Wyciek Sony: Pierwsze gorące informacje o nowych słuchawkach z wyższej półki

Wyciek Sony: Pierwsze gorące informacje o nowych słuchawkach z wyższej półki

Gdzie następca topowych słuchawek Sony WF-1000XM4? Według najnowszych informacji WF-1000XM5 jest już w blokach startowych. Co wiemy i czego chcemy – tutaj w przeglądzie.

Apple zaprezentowało już AirPods Pro (2. gen.), Bose ze słuchawkami QuietComfort Earbuds 2. Teraz kolej na Sony, ponieważ WF-1000XM4 zostały już wypuszczone na rynek w 2021 roku – a tymczasem presja konkurencyjna w mocno spornym segmencie prawdziwie bezprzewodowych urządzeń ponownie wzrosła.

Sony WF-1000XM5 może zostać wydany w maju 2023 roku

Krążą świeże plotki o kolejnym kroku Sony w walce o koronę słuchawek. Jak to często bywa, pochodzą one z wpisu amerykańskiego organu „Federalnej Komisji Łączności” (FCC). Mówiąc prościej, każde urządzenie, które w jakiś sposób transmituje (np. przez Bluetooth) jest tutaj wymienione – i to na miesiące przed rozpoczęciem sprzedaży. Pod tajemniczym numerem modelu YY2963 (źródło: FCCID) znajduje się informacja o „bezprzewodowym stereofonicznym zestawie słuchawkowym z redukcją szumów”, który prawdopodobnie jest Następca obecnego topowego modelu WF-1000XM4 powinien działać. Uważa się, że ostateczna nazwa Sony WF-1000XM5 będzie, przynajmniej jeśli Sony pozostanie wierne poprzedniemu schematowi.

Oprócz schematów nie ma jeszcze wiele do zobaczenia na temat Sony WF-1000XM5 (źródło obrazu: FCCID)

Tak stwierdza protokół FCC Bluetooth 5.3 jest używany (źródło: The Walkman Blog). To z kolei jest mocnym sygnałem, że Sony jest zgodne z nowym standardem Dźwięk Bluetooth LE dąży do Możliwe korzyści to poprawa jakości dźwięku przy niskich prędkościach transmisji danych oraz funkcje nadawcze, takie jak odbieranie komunikatów w miejscach publicznych (np. na lotnisku).

„Prośba o zachowanie poufności”, którą producent kieruje do FCC, uniemożliwia publikację zdjęć słuchawek i konfiguracji testowej do końca sierpnia. Doświadczenie pokazuje, że gotowy produkt często pojawia się na długo przed końcem takiego okresu. WH-1000XM5 (widok na Amazon) został zaprezentowany w maju 2022, a WF-1000XM4 (widok na Amazon) w czerwcu 2021. Jest zatem w sferze możliwości, że Sony WF-1000XM5 już w maju 2023 pojawia się.

Jakich ulepszeń można się spodziewać po Sony WF-1000XM5

Aktualny topowy model WF-1000XM4 jest nadal jednym z najlepszych prawdziwych słuchawek bezprzewodowych, jakie można kupić. Przede wszystkim bardzo dobra jakość dźwięku i niezwykle skuteczna redukcja szumów (ANC) nadal wyznaczają wysokie standardy dla konkurencyjnych produktów – więcej na ten temat w naszym raporcie z testu. Ale: nieporęczna konstrukcja jest – również w odniesieniu do Apple AirPods Pro (2. generacji) – słabym punktem obecnego, prawdziwie bezprzewodowego flagowca Sony. Jednak japońska firma nie spoczęła od tego czasu i opracowała ciekawy model ze średniej półki z Linkbuds S (widok na Amazon), który wyraźnie bardziej kompaktowy w przypadku awarii WF-1000XM4. Pożądane jest, aby Sony zmniejszyło również nadchodzący WF-1000XM5, aby zwiększyć komfort noszenia nawet dla małych uszu.

Sony Linkbuds S (po lewej) są znacznie bardziej kompaktowe niż nieporęczne WF-1000XM4 (źródło zdjęcia: GIGA) Sony LinkBuds S teraz od 134,99 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 28.02.2023 18:54

W przeciwnym razie można założyć zwykłe ulepszenia: The klang jest jeszcze lepiej, tzn jeszcze skuteczniejsze tłumienie hałasu, umierać żywotność baterii może trochę dłużej. Lekko wrażliwy obsługa dotykowa WF-1000XM4 nadal można zoptymalizować. Z Multipoint-Bluetooth można również obliczyć dla jednoczesnego połączenia z kilkoma urządzeniami. Na Preis jeśli wzrośnie, sugerowana cena detaliczna od 250 do 300 euro jest realistyczna, a może nawet wyższa.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android