wcześnie, a szybko odniesiesz z tego korzyści. Mówiąc prosto, twoje pierwsze schronienie w Frozen Flame nie musi być arcydziełem. Nie musisz spędzać godzin na ścinaniu drzew, aby móc zbudować ekstrawagancką osadę, zanim naprawdę zagłębisz się w historię gry. Twoje pierwsze schronienie powinno być czymś prostym, z dachem, czterema ścianami i wszystkimi potrzebnymi zasobami, takimi jak stół warsztatowy, ognisko itp. Zasadniczo potrzebujesz statusu schronienia, aby powiedzieć ci, że jesteś bezpieczny i ciepły. Utrzymanie dachu nad głową – dosłownie – zapobiegnie również zniszczeniu pościeli. Później będziesz mieć wiele okazji do stworzenia ogromnego i fantazyjnego schronienia. Jednak przez pierwsze kilka godzin skup się na eksploracji mapy, zbieraniu zasobów, wykonywaniu zadań i zdobywaniu kolejnych poziomów w swoim prostym schronieniu. Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games