Poradnik dla początkujących Tales of Arise – wszystko, co musisz wiedzieć

Poradnik dla początkujących Tales of Arise – wszystko, co musisz wiedzieć

Więc rozpocząłeś swoją podróż do Tales of Arise. Wyzwolenie ludu Dahnanów to nie lada zadanie, a twój sukces będzie zależał wyłącznie od tego, jak dobrze poradzisz sobie w świecie gry i walce. Ale nie bój się, odważny bojowniku o wolność — przygotowaliśmy listę wskazówek, które pomogą Ci doskonalić swoje umiejętności na początku długiej podróży. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w serii Tales, czy doświadczonym weteranem, ta rada pomogą Ci rozpocząć przygodę na prawej stopie. Nie zapomnij również zapoznać się z naszą recenzją Tales of Arise, gdy jesteś na niej.

Właściwie gromadzenie jest dobre

Wędrując po polach i jaskiniach, które tworzą świat Tales of Arise, bez wątpienia zobaczysz wiele przedmiotów kolekcjonerskich, oznaczonych błyszczącymi iskierkami, fioletowymi formacjami skalnymi lub skrzyniami skarbów o różnych formach. Czy warto poświęcić swój czas na zboczenie z drogi, aby zdobyć te przedmioty? Odpowiedź prawie zawsze brzmi tak, absolutnie!Chociaż gromadzenie ogromnej ilości pszenicy, grzybów i przypadkowych kamieni na początku może nie wydawać się warte zachodu, po rozpoczęciu gotowania i wytwarzania zrozumiesz, dlaczego posiadanie różnych składników przez cały czas jest solidne. pomysł. Za chwilę omówimy więcej o gotowaniu, ale w szczególności przy wytwarzaniu akcesoriów, będziesz chciał mieć dużo tanich rud o niskiej rzadkości obok rzeczy z najwyższej półki, ponieważ rudy niższej jakości mogą być użyte do odblokowania dodatkowe umiejętności na każdym niestandardowym akcesorium. Jeśli masz szczęście, odkryjesz również różne specjalne zioła, które mogą zapewnić postaciom stałe zwiększenie statystyk. Istnieje również kilka zadań pobocznych, w których ludzie będą prosić o składniki lub przedmioty. Jeśli gromadziłeś przedmioty z pola i walk i masz już to, czego potrzebują, otrzymasz opcję przekazania przedmiotów, gdy tylko o to poproszą. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i wysiłek związany z ponownym polowaniem na rzeczy i natychmiast ukończysz zadanie. Wreszcie, jeśli kiedykolwiek desperacko potrzebujesz gotówki, zawsze możesz przejrzeć swoje zapasy materiałów, zobaczyć, czego masz dużo, i odciążyć część z nich – chociaż nie jest to zalecane, chyba że masz dużo konkretnych materiał lub naprawdę jesteś w okowach.

ABC (Zawsze gotuj)

Fani serii Veteran Tales wiedzą, że zbieranie przepisów i gotowanie jedzenia to klucz do sukcesu, ale jeśli Arise jest twoją pierwszą przygodą Tales, możesz nie do końca pojąć, o co chodzi. odpoczniesz, otrzymasz możliwość ugotowania posiłku na przyjęcie przy użyciu zebranych składników. Możesz wybierać spośród przepisów, które poznałeś i zebrałeś do tej pory, pod warunkiem, że masz pod ręką odpowiednie składniki. Każdy przepis daje inny efekt przez określony czas. Istnieje wiele różnych efektów, które jedzenie może ci dać: dopalacze PD, wzmocnienia ataku i obrony, zwiększone wypadanie przedmiotów lub zbieranie rudy i tak dalej. Możesz mieć aktywny tylko jeden przepis na raz, więc wybór posiłku z dobrym efektem dla tego, co zamierzasz zrobić dalej w grze, jest kluczowy. Idziesz do długiego lochu? Posiłek, który przywraca HP po każdej bitwie, może pomóc ci zaoszczędzić cenne CP. Planujesz podjąć się tego wielkiego podzadania polegającego na polowaniu na potwory? Pomóc może wzmocnienie ataku lub obrony. Chcesz hodować upuszczone przedmioty od wrogów? Na to też jest posiłek. Możesz obserwować czas trwania efektu, obserwując małą ikonę sztućców w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli jest prawie pusty, efekt posiłku zostanie skrócony.Brak napisówWażny jest również wybór, kto przygotowuje posiłek, ponieważ nieznacznie zmieni on efekty. Na przykład, gdy Law gotuje, skróci czas działania posiłku, ale także zwiększy jego moc. Zjedzenie nowego posiłku również resetuje czas efektu (zamiast go dodawać), więc jeśli nadal jesteś dość pełny i chcesz zachować obecny efekt posiłku, ponowne gotowanie może nie być dobrym pomysłem tak szybko.

Co jest za murem?

W trakcie gry będzie kilka miejsc na polach i lochach, w których możesz wydawać PD, aby oczyścić lub utworzyć ścieżkę. Otwarcie tych obszarów zwykle kosztuje sporo PD, więc możesz się zastanawiać, czy warto poświęcić na to czas. Przytłaczająca większość czasu… tak, absolutnie! Zwykle, jeśli bariera, która wymaga CP, jest obecna, blokuje jedną z trzech rzeczy: kluczowy obszar do postępu, niezwykle cenny skarb lub skrót, który pozwala ci omijać niebezpiecznych wrogów. Oczywiście będziesz musiał usunąć bariery utrudniające postęp, ale te nie są tak powszechne, jak bariery blokujące skarb. Często te bariery będą blokować wysokiej jakości broń i zbroję, cenne przedmioty lecznicze, takie jak złote żele, smakołyki, eliksiry i artefakty, które dają długotrwałe, trwałe efekty. Nawet jeśli kosztuje dużo CP, nagroda jest zazwyczaj tego warta, więc nie wahaj się pokonać kilku barier, aby zdobyć łupy najwyższej klasy.

Korzystaj z częstej szybkiej podróży

Tales of Arise ma bardzo solidny system szybkiej podróży. Możesz przejść prawie wszędzie z dowolnego miejsca w grze: wystarczy otworzyć ekran mapy, znaleźć obszar, do którego chcesz się udać, podświetlić punkt szybkiej podróży i nacisnąć przycisk potwierdzenia. Szybko przeniesiesz się tam, gdzie chcesz, bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu lub zasobów. Jedyne sytuacje, w których nie możesz korzystać z szybkiej podróży, to sytuacja, w której historia ogranicza cię do określonych obszarów.Brak napisówTen system to mile widziane udogodnienie, które pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i bólu głowy, zwłaszcza jeśli planujesz wykonywać zadania poboczne. Chcesz pokonać wrogów lub złapać coś z określonego obszaru? Po prostu przenieś się tam, a potem skocz z powrotem do zleceniodawcy. Sprawia również, że powrót do poprzednich obszarów jest bardzo prosty – co pomaga, gdy chcesz się cofnąć i sprawdzić, czy pojawiły się jakieś nowe zadania poboczne, lub jeśli chcesz zmierzyć się z tym wielkim złym Zeuglem, który był dla ciebie zbyt twardy kilka godzin temu, ale wydaje się teraz bardziej na twoim poziomie. (W szczególności, jeśli pilnie polujesz na ukryte sowy, będziesz chciał często podróżować do Sowiego Lasu, aby odebrać nagrody.)

Trzymaj się swojej starej broni

W Tales of Arise czasami brakuje pieniędzy, zwłaszcza we wcześniejszych częściach gry. Przedmioty lecznicze są drogie, a koszty tworzenia broni i zbroi mogą naprawdę zacząć się sumować. Ale jakkolwiek kuszące może być odciążenie starej broni, gdy już otrzymasz od kowala nowy, błyszczący sprzęt, nie rób tego! Tak, możesz sprzedać swoją starą zbroję, ale broń? Trzymaj się tych. W miarę postępów w grze otrzymasz znacznie więcej opcji tworzenia broni – wiele z nich obejmuje stopniowe ulepszanie starej broni. A jeśli sprzedałeś całą swoją starą broń, cóż… będziesz musiał poświęcić czas i zasoby na ich ponowne tworzenie, aby zastosować wszystkie te ulepszenia. A czasami, aby to zrobić, będziesz potrzebować materiałów, które będziesz musiał zrobić, aby ponownie je zdobyć. Łatwiej jest po prostu trzymać się starego uzbrojenia, dopóki nie będziesz miał okazji go ulepszyć.Brak napisówJest też zadanie poboczne dla Rinwell, w którym jej zadaniem będzie pokazanie postaci różnych książek, których używa jako swojej podstawowej broni. Jeśli nie ma konkretnej księgi, będzie musiała ją ponownie zdobyć – zwykle poprzez tworzenie. Dlaczego więc nie oszczędzić sobie kłopotów? Trzymaj się tej broni tak długo, jak możesz.

Wielka gra, wielkie nagrody

Już na samym początku gry zauważysz, że w Zeugle są wyjątkowo nieprzyjemni wrogowie. Czy popełniłeś błąd, próbując zaangażować tę modliszkę w Wąwozie Sandinus tylko z Alphenem i Shionne? Więc wiesz, o czym mówię. Ci wrogowie są absolutnie brutalni i często, gdy ich widzisz, nie jest dobrym pomysłem, aby od razu się z nimi rozprawić. (Zazwyczaj usłyszysz komentarz członków drużyny, jeśli naprawdę nie masz poziomu, zanim ich zaangażujesz.)Brak napisówNie oznacza to jednak, że powinieneś je pozostawić bez zmian. Wielu z tych wielkich wrogów ma przypisane zlecenia poboczne i dadzą nagrody, gdy zgłosisz ich śmierć zleceniodawcom. Dają również szczególnie cenny przedmiot, gdy zostaną pokonane: kwiat, który na stałe dodaje 10 PK do twojego maksimum. Więcej CP jest zawsze kluczową rzeczą, którą warto mieć, więc zabijanie tych bestii jest opłacalnym przedsięwzięciem na wiele sposobów. Ale zanim zabierzesz te potwory, będziesz chciał być przygotowany. Wielu z nich jest tak samo trudnych jak bossowie fabularni w grze – a czasem nawet trudniejsi. Zwykle nie jest najlepszym pomysłem, aby podjąć je od razu, chyba że czujesz się wyjątkowo pewny siebie – zbudowanie kilku dodatkowych poziomów przed zaangażowaniem bardzo pomoże. Będziesz także chciał wcześniej zjeść odpowiedni posiłek wzmacniający, aby dać sobie nogę.

Dodaj do swojej kolekcji tytułów

Zbieranie tytułów dla swoich postaci to kolejna długoletnia tradycja serii Tales. W Tales of Arise tytuły są szczególnie cenne, ponieważ ich odblokowanie zapewni jedną stałą nową premię lub umiejętność dla każdej postaci wraz z czterema innymi opcjonalnymi ulepszeniami, na które możesz wydać SP. Odblokowanie wszystkich umiejętności, które przyznaje tytuł, zapewnia również stałą premię do statystyk tej postaci.Brak podpisuWiele tytułów zostanie odblokowanych w trakcie fabuły gry, ale istnieje wiele opcjonalnych tytułów, które możesz przegapić, jeśli nie będziesz zwracać uwagi. Istnieje wiele sposobów na odblokowanie tytułów: wykonywanie zadań pobocznych, używanie określonych rodzajów Sztuki, tworzenie broni i akcesoriów, a nawet gotowanie określonych posiłków. Jeśli tytuł jest dostępny do odblokowania, możesz przejść do panelu umiejętności, aby zobaczyć potrzebne wymagania. Zaznacz środek pustego okręgu, a zobaczysz, co musisz zrobić, aby aktywować dany tytuł i uzyskać dostęp do zawartych w nim umiejętności. Regularne sprawdzanie tych wymagań pozwoli odblokować wiele tytułów, które mogłeś przegapić, co sprawia, że ​​członkowie twojej drużyny są jeszcze bardziej groźni. GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games