Xiaomi 14 (Ultra) zaprezentował: Z aparatem Leica przeciwko młotowi AI Samsunga

Xiaomi 14 (Ultra) zaprezentował: Z aparatem Leica przeciwko młotowi AI Samsunga

Zgodnie z oczekiwaniami, Xiaomi zaprezentowało dziś wiele nowości na targach MWC 2024 w Barcelonie. Należą do nich Xiaomi 14 i 14 Ultra, czyli dwa modele z najwyższej półki, które muszą sprawdzić się na tle smartfonów Samsunga Galaxy S24. Jeśli złożysz zamówienie w przedsprzedaży, zostaniesz szczególnie nagrodzony.

Xiaomi 14 i 14 Pro zostały oficjalnie zaprezentowane w Chinach pod koniec października 2023 roku. Przynajmniej jeden z nich właśnie trafia do Europy. Model Pro nie będzie dostępny w tym kraju. W każdym razie Xiaomi 14 Ultra trafia do nas stosunkowo szybko. Wprowadzenie na rynek w Europie miało miejsce wkrótce po wprowadzeniu produktu na rynek chiński.

Zaprezentowano Xiaomi 14 Ultra

Xiaomi 14 Ultra z naciskiem na aparat Leica (źródło zdjęcia: Xiaomi)

The Xiaomi 14 Ultra skupia się całkowicie na aparacie Leica i zapewnia niespotykaną jakość obrazu. W tym celu dokonano przeglądu czujników i oprogramowania. W sumie cztery czujniki zapewniają doskonałe uchwycenie każdej chwili. Skupiono się na 23 mm 1-calowym odpowiedniku czujnika LYT-900, który ma przechwytywać dużo światła i ma zmienną przysłonę pracującą w sposób ciągły w zakresie od f/1.63 do f/4.0. Rozdzielczość wynosi 50 MP. Jest też teleobiektyw 75 mm z rozdzielczością 50 MP, aparat peryskopowy 120 mm i ultraszerokokątny 12 mm z rozdzielczością 50 MP.

System aparatu został opracowany we współpracy z firmą Leica i oferuje różnorodne style zdjęć, których można używać do dostosowywania zdjęć. Wszystkie czujniki mogą nagrywać maksymalnie wideo 8K przy 30 klatkach na sekundę Optymalizacje AI i ręczne ustawienia dla prawdziwych profesjonalistów.

Xiaomi 14 Ultra ma wyjątkowo jasny wyświetlacz. (Źródło obrazu: Xiaomi)

To także jest zupełnie nowe płaski wyświetlacz AMOLED o przekątnej ekranu 6,73 cala i maksymalną jasność do 3000 nitów. Telefon komórkowy zwykle działa przy około 1000 nitach. Wyświetlacz jest chroniony szkłem Xiaomi Shield Glass, które jest szczególnie wytrzymałe i powinno mieć pewną powłokę antyrefleksyjną. Rama wykonana jest w całości z aluminium i podobno jest znacznie stabilniejsza.

Z czysto technicznego punktu widzenia Xiaomi stawia na najnowszy sprzęt Qualcomm. Zastosowano Snapdragon 8 Gen 3, który ma 16 GB RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Chip należy wysłać za pośrednictwem Dwukanałowy system IceLoop można wyjątkowo efektywnie chłodzić, co oznacza, że ​​wysoką wydajność można wykorzystywać przez długi czas. System operacyjny to Android 14 z HyperOS. Bateria ma pojemność 5000 mAh i można ją szybko ładować za pomocą kabla mocą 90 W oraz bezprzewodowo mocą 80 W. W zestawie zasilacz.

Zaprezentowano Xiaomi 14

Xiaomi 14 od miesięcy jest dostępny w Chinach. (Źródło obrazu: Xiaomi)

Xiaomi 14 trafia teraz także do Europy. Telefon komórkowy nie jest nowy. Trwa to już kilka miesięcy. Z czysto technicznego punktu widzenia urządzenia są bardzo podobne pod względem platformy. Tutaj także jest Snapdragon 8 Gen 3 jako chip, ale są dwie wersje pamięci: jedna z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej oraz druga z 12 GB RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Bateria jest nieco mniejsza i ma 4610 mAh, ale można ją również ładować za pomocą kabla mocą 90 W. Maksymalnie 50 watów jest możliwe bezprzewodowo.

Das Display des Xiaomi 14 jest nieco mniejszy i ma 6,36 cala, ale osiąga te same wartości jasności aż do 3000 nitów. Zainstalowany jest aparat Leica. Tym razem tylko główny sensor 23mm 1/1.31-cala z rozdzielczością 50 MP i stałą ogniskową f/1.6. Jest też teleobiektyw 75 mm z ogniskową 50 mm i ultraszerokokątny 14 mm z rozdzielczością 50 MP. Obydwa smartfony posiadają certyfikat IP68, dzięki czemu są chronione przed kurzem i wodą. Zastosowano tu także HyperOS. Na obu urządzeniach dostępne są cztery nowe wersje Androida i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń.

Podczas gdy Samsung w swoich smartfonach Galaxy S24 całkowicie polega na funkcjach AI, Xiaomi wciąż nieco się powstrzymuje w przypadku smartfonów z serii 14. Całkiem możliwe, że w rozwoju jest znacznie więcej. Istnieją przynajmniej początkowe początki z napisami AI, wyszukiwaniem albumów AI, portretami AI i rozszerzeniami AI dla już zrobionych zdjęć.

Ceny i dostępność

Xiaomi 14 od razu trafia do sprzedaży w dwóch wersjach:

12 GB RAM i 256 GB pamięci za 999,90 euro 12 GB RAM i 512 GB pamięci za 1099,90 euro

Jeśli zarejestrujesz się do 11 marca, otrzymasz za darmo Xiaomi Pad 6 o wartości 399,90 euro (sprawdź na Xiaomi).

Xiaomi 14 Ultra można już zamawiać w przedsprzedaży, ale trafi on na rynek dopiero 19 marca. Kosztuje 1499,90 euro i oferowany jest w wersji z 16 GB RAM-u i 512 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli złożysz zamówienie w przedsprzedaży do 19 marca, otrzymasz za darmo „Zestaw fotograficzny” o wartości 199,90 euro (sprawdź na Xiaomi).

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android