E3 2023: Wszystko, co wiemy

E3 2023: Wszystko, co wiemy

Targi E3 od dziesięcioleci są podstawą branży gier, ale obecnie przechodzą ogromne zmiany. Po kilku burzliwych latach, przerywanych wycofywaniem się dużych wydawców i zakłócaniem planów przez pandemię COVID-19, ESA odwołała targi E3 w 2022 roku. Kilka miesięcy później ESA potwierdziła, że ​​E3 powróci w 2023 roku z kilkoma poważnymi zmianami, w tym z nowym organizatorem. Oto wszystko, co wiemy o E3 2023, zaczynając od podsumowania wydarzeń, które nas tu sprowadziły.

E3 powraca w 2023 roku

Po trzyletniej przerwie w wydarzeniach na żywo Electronic Entertainment Expo powróci do Los Angeles Convention Center na targi E3 2023 w dniach 13-16 czerwca i będzie obejmowało oddzielne obszary i dni przeznaczone na wydarzenia branżowe i konsumenckie. są znane, zaplanowane na 13-15 czerwca i będą ograniczone do zarejestrowanych członków branży w celu nawiązywania kontaktów, spotkań i nie tylko. Media będą również mogły zapoznać się z nadchodzącymi grami w dedykowanych przestrzeniach branżowych, w tym w połowie LACC.E3 Gamer Days – część wydarzenia otwarta dla publiczności – odbędzie się 15 i 16 czerwca w drugiej połowie LACC, oddzielonej od obszaru przemysłowego. Umożliwi to graczom bezpośrednie zapoznanie się z tymi samymi nadchodzącymi grami, a także kontakt z programistami, twórcami treści i nie tylko. Obszar ten będzie również otwarty dla członków branży w wyznaczonych dniach.E3 powraca! Oprócz wydarzeń na samym parkiecie, przed oficjalnym rozpoczęciem E3 2023 odbędą się „partnerskie wydarzenia cyfrowe i pokazy”. Rozpoczną się one 11 czerwca i, czytając między wierszami, wygląda na to, że jest to odniesienie do samodzielnych pokazów firm Microsoft, Ubisoft, Nintendo, Sony i innych. Historycznie rzecz biorąc, te i inne firmy organizowały własne wydarzenia przed oficjalnym rozpoczęciem targów E3.

Nowy organizator

E3 od samego początku prowadzi Entertainment Software Association (ESA), ale w 2023 r. przejmuje je ReedPop – firma, która organizuje PAX, NYCC i Star Wars Celebration. ESA pozostaje jednak zaangażowana jako partner w ReedPop.”Dzięki wsparciu i aprobacie ESA zamierzamy stworzyć światowej klasy wydarzenie, które będzie służyć globalnej branży gier w nowy i szerszy sposób niż robimy to już w ReedPop, poprzez nasze portfolio wiodących światowych wydarzeń i stron internetowych ”- powiedział ReedPop. ESA to grupa lobbingowa, która reprezentuje interesy firm zajmujących się grami wideo w Waszyngtonie. do powstrzymania wysiłków zmierzających do uregulowania skrzynek z łupami w grach wideo.ESA spotkała się również z krytyką, gdy w 2019 r. przypadkowo ujawniła dane osobowe dziennikarzy zajmujących się grami wideo i innych przedstawicieli mediów.

Więcej w przyszłości

Ponieważ targi E3 2023 zostały oficjalnie zaplanowane na czerwiec 2023 r., fani mogą spodziewać się kolejnych nowości w nowym roku. W nadchodzących miesiącach powinniśmy dowiedzieć się więcej o podsumowaniu konkretnych pokazów i innych kluczowych szczegółach dotyczących zarówno głównego wydarzenia, jak i wszelkich innych powiązanych pokazów. W końcu do premiery zostało mniej niż pół roku!

Co się stało z E3 2022?

Pod koniec marca 2022 roku ESA oficjalnie potwierdziła krążące plotki, że targi E3 2022 zostaną w całości odwołane. Obejmowało to nie tylko wydarzenie osobiste – które wcześniej zostało zatopione z powodu ciągłego ryzyka pandemii koronawirusa – ale także jego komponent cyfrowy, który służył jako prowizorka. Jednak jeszcze przed uderzeniem koronawirusa E3 było w stan strumienia. Wydawcy tacy jak Activision i EA wycofali się na rzecz własnych wydarzeń. Ponadto ESA zaczęła dopuszczać publiczność, czyniąc ją bardziej bezpośrednio porównywalną z wydarzeniami skierowanymi do fanów, takimi jak PAX. To sprawiło, że przyszłość E3 była ogólnie nieco mętna, ponieważ program wydawał się przechodzić z wydarzenia biznesowego, o którym pisała prasa, w coś zupełnie innego. To, czym ostatecznie się stanie, było przedmiotem wielu spekulacji. Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games