Zamknięcie sieci 3G AT&T jest obwiniane o poważny ból głowy związany z wyborami w Michigan

Zamknięcie sieci 3G AT&T jest obwiniane o poważny ból głowy związany z wyborami w Michigan

Niektóre hrabstwa Michigan nie mogą natychmiast zgłosić wyników wyborów we wtorek wieczorem ze względu na mylącą mieszankę federalnych wskazówek dotyczących raportowania głosowań i decyzji AT&T o wycofaniu sieci 3G w lutym zeszłego roku. W ostrzeżeniu na stronie internetowej biuro urzędnika hrabstwa Wayne potwierdziło, że 65 z 83 hrabstw Michigan „nie ma już nieoficjalnych wyników wyborów”. W hrabstwie Wayne znajduje się Detroit i jest to największe pod względem liczby mieszkańców hrabstwo, z około 1,8 milionami mieszkańców. Nie jest jasne, ile jest to zasługa urzędników okręgowych, którzy nie zaktualizowali własnych modemów, czy też jest to spowodowane wytycznymi amerykańskiej Komisji Pomocy Wyborczej (EAC) odradzającymi korzystanie z modemów. W sekcji 14.2-E, wytyczne dotyczące dobrowolnego systemu głosowania (VVSG) 2.0 ustanowione w lutym 2021 r. odradzały podłączanie systemów głosowania do internetu. Wytyczne wskazywały na ryzyko oprogramowania ransomware, czyli możliwość przeglądania przez atakujących plików w systemie lub modyfikowania zawartych w nim plików, które mają związek z wynikami wyborów i zapisami głosowania. „To znacznie opóźniło proces zgłaszania”, czytamy we wtorkowym wieczornym alarmie w hrabstwie Wayne. „Nie mamy ostatecznego czasu, kiedy osiągniemy 100 procent raportowania, ale będziemy kontynuować pracę przez cały wieczór i rano, aż to zostanie osiągnięte”.

Wczesnym rankiem w środę, biuro urzędnika hrabstwa Wayne powiedział reporterowi WDIV Grant Hermes że plan nie zakładał używania modemów, które nie zostały zaktualizowane pod kątem 4G LTE lub 5G, ponieważ stan nie certyfikuje już aktualizacji. Hermes donosi, że przynajmniej w hrabstwie Wayne wyniki są przesyłane z okręgów do urzędów miejskich i gminnych, ręcznie wczytywane do komputera, eksportowane i wysyłane do hrabstwa za pomocą bezpiecznego FTP. W innym miejscu w Michigan, urzędnik hrabstwa Ingham, Barb Byrum, powiedział The Verge, że aby być świadomym bezpieczeństwa cybernetycznego, „nigdy nie udało nam się zmodernizować wyników. Więc to nie zmieniło naszego procesu w Ingham County. W oświadczeniu przesłanym e-mailem do The Verge wczesnym rankiem w środę Tracy Wimmer, dyrektor ds. relacji z mediami w sekretarzu stanu, wyjaśnił kroki, które zostały podjęte, aby przedstawić jakąkolwiek możliwość ingerencji i przeciwdziałać dezinformacji na temat głosowania, które koncentrowało się na wykorzystaniu modemów. „Nieoficjalne wyniki z lokali wyborczych są napędzane przez pracowników wyborczych w pojazdach w wielu powiatach, które wycofują użycie modemów do przesyłania nieoficjalnych wyników … Powiaty wycofują modemy według różnych harmonogramów ze względu na specyficzne konfiguracje systemów głosowania i potrzeb hrabstwa – na przykład wszystkie 65 systemów Dominion nie używa już modemów”. AT&T nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. Po ogłoszeniu planów zakończenia sieci bezprzewodowej 3G w 2019 roku dostawca oficjalnie wycofał usługę w lutym tego roku.
Urzędnik hrabstwa Wayne:

Aktualizacja wyników wyborów W oparciu o zalecenie Voluntary Voting Systems Guideline 2.0 wydane przez amerykańską Komisję Pomocy Wyborczej, w połączeniu z decyzją AT&T z marca 2022 r. o zaprzestaniu obsługi modemów 3G, 65 z 83 hrabstw Michigan nie wprowadza już nieoficjalnych wyników wyborów . To znacznie opóźniło proces raportowania. Nie mamy ostatecznego czasu, kiedy osiągniemy 100-procentowy raport, ale będziemy kontynuować pracę przez cały wieczór i poranek, aż to zostanie osiągnięte.

Sekretarz Stanu Michigan:

Lokale wyborcze zamknęły i opublikowały publicznie nieoficjalne wyniki w Michigan, a te nieoficjalne wyniki są przekazywane do biur urzędników okręgowych. W międzyczasie wiele komisji liczenia głosów nieobecnych nadal liczą głosy aż z połowy lub więcej głosów oddanych w jurysdykcjach, a pełne nieoficjalne wyniki nie mogą być znane, dopóki nie zostaną zliczone wszystkie karty do głosowania nieobecnych. Nieoficjalne wyniki z lokali wyborczych są napędzane przez pracowników wyborczych w pojazdach w wielu powiatach, które wycofują się z używania modemów do przesyłania nieoficjalnych wyników. Odbywa się to zgodnie z wytycznymi wydanymi przez amerykańską Komisję Pomocy Wyborczej w celu zapobiegania wszelkim możliwym ingerencjom na odległość oraz przeciwdziałania rozpowszechnianym błędnym informacjom dotyczącym korzystania z modemów. Powiaty wycofują modemy według różnych harmonogramów ze względu na specyficzne konfiguracje systemów głosowania i potrzeby hrabstw – na przykład wszystkie 65 systemów Dominion nie używa już modemów.

Aktualizacja 2 sierpnia, 1:58 ET: Dodano dodatkowe informacje od urzędnika hrabstwa Wayne oraz oświadczenie z biura sekretarza stanu Michigan.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android