8 najlepszych gier przypominających dusze w 2022 r.

8 najlepszych gier przypominających dusze w 2022 r.

Dark Souls to jedna z najbardziej wpływowych gier wideo wszechczasów, a arcydzieło From Software z 2011 roku znajduje swoje elementy w wielu innych grach akcji i RPG. Te, które używają wielu z tych samych mechanizmów, wymienionych poniżej, są zbiorczo znane jako Souls-likes: Punkty kontrolne do odblokowania (ognia) Waluta (dusze) upuszczane po śmierci Połączony świat z zamkniętymi drzwiami i skrótami Odradzanie się wrogów po śmierci lub odpoczynku Gra zawierająca te elementy lub większość z nich ma tyle wspólnego z serią Dark Souls, że można ją uznać za przypominającą duszę, a zebraliśmy razem osiem najlepszych gier podobnych do dusz, jeśli masz ochotę na jakąś karę. Ze względu na „podobne” w nazwie, wyłączyliśmy z rozważań własne gry From Software, w tym wszystkie gry Souls, Bloodborne, Sekiro i Elden Ring. Mówiąc o najnowszym arcydziele From Software, koniecznie sprawdź nasze zestawienie najlepszych gier, takich jak Elden Ring, w które możesz zagrać po wizycie w Lands Between.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Trzecia gra podobna do Souls z Deck13, The Surge 2, wreszcie zobaczyła, jak deweloper szedł w dalszą drogę. Z niezwykle kreatywnym światem połączonym windami towarowymi i inną infrastrukturą mechaniczną, The Surge 2 absolutnie daje poczucie odkrycia, że ​​From Software radzi sobie tak dobrze, i inteligentnie ulepsza system przekładni, eliminując potrzebę uzyskania „biegłości” w celu aby poprawić obrażenia różnych typów broni. Zachowuje również doskonały system celowanego rozczłonkowania z pierwszej gry, pozwalając skupić się na zadawaniu dodatkowych obrażeń wrogowi lub usuwaniu kluczowego elementu pancerza, dzięki czemu możesz ulepszyć swój własny ekwipunek.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Code Vein, inspirowany anime Souls, z dużą elastycznością w walce, jest idealny dla każdego, kto kocha Dark Souls, ale chce porzucić mroczną fantazję na rzecz pełnego gotyckiego wampirzego nonsensu. Podobnie jak w serii Souls, istnieje absurdalnie duży wybór broni do wyboru, którymi będziesz się huśtał, jednocześnie polegając na wampirzych umiejętnościach, aby pokonać najtrudniejszych wrogów w grze. Wyzwanie nie jest tak wysokie, jak w przypadku serii Souls, chociaż jest kilka kluczowych momentów, w których będziesz musiał zgrzytać zębami, zapamiętać każdy atak bossa i pokazać mu prawdziwą wampirzą moc.

Dostępne dla: PlayStation i PC

Drugi hack Team Ninja (i slash) w formule Souls nie wprowadził żadnych ogromnych zmian w stosunku do oryginalnej gry, ale jeden dodatek był niezwykle ważny: licznik serii. Korzystając z tej umiejętności podczas bitew z bossami, jesteś w stanie konsekwentnie pozostawać w ofensywie, zadając karne ciosy i przebijając się przez obronę jak masło. Tymczasem wrogowie są również niezwykle potężni, w tym kilku najtrudniejszych bossów w stylu Souls, i podobnie jak w pierwszym Nioh, jest mnóstwo broni do wypróbowania. Dostępne jest wszystko, od dwuręcznych katan po ogromne topory, a znalezienie swojego „nowego ulubionego” to niemal ciągły proces. Możesz pobrać Nioh 2 na PS4 lub PS5 w ramach The Nioh Collection, kompilacji obu gier Nioh z ulepszeniami wydajności PS5.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, Switch, PC

Skromny i klimatyczny Souls, którego ukończenie nie zajmie ci 100 godzin, Ashen jest interesującym Soulsem, ponieważ jest wyraźnie tak samo inspirowany budowaniem świata From Software, jak jego struktura. Opustoszały, zimny krajobraz sprawia wrażenie, jakby chciał, żebyś odszedł, a wrogowie są bardziej niż chętni do przyspieszenia twojego wyjścia. Chociaż brakuje niektórych zapadających w pamięć miejsc z gry Souls i zawiera kilka absurdalnych skoków trudności, Ashen jest absolutnie warta zagrania. Jest również dostępny na praktycznie każdej platformie, w tym na Nintendo Switch, więc możesz skopać tyłek w toalecie, zanim wrócisz do kopania w tyłek na kanapie.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, Switch, PC

Jedna z pierwszych gier, która wzięła formułę Dark Souls i przeniosła ją do 2D, Salt and Sanctuary przybrała ponury, nieproszony ton inspiracji, ale zrobiła to dzięki drastycznie odmiennemu stylowi artystycznemu. To nie jest tylko pikselowe podejście do Dark Souls, ale raczej kreskówkowa wersja, która wygląda tak, jakby mogła być kreskówką Flash z 2002 roku – i mamy na myśli to w dobry sposób. Jest pełen tajemnic i niezwykle trudnych bossów i chociaż czasami zawiera pewne skoki trudności, które nawet From Software zakwestionowałoby, Salt and Sanctuary jest jednym z najlepszych Soulsów, jakie kiedykolwiek powstały. Jest to szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że większość gry została stworzona przez zaledwie kilka osób.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Nieco zaskakująca gra podobna do Souls, która gra nieco luźniej z zasadami podgatunku niż niektóre inne gry z tej listy, Star Was Jedi: Fallen Order udowadnia, jak wszechstronne mogą być zarówno Star Wars, jak i Souls. Akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach z Revenge of the Sith, a gra oferuje stały postęp w twoich mocach, stopniowo odblokowując nowe ataki i nowe konfiguracje mieczy świetlnych. Bitwy często sprowadzają się do unikania, parowania i kontrataku, a jego stosunkowo niska trudność w porównaniu z Dark Souls sprawia, że ​​jest to świetny punkt wyjścia.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, PC

Po wstrzyknięciu niektórych elementów Souls do niedogotowanego Darksiders 3, Gunfire Games przyjęło drastycznie inne podejście do Remnant: From The Ashes. Koncentrując się głównie na strzelaniu z perspektywy trzeciej osoby, Remnant: From The Ashes wykorzystuje elementy generowane proceduralnie i kooperacyjny tryb wieloosobowy, choć można w nią również grać w trybie jednoosobowym. Wrogowie o tematyce natury, z których wielu zadaje niesamowite obrażenia, sprawiają, że jest to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do rutyny „unikaj, atakuj, unikaj” innych dusz. Mimo to uznasz, że struktura jest bardzo znajoma, z wieloma ukrytymi zakamarkami, które często są również wypełnione wrogami.

Dostępne dla: PlayStation, Xbox, Switch, PC

Niepokojące, przewijane z boku, dwuwymiarowe podejście do gry w stylu Souls, zawierające brutalnych wrogów i jeszcze bardziej brutalne sekcje platformowe, Blasphemous nie jest zabawą. Jeden fałszywy ruch i możesz pokochać wszystkie zasoby potrzebne do awansu, chociaż kombinacje, których nauczysz się po drodze, pomogą w niektórych najtrudniejszych momentach. Istnieje również system ulepszania typu „wybierz i wybierz”, który zwiększa umiejętności i statystyki za pomocą wyposażonych przedmiotów, co pozwala zbudować postać, która sprawi, że grasz. Z pewnością nie jest to ten sam poziom wolności, który można uzyskać w Elden Ring lub w grze takiej jak Nioh 2, ale sprawia, że ​​powtarzanie gry jest bardzo kuszące.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games