Wyłącznie: oto cała mapa drogowa Google na lata 2023-2025 dla telefonów Pixel

Wyłącznie: oto cała mapa drogowa Google na lata 2023-2025 dla telefonów Pixel

Robert Triggs / Android AuthoritySmartfony Google Pixel odnotowały ogromny wzrost w ciągu ostatniego roku. Po pierwsze, seria Pixel 6 przyniosła wzrost sukcesu krytycznego i komercyjnego, czego firma desperacko potrzebowała po względnych niepowodzeniach komercyjnych Pixel 5 i Pixel 4. Następnie seria Pixel 7 zyskała jeszcze większe uznanie krytyków i, z tego, co możemy powiedzieć, kontynuacja sukcesu sprzedażowego linii Pixel 6. Pytanie brzmi: czego możemy spodziewać się po Google w 2023 roku i później? Dzięki anonimowemu, ale godnemu zaufania źródłu, Android Authority może wyłącznie ujawnić główne zmiany, jakie Google zamierza wprowadzić w serii Pixel w 2023, 2024 i 2025 roku. Chociaż dokładnie sprawdziliśmy te informacje, pamiętaj, że ten plan działania nie jest ustawiony w złóg. Nasze źródło powiedziało, że pewne aspekty planu są pewne, ale inne są niepewne. Potwierdzimy prawdopodobieństwo każdego szczegółu, gdy przeprowadzimy Cię przez mapę drogową Google Pixel.

Seria Google Pixel w 2023 roku

Google Pixel Fold Jak rozwiązać 3How To I Solve / Steve Hemmerstoffer W przyszłym roku nastąpią niewielkie zmiany w składzie Pixela. Nasze źródło potwierdziło, że dwa telefony Pixel – o nazwach kodowych „lynx” i „felix” – zostaną uruchomione w okolicach Google I/O w kwietniu lub maju. Te dwa telefony już wyciekły, przy czym „lynx” odnosi się do Pixela 7a, a „felix” do Pixel Fold (który był również określany jako Pixel Notepad, chociaż Pixel Fold prawdopodobnie będzie nazwą handlową). Nasze źródło potwierdził, że Google zachowa te same ceny dla Pixela 7a, co oznaczałoby cenę detaliczną w USA w wysokości 449 USD, odpowiadającą Pixelowi 6a. Poprzednie przecieki mówiły, że 7a będzie zawierał kilka ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika, w tym ładowanie bezprzewodowe i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Jednak nasze źródło nie potwierdziło tych funkcji. Najważniejszą wiadomością Google w 2023 roku będzie premiera pierwszego składanego Pixela. Później w 2023 roku Google wprowadzi na rynek dwa nowe telefony ze swojej głównej serii: Pixel 8 i Pixel 8 Pro. Nasze źródło potwierdziło, że nie będzie zbyt wielu znaczących zmian w tych telefonach w porównaniu do serii Pixel 7. Jednak jedną godną uwagi zmianą jest zmniejszenie Pixela 8 (nazwa kodowa „shiba”), co oznacza, że ​​będzie miał mniejszy wyświetlacz i ogólnie mniejszą obudowę. Jednak „husky” – czyli Pixel 8 Pro – będzie miał taki sam wyświetlacz i ogólne wymiary jak Pixel 7 Pro. Wreszcie nazwa kodowa krzemu debiutującego w serii Pixel 8 to „zuma”. Google prawie na pewno będzie sprzedawać to jako Tensor G3.

Seria Pixel w 2024 roku: więcej Pro, mniej A?

wyświetlacz Google Pixel 6a w dłoniRyan Haines / Android Authority Poza premierą Pixel Fold i wcześniejszą premierą Pixela 7a rok 2023 nie różni się zbytnio od tego roku. Jednak rok 2024 przyniesie kilka znaczących zmian w mapie drogowej Google Pixel.

Google Pixel 8a

Po pierwsze, istnieje plan dotyczący Pixela 8a o kryptonimie „akita”. Plan można jednak odrzucić w oparciu o sprzedaż Pixela 7a. Nasze źródło mówi, że Google myśli o odejściu od corocznych premier telefonów z serii A i zamiast tego planuje dwuletnią premierę (co dwa lata). To sprawiłoby, że seria A byłaby bardziej zgodna z serią Apple iPhone SE, która pojawia się co kilka lat i pozostaje aktywna na półkach sklepowych przez cały czas. W zależności od komercyjnego sukcesu Pixela 7a (lub nie), Google może przejść na dwuletnią premierę serii A. Oczywiście, jeśli firma odejdzie od corocznych premier, uważamy, że nazwa telefonu może (i powinna) ulec zmianie. Jednak nasze źródło nie wspomniało o zmianie nazwy i używało tylko nazw kodowych. Jeśli Pixel 8a – lub jakkolwiek się nazywa – zostanie uruchomiony, jego cena wzrośnie do 499 USD. Jednak los tego telefonu pozostaje całkowicie zależny od wydajności Pixela 7a na rynku.

Seria Pixel 9

Jesienią 2024 roku Google wprowadzi na rynek serię Pixel 9. Jednak według naszego źródła ta seria po raz pierwszy będzie miała trzy urządzenia. Pierwszym będzie waniliowy Google Pixel 9, który prawdopodobnie będzie miał ten sam rozmiar i ogólny format co Pixel 8 (który, pamiętaj, jest nieco mniejszy niż Pixel 7). Byłby również oczekiwany Pixel 9 Pro – o nazwie kodowej „komodo” – z ekranem o przekątnej 6,7 cala. Następnie pojawiłby się drugi model na poziomie Pro o nazwie kodowej „kajman”. Ten telefon miałby wszystkie funkcje na poziomie Pro modelu 6,7-calowego, ale upchnąłby go w 6,3-calowy projekt. Seria Pixel 9 mogłaby mieć trzeci telefon: mniejszy model na poziomie Pro. Nasze źródło porównało tę strategię do premier iPhone’a firmy Apple. Pixel 9 byłby jak iPhone 14, podczas gdy 6,3-calowy „kajman” byłby podobny do iPhone’a 14 Pro. 6,7-calowy „komodo” byłby bardziej podobny do iPhone’a 14 Pro Max. Kiedy zapytaliśmy, jakie jest to prawdopodobne, nasze źródło zdecydowanie stwierdziło, że tak się dzieje. Google chce naśladować skuteczną strategię Apple dotyczącą rozmiaru, co oznacza, że ​​potrzebuje telefonu na poziomie Pro, który nie jest tak duży jak Pixel 7 Pro. Ceny, nazewnictwo i dostępność są w powietrzu, ale cel trzech telefonów jest ustalony. Wszystkie trzy telefony powinny zobaczyć debiut Tensor G4, który, jak się dowiedzieliśmy, nosi nazwę kodową „redondo”.

Przyszłość składana

Wreszcie, istnieje plan kontynuacji składania w 2024 roku. Jednak w tej chwili niewiele o tym wiadomo. Jest prawdopodobne, że Google czeka na reakcję konsumentów na swój pierwszy składany produkt – znany również jako „felix” – zanim przedstawi zbyt szczegółowe plany dotyczące dalszych działań.

Seria Pixel w 2025 roku: dwie potencjalne strategie

Powrót Google Pixel 7 Pro w kolorze trawy cytrynowejRita El Khoury / Android Authority Wkraczając w rok 2025, nasze źródło twierdzi, że Google rozważa kilka opcji dla swojej mapy drogowej Pixela, na które duży wpływ będzie miał sukces lub porażka planów na 2023 i 2024 rok. Po pierwsze, Google bawi się pomysłem posiadania składany telefon z klapką, który może konkurować z serią Galaxy Z Flip. Jeśli pójdzie tą drogą, premiera głównej serii Pixel jesienią 2025 r. Obejmie składany model z klapką, nieskładany model waniliowy (zakładamy, że będzie to podstawowy Pixel 10), a następnie dwie iteracje na poziomie Pro z jeden jest mniejszy, a drugi większy. Google rozważa składaną klapkę na rok 2025, ale ma też alternatywną strategię. Jeśli jednak Google zrezygnuje z urządzenia z klapką, posunie się do przodu z czterema nieskładanymi telefonami. Byłby to model waniliowy w małych i dużych rozmiarach oraz model pro w małych i dużych rozmiarach. Po raz kolejny byłoby to bezpośrednio zgodne z obecną strategią Apple dotyczącą iPhone’ów. Ostatecznie los następców Pixel Fold w 2025 roku nadal zależy od jego przyjęcia na rynku w 2023 roku.

Wyciek mapy drogowej Google Pixel: nasze myśli

Ładowanie logo GoogleRobert Triggs / Android AuthorityInformacje, które otrzymaliśmy z tego źródła, mają dla nas wiele sensu. Prawie każda firma goni za sukcesem i strategią składanych smartfonów Apple oraz składanym sukcesem Samsunga. Odkrycie, że Google używa obu firm jako szablonów dla swoich przyszłych produktów, nie jest zaskakujące. Mamy jednak pytanie, czy Google nie spóźni się na imprezę. Premiera Pixel Fold w 2022 roku to dobry ruch, biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek międzynarodowej konkurencji w segmencie składanym, ale pierwszy strzał w telefon z klapką, który nie wyląduje do 2024 roku, wydaje się zbyt wolny. Pamiętaj, że Samsung sprzedaje więcej telefonów Galaxy Z Flip niż Galaxy Z Fold w stosunku 3:1. Google powinno zająć się flip marketem raczej wcześniej niż później. Podobnie, próba Google, aby dopasować podejście Apple do posiadania bardziej przyjaznych dla dłoni telefonów profesjonalnych, powinna mieć miejsce w 2023 r., a nie 2024 r. Do tego czasu strategia Apple mogła ulec zmianie. W końcu iPhone z serii „Mini” nie odniósł wielkiego sukcesu i wygląda na to, że podobny los czeka iPhone’a 14 Plus. Jeśli Google chce ścigać Apple, musi działać szybciej. Niezależnie od tego, jesteśmy bardzo podekscytowani tą wiadomością. Bardziej kompaktowy Pixel 9 Pro brzmi dla nas idealnie, a Pixel Fold wydaje się być całkiem fajny. Przeniesienie serii A do harmonogramu dwuletniego również ma sens. Na razie musimy tylko poczekać i zobaczyć, jak ostateczna mapa drogowa Pixela Google wypadnie w porównaniu z informacjami, które posiadamy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android