Ark: Survival Ascended Wskazówki dla nowych graczy

Ark: Survival Ascended Wskazówki dla nowych graczy

Ark: Survival Ascended to świeże spojrzenie na oryginalną grę Ark: Survival Evolved, które na początku stawia przed graczami wiele takich samych wyzwań. Wrzucasz się w możliwie wrogie środowisko i musisz znaleźć własny sposób, aby przetrwać niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą otoczenie. Gra oferuje bardzo niewiele samouczków, więc w zasadzie musisz wszystko przemyśleć sam, jeśli chcesz przetrwać pierwszą noc bez szwanku. Aby uniknąć klasycznych błędów początkujących i zapewnić sobie przetrwanie w Ark: Survival Ascended, przygotowaliśmy listę ośmiu wskazówek, które musisz znać, aby przetrwać pierwsze kilka godzin.

1. Wybierz odpowiednią lokalizację startową

Wyspa oferuje kilka punktów odrodzenia. Kiedy po raz pierwszy uruchomisz grę w Ark: Survival Ascended, zostanie wyświetlona mapa, która pozwoli ci wybrać miejsce odrodzenia. Te punkty odradzania nie będą miały żadnych oczywistych cech, ponieważ patrzysz na mapę, która jest ci całkowicie nieznana. Jednakże jedyną cechą, jaką posiadają wszystkie miejsca odrodzenia, jest stopień ich trudności. Jeśli chcesz, aby rozpoczęcie gry w Survival Ascended było łatwe, wybierz lokalizację początkową o łatwiejszym poziomie trudności. Podobnie jak miało to miejsce w Survival Evolved, południowe wyspy są znacznie bezpieczniejszymi punktami odrodzenia niż inne lokacje. Na południowych spawnach znajdują się nieagresywne dinozaury i inne stworzenia, które nie staną ci na drodze, gdy będziesz próbował zbudować bazę i stworzyć narzędzia potrzebne do przetrwania.

2. Wykorzystaj swoje otoczenie na swoją korzyść

Po wybraniu punktu odrodzenia rozpocznie się Twoja podróż w Survival Ascended. Większość miejsc odradzania oferuje duży wybór obiektów, które możesz wykorzystać, aby pomóc sobie w przetrwaniu, szczególnie przez kilka pierwszych godzin. Możesz wykorzystać te obiekty do stworzenia narzędzi, co powinno być twoim pierwszym celem po odrodzeniu się. Zbierając zasoby takie jak kamień i włókno oraz przebijając drzewa, jesteś w stanie zebrać niezbędne materiały do ​​wykonania podstawowych narzędzi, takich jak A kamienny topór i kilof. Pozwalają one szybciej zbierać zasoby, a także zbierać zasoby, których nie można zebrać gołymi rękami. Na ziemi możesz także znaleźć artykuły spożywcze, takie jak jagody, które pozwalają zachować zdrowie. Zasadniczo rozglądaj się za wszelkiego rodzaju łupami w pobliżu swojej lokalizacji początkowej.

3. Odpowiednio przydzielaj swoje statystyki

Ekran statystyk oferuje różne sposoby rozwijania postaci. Ekran statystyk oferuje różne sposoby rozwijania postaci. Kontynuując gromadzenie zasobów i naukę podstaw Survival Ascended, w końcu osiągniesz wyższy poziom. Awansowanie wiąże się z możliwością umieszczenia jednego punktu w szeregu statystyk, do których możesz uzyskać dostęp poprzez główne menu swojej postaci. Istnieją statystyki, takie jak zdrowie, woda, żywność i obrażenia w walce wręcz, a także kilka innych. Chociaż w końcu będziesz potrzebować wszystkich dostępnych statystyk, niektórym z nich powinieneś nadać priorytet wcześniej niż innym. Na przykład zdrowie i wytrzymałość zawsze będą potrzebne do przetrwania, podczas gdy coś takiego jak waga czy tlen nie jest tak naprawdę ważne, dopóki nie przejdziesz dalej w grze. Podnoszenie poziomu statystyk, których potrzebujesz na początku, to najlepszy sposób na zapewnienie sobie możliwie najbardziej efektywnych postępów. Najlepsze statystyki, które sugerujemy nadać priorytet w ciągu pierwszych kilku godzin, to obrażenia w walce wręcz, żywność, zdrowie, wytrzymałość i hart ducha.

4. Nie martw się o schronienie (za dużo)

Jednym z największych błędów, jakie popełniłem podczas mojej pierwszej rozgrywki w Ark: Survival Evolved, była próba zbudowania ogromnego schronu jako jedno z moich pierwszych zadań. Jednak jest to po prostu niepraktyczne, biorąc pod uwagę zasoby, którymi dysponujesz na początku. Dlatego też, kiedy zaczynałem Survival Ascended, po prostu stworzyłem małą konstrukcję, która była w stanie zaspokoić wszystkie moje podstawowe potrzeby, takie jak gotowanie, rzemiosło i spanie. To wszystko, czego potrzebujesz w pierwszej części gry, jak prawdopodobnie i tak nie będziemy w stanie znaleźć środków na zbudowanie czegoś większego. Zalecane jest również wybranie lokalizacji bazowej niezbyt głęboko na mapie. Twoje pierwsze schronienie powinno znajdować się w pobliżu plaży, w jaskini lub na obrzeżach lasu, aby uniknąć bardziej agresywnych stworzeń.

5. Zbierz wszystkie znalezione jagody

W Survival Ascended dostępne są różne rodzaje jagód.W Survival Ascended dostępne są różne rodzaje jagód.W Survival Ascended występują różne rodzaje jagód. Była to jedna z najlepszych wskazówek dla początkujących w Ark: Survival Evolved, która powróciła w Survival Ascended. Jagody są zdecydowanie najlepszym źródłem pożywienia, jakie możesz zdobyć na początku i zawsze warto mieć je w swoim ekwipunku na wypadek trudnych sytuacji. Jagody są świetne, ponieważ przywracają przyzwoitą ilość zdrowia, można je znaleźć praktycznie wszędzie i nie trzeba ich gotować. Używa się ich również do oswajania niektórych rodzajów dinozaurów. Jednak jagody psują się, jeśli nie zostaną zjedzone w określonym czasie. W Survival Ascended możesz łatwo znaleźć jagody, przechodząc przez zielone krzaki i wchodząc z nimi w wielokrotną interakcję. Istnieje kilka różnych typów, ale większość z nich oferuje podobne korzyści.

6. Zrób łóżko

Jednym z pierwszych obiektów, które musisz wykonać po przygotowaniu podstawowej podstawy, jest łóżko. Służy to nie tylko jako punkt szybkiej podróży i sposób na spędzenie nocy, ale łóżko jest także miejscem, w którym odradzasz się, jeśli zdarzy ci się umrzeć. Jeśli nie masz łóżka i wymrzesz na pustyni, odrodzisz się ponownie w początkowej lokalizacji, co nie jest czymś, czego chciałbyś, aby się wydarzyło, jeśli masz już przygotowaną bazę. Aby zbudować łóżko, musisz muszę być o godz poziom 7, który daje ci dostęp do prostego engramu łóżka. Gdy osiągniesz poziom 7, potrzebujesz osiem punktów engramów wydać na łóżko Simple. Wymagane jest także posiadanie engramu Ukryj śpiwór, który odblokowuje się znacznie wcześniej. Jeśli w pełni odblokowałeś Proste Łóżko, można je wytworzyć 30 Włókna, 40 Skóry, 80 Strzechy i 15 Drewna.

7. Unikaj serwerów PvP

Możesz grać solo lub na serwerze dedykowanym.Możesz grać solo lub na serwerze dedykowanym.Możesz grać solo lub na serwerze dedykowanym. Chociaż pomysł serwera PvP może być dla ciebie kuszący, nawet jeśli jesteś nowym graczem Ark, zdecydowanie zaleca się rozpoczęcie najpierw na serwerze solo. Serwery PvP są zwykle wypełnione weteranami serii, którzy mogą łatwo cię zasmucić, gdy po prostu próbujesz nauczyć się różnych elementów gry. Na serwerze solo możesz zorientować się i uczyć w (w miarę) kontrolowanym środowisku. Kiedy już poczujesz, że masz przyzwoitą wiedzę o grach, serwer PvP powinien być w porządku, aby dołączyć. Jednak nawet wtedy baza graczy Arki może być bezwzględna w stosunku do nowicjuszy na serwerze, więc uważaj.

8. Nie stresuj się śmiercią

Ta wskazówka nie ma wiele wspólnego z rozgrywką, ale raczej z ogólnym stanem umysłu podczas gry w Ark: Survival Ascended. Należy pamiętać, że dosłownie wszystko w grze chce ci wyrządzić krzywdę i praktycznie nie ma ucieczki przed śmiercią. W pewnym momencie umrzesz, a potem umrzesz jeszcze kilka razy. Moja najlepsza rada, gdy próbujesz poznać tajniki Survival Ascended, to zaakceptować ten fakt i po prostu skupić się na opanowaniu mechaniki. Jeśli spędzisz zbyt dużo czasu na unikaniu śmierci i ukrywaniu się przed pewnymi niebezpiecznymi żywiołami, nie nauczysz się tak szybko. Jeśli masz podstawowe narzędzia, schronienie z łóżkiem i mnóstwo jedzenia, powinieneś być w stanie to zrobić. oderwij stopy od ziemi. Jednak opanowanie Ark: Survival Ascended zajmuje dziesiątki, a nawet setki godzin, więc umieraj tyle razy, ile potrzebujesz, aby poznać wszystkie potrzebne mechaniki. Omawiane tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz cokolwiek prezentowanego na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games