Wszystkie metody przeglądania ukrytych folderów w systemie Windows 11

Wszystkie metody przeglądania ukrytych folderów w systemie Windows 11

Artykuł redakcyjny 23 listopada 2023 r

Użytkownicy systemu Windows 11 mogą spotkać się z sytuacją, w której pliki są albo ukryte, albo niewidoczne. Może to mieć kilka przyczyn.

Pliki są ukryte z powodu wirusa skrótu. Windows Defender blokuje dostęp do niektórych folderów. Windows 11 sam ukrywa niektóre pliki i foldery systemowe. Niektóre pliki mają włączony atrybut „ukryty” w Eksploratorze plików systemu Windows.

Źródło obrazu: Unsplash

Chcesz pokazać ukryte pliki i foldery w systemie Windows 11? Nie martw się. Nie jesteś sam. Ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z systemu Windows 11 do swoich celów, rośnie zapotrzebowanie na przeglądanie zawartości ukrytych folderów. Jeśli próbujesz otworzyć ukryty plik, ale nie możesz go znaleźć na swoim komputerze, istnieje kilka prostych sposobów, aby szybko i łatwo go znaleźć.

Metoda 1. Odkryj ukryte pliki i foldery za pomocą Panelu sterowania

Panel sterowania to narzędzie systemu Windows umożliwiające zarządzanie i kontrolowanie różnych programów na komputerze. Co ciekawe, możesz go również użyć do przeglądania ukrytych plików w systemie Windows 11. Tak to się robi:

Przejdź do paska wyszukiwania menu Start, wpisz „Panel sterowania” i naciśnij Enter. W Panelu sterowania wybierz Wygląd i personalizacja -> Opcje Eksploratora plików. Kliknij kartę Widok. Wybierz ustawienie „Ukryte pliki i foldery” i kliknij opcję „Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski”. Kliknij OK.

Spowoduje to zmianę ustawień w taki sposób, że wcześniej ukryte pliki i foldery staną się widoczne.

Metoda 2. Ukryj pliki lub foldery za pomocą wiersza poleceń

Jeśli wolisz używać interfejsu wiersza poleceń, możesz odkryć pliki, usuwając atrybut ukryty. Można to zrobić na poziomie folderu lub dla poszczególnych plików.

Naciśnij WINDOWS + S i znajdź Wiersz Poleceń. Otwórz to. Wpisz cd „C:Ukryty folder”. Zastąp tekst w cudzysłowie lokalizacją plików/folderów. Jeśli lokalizacja katalogu zawiera spację, należy ją ująć w cudzysłów. Naciśnij enter. Wpisz attrib -h „tajny plik”. Zamień tekst w cudzysłowie na nazwę pliku, który chcesz odkryć. Jeśli okaże się, że nie można znaleźć pliku, dodaj rozszerzenie pliku na końcu nazwy pliku.

Możesz ponownie ukryć pliki, zastępując polecenie -h poleceniem +h, co spowoduje ponowne dodanie atrybutu

Metoda 3. Wyświetl ukryte pliki i foldery za pomocą Eksploratora plików

Za pomocą Eksploratora plików możesz łatwo przeglądać ukryte pliki i foldery. To najłatwiejszy sposób przeglądania ukrytych plików i folderów w systemie Windows 11; Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć folder, a Eksplorator plików będzie otwarty i dostępny.

Najpierw przejdź do folderu, w którym podejrzewasz, że znajdują się ukryte pliki. Następnie wykonaj poniższe czynności:

Kliknij Widok w prawym górnym rogu. Stamtąd wybierz Pokaż -> Ukryte elementy.

Gdy to zrobisz, Twoje ukryte pliki staną się ponownie widoczne. Aby ponownie ukryć pliki, po prostu odznacz sekcję „Ukryte elementy” powyżej, a ustawienia wrócą do normy.

Jak odzyskać usunięte ukryte pliki w systemie Windows

Jeśli zgubiłeś lub usunąłeś ukryte pliki lub foldery, możesz je odzyskać za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Disk Drill to jedno z takich rozwiązań do odzyskiwania danych, któremu wielu zaufało ze względu na solidne funkcje odzyskiwania i przyjazny dla użytkownika interfejs. Za pomocą kilku kliknięć możesz odzyskać usunięte foldery, obrazy, filmy i wiele innych typów danych.

Wykonaj poniższe czynności, aby odzyskać ukryte pliki.

Pobierz Disk Drill. Po pobraniu zainstaluj i otwórz. Wybierz dysk zawierający ukryte pliki lub foldery, które chcesz odzyskać. Kliknij opcję Wyszukaj utracone pliki. Spowoduje to znalezienie wszystkich ukrytych plików, które zostały usunięte. Po zakończeniu skanowania kliknij opcję Przejrzyj znalezione obiekty. Tutaj znajdziesz listę plików, które można przywrócić. Po kliknięciu opcji Filtr zobaczysz, że opcja Pokaż ukryte pliki systemowe jest domyślnie zaznaczona. Wybierz pliki, które chcesz odzyskać, zaznaczając odpowiednie pole. Kiedy będziesz gotowy, kliknij Przywróć. Określ lokalizację, w której chcesz przywrócić pliki. Zaleca się wybranie lokalizacji innej niż dysk, na którym utracono pliki. Wciśnij OK.

Wykonując te kroki, będziesz mieć pewność, że Twoje dane będą mogły zostać odzyskane w dowolnym momencie w przypadku różnych problematycznych sytuacji. Odzyskaj usunięte dane Windows 10 i Windows 11 na swoim komputerze w dowolnej sytuacji, np. odzyskiwanie plików po aktualizacji systemu Windows, i zawiera funkcje, które mogą chronić Twoje dane przed przyszłymi sytuacjami utraty danych.

Instrukcje wideo

wniosek

Możesz wypróbować powyższe rozwiązania, jeśli chcesz wyświetlić ukryte pliki w systemie Windows 11. Pierwsza metoda jest najskuteczniejsza i pomaga przeglądać ukryte pliki za pomocą prostych kliknięć. Jeśli utraciłeś pliki lub ich brakuje w systemie Windows 11, uruchom oprogramowanie do odzyskiwania danych Disk Drill, aby przeskanować i odzyskać brakujące dane.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android