Elden Ring Ranni Poradnik przygód czarownic

Elden Ring Ranni Poradnik przygód czarownic

Elden Ring jest pełen interesujących postaci niezależnych, które chcą, abyś wyświadczył im przysługę lub dwie. Zazwyczaj te przysługi są zadawane w tępych zagadkach i mogą sprawić, że będziesz dość zdezorientowany, co dokładnie masz robić. Linia zadań Ranni the Witch w Elden Ring jest jedną z dłuższych, z kilkoma krokami, które można łatwo przeoczyć. Oto jak ukończyć linię zadań Wiedźmy Ranni i zdobyć Wielki Miecz Mrocznego Księżyca.

Odnalezienie wiedźmy Ranni

Gracze będą początkowo wchodzić w interakcję z Ranni the Witch po powrocie do Kościoła Elleh w Limgrave na początku gry, gdzie ona podaruje im Dzwon wzywający Ducha. Gracze nie zobaczą jej ponownie, dopóki nie dotrą do Liurni, gdzie można ją znaleźć za Carnia Manor, w wieży Ranni’s Rise, pośrodku trójki. Ranni można znaleźć na szczycie wieży.Ranni’s Rise znajduje się w północno-zachodniej części Liurni. Ranni poprosi cię o przyłączenie się do jej służby i musisz zaakceptować. Następnie zejdź na dół wieży i porozmawiaj z jej trzema lokajami. Następnie porozmawiaj jeszcze raz z Ranni, zanim będziesz mógł opuścić wieżę. Ranni chce, abyś odnalazł skarb Nokronu, Wieczne Miasto i przyniósł go jej z powrotem. Tutaj powie Ci, abyś spotkał się z innym jej współpracownikiem i zbadał podziemną Studnię Siofry. Nie przejmuj się, bo wejście do Nokronu, Wieczne Miasto jest zamknięte, dopóki nie pokonasz Generała Radhana, odłamka znajdującego się w Caelid. Jego zamek znajduje się na południowym wschodzie. Po pokonaniu wszystkie gwiazdy powstrzymywane przez Radhana powrócą na niebo, a jedna potężna rozbije się na Ziemie Pomiędzy. NPC spędzający czas po walce z Radhanem powiedzą ci, że wylądował gdzieś w Limgrave.

Nokron, Wieczne Miasto

Dziura prowadząca do Nokronu znajduje się w czerwonym kółku.Dziura prowadząca do Nokronu znajduje się w czerwonym okręgu. Dziura znajduje się we wschodnim Limgrave, na południe od Ruin Mistwood. Jeśli spojrzysz w niebo, zobaczysz kilka pływających skał. Wejście do Nokon, Wiecznego Miasta znajduje się bezpośrednio pod tymi skałami, więc możesz użyć ich jako przewodnika. Kiedy dotrzesz do dziury, zobaczysz kilka pływających skał prowadzących dalej do dziury. Używając Torrenta, platformą utoruj sobie drogę do dziury. Wejdziesz do jakichś ruin, a jeśli pójdziesz trochę dalej, zobaczysz, że przeskakujesz przez kilka gotyckich dachów. Po przejściu przez dachy dojdziesz do małego placu, na którym znajduje się Miejsce Łaski Nokronu. Z przodu i nieco w prawo zobaczysz przejście, które wygląda, jakby prowadziło do budynku. Zamiast tego będzie alejka prowadząca na zbocze klifu. Skieruj się w jego stronę, a odkryjesz schody prowadzące w prawo. Stąd idź prosto, aż dotrzesz do obszaru zablokowanego przez mgłę bossa. Tutaj będziesz walczył z bossem Mimic Tear, który naśladuje twój obecny sprzęt i broń. Łatwym sposobem na pokonanie tego bossa jest usunięcie całego ekwipunku przed wejściem, a następnie szybkie założenie go z powrotem, gdy mimika przybierze formę. To pozostawi go bez zbroi lub broni.Skarb Nokronu znajduje się na Świętej Ziemi Nocy.Skarb Nokronu znajduje się na Świętej Ziemi Nocy. Po pokonaniu Łzy Naśladowcy, przed tobą będzie most prowadzący na północ. Podążaj tym mostem, aż po twojej lewej stronie pojawi się trawiasty obszar leśny. Skieruj się w dół i skieruj się w stronę lewej ściany klifu i kontynuuj jazdę do przodu, przytulając się do ściany. W końcu nastąpi otwarcie z Site of Grace zmierzającym w kierunku bardziej gotyckich dachów. Będziesz musiał wskoczyć na bok budynku i przejść dalej w ten obszar. W końcu będziesz walczył z dwoma kolejnymi mimikami, które zamieniają się w ogólnych wrogów i zobaczysz łuk z drogą poniżej. Opuść się w lewo i skieruj się do budynku przypominającego kościół. Jest tam skrzynia z Ostrzem Zabójcy Palców, czyli przedmiotem, którego szukałeś.

Rzeka Ansel

Po rozmowie z lalką Ranni, chcesz udać się na południe przez rzekę.Po rozmowie z lalką Ranni, chcesz udać się na południe przez rzekę. Wróć do Ranni’s Rise i porozmawiaj z Ranni. Powie ci, że twoje zadanie zostało wykonane i że będzie się zdrzemnąć. Po tym, Ranni’s Rise, pierwsza z wież Trzech Sióstr w tym obszarze, zostanie odblokowana. Wejdź do środka, a znajdziesz zestaw zbroi Ranni, w tym kapelusz wiedźmy śnieżnej, szatę i spódnicę. Na szczycie wieży znajduje się brama teleportacyjna, która zabierze cię do Ansel River Main, gdzie przed tobą będzie Site of Grace. Tuż obok znajduje się lalka Ranni the Witch. Podnieś to, odpocznij w Miejscu Łaski, a będziesz miał możliwość porozmawiania z lalką. Kilka pierwszych razy zignoruje cię, ale w końcu lalka uzna, że ​​w rzeczywistości jest to Ranni, która próbowała się ukryć przed niektórzy niedoszli zabójcy, którzy są w rzece Ansel. Będziesz musiał wytropić tych zabójców i ich pokonać. Stąd skieruj się na południe przez rzekę. Szybko zbliżysz się do Ruin Pałacu Uhl, przejdź przez nie, aby znaleźć mały tunel rzeczny. Idź dalej, aż dotrzesz do jaskini pełnej latających gigantycznych mrówek. Skieruj się w prawo, a znajdziesz więcej gotyckich budynków. Przejdź przez drzwi po lewej, a dotrzesz do Nokstella, Wiecznego Miasta Łaski.Stąd skieruj się w prawo i podążaj rzeką na północny zachód.Stąd skieruj się w prawo i idź wzdłuż rzeki na północny zachód. Po lewej stronie będą schody, a po prawej ścieżka na poziomie gruntu. Idź ścieżką na poziomie gruntu po prawej i podążaj wzdłuż rzeki, aż dotrzesz do małego budynku po lewej stronie, w którym znajduje się winda. Zjedź windą na dół, a znajdziesz przed sobą miejsce łaski wodospadu Nokstella. Bezpośrednio przed tobą będzie jaskinia, która zaprowadzi cię prosto do walki z inwazją, którą musisz ukończyć. W jaskini jest kilka jaszczurek, które wywołują efekt śmierci, który zabije cię natychmiast, jeśli licznik się zapełni. Przebiegnij obok nich, a wejdziesz do czerwonego obszaru, gdzie znajdziesz Złowrogi cień, który wygląda podobnie do innego NPC Blaidda, ale w rzeczywistości nim nie jest. Pokonaj Złowrogiego Cienia, a Ranni da ci Klucz Odrzuconego Pałacu. Stąd wejdź do budynku w południowo-wschodnim rogu tego obszaru i zjedź windą do Lake of Rot Shoreside Site of Grace. Aktywuj to, ponieważ będziemy musieli wrócić później. Stąd szybka podróż do Wielkiej Biblioteki Raya Lucaria. To tutaj odbyła się walka z bossem Rennala, w akademii w centrum jeziora Liurnia. Na lewo od Miejsca Łaski znajduje się zamknięta skrzynia. Odrzucony Klucz Pałacowy otwiera tę skrzynię, która zawiera wnętrze skrzyni to Pierścień Mrocznego Księżyca, którego będziemy potrzebować później. Szybka podróż z powrotem do Jeziora Rot.

Jezioro Rot

Budynek w oddali to miejsce, w którym musisz udać się z jeziora Rot Shoreside.Budynek w oddali to miejsce, w którym musisz udać się z Lake of Rot Shoreside. Gdy wrócisz do Lake of Rot, skieruj się na brzeg. Stąd próbujesz dotrzeć do budynku na południu. Nie możesz tutaj używać Torrenta, więc będziesz potrzebować albo Konserwujących Bolusów, aby pozbyć się Szkarłatnej Zgnilizny, albo dużej liczby Karmazynowych Butelek, aby stale przywracać zdrowie. Istnieje kilka płyt naciskowych, które podnoszą platformy, na których możesz stanąć między tobą a budynkiem, ale nie wystarczy, aby stworzyć kompletny most. Gdy do niego dotrzesz, w budynku znajduje się Miejsce Łaski, więc nie martw się, że użyjesz wszystkich swoich butelek, próbując przedostać się przez jezioro. Budynek nazywa się Wielkim Klasztorem i jest wypełniony wojownikami owadów, tymi, których zazwyczaj można znaleźć w Caelidzie. Będziesz musiał zeskoczyć na parter, gdzie na zachód będzie płynąć mała czerwona rzeka. Podążaj tą krótką drogą, aż znajdziesz kamienną trumnę siedzącą na krawędzi wodospadu. Gra poprosi cię o wejście do trumny, dzięki czemu przejdziesz do kolejnego obszaru.Wybierz się na krótką przejażdżkę w trumnie.Wybierz się na krótką przejażdżkę w trumnie. Znajdziesz się w nowym podziemnym obszarze jeziora, z wyjątkiem tego, że zamiast szkarłatnej zgnilizny ma zwykłą wodę, idź naprzód, a znajdziesz walkę z bossem. Tutaj będziesz musiał walczyć z Astel, Naturalborn of the Void, stworzeniem podobnym do kosmicznego skorpiona. Po pokonaniu bossa z tyłu areny będą zapieczętowane drzwi, które otwiera Pierścień Mrocznego Księżyca. Podążaj ścieżką przez jaskinię, aż dotrzesz do windy i weź windę na górę.

Ołtarz Księżyca

Winda po walce z bossem zawiezie Cię do Ołtarza Księżycowego Światła, a następnym celem podróży będzie północ.Winda po walce z bossem zawiezie cię do Ołtarza Księżycowego Światła, a następnym celem podróży będzie północ. Wyłonisz się na wysokim płaskowyżu w regionie Liurnia, do którego nie można dotrzeć innymi drogami. Z miejsca, z którego się wyłaniasz, chcesz skierować się na północ w górę wzgórza do katedry Manus Celes. Ścieżka jest prosta, ale będziesz chciał wskoczyć na Torrenta. Gdy masz zamiar wejść do katedry, boss Glintstone Dragon pojawi się bezpośrednio przed kościołem. Jeśli jesteś na Torrent, możesz przejechać obok smoka w środku, gdzie znajdziesz Site of Grace. Po prawej stronie znajduje się tunel prowadzący pod katedrą. Jest dość ciemno, więc będziesz potrzebować latarki lub latarni. Będziesz musiał zeskoczyć do dziury, spadając na różne półki w dół. Kontynuuj ścieżkę w jaskiniach, aż natkniesz się na prawdziwe ciało Ranni w jaskini. Tutaj założysz Pierścień Mrocznego Księżyca na jej rękę i zobowiążesz się do jej wierności. Powie ci, abyś kontynuował swoją podróż, aby zostać Elden Lordem i że kiedy nadejdzie czas, wy dwoje będziecie rządzić razem. Po jej zniknięciu znajdziesz Wielki Miecz Mrocznego Księżyca, potężny magiczny miecz, który wymaga 38 inteligencji do władania. GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games