Wskazówki i porady, dzięki którym Twój Android będzie działał szybciej

Wskazówki i porady, dzięki którym Twój Android będzie działał szybciej

Częstym problemem z systemem operacyjnym Android jest to, że po kilku miesiącach użytkowania zaczyna działać wolno. Z tego powodu najczęściej wyszukiwanym pytaniem od użytkowników Androida jest to, jak przyspieszyć telefony z Androidem. Oczywiście nie jest przyjemnie kupować smartfon z wyższej półki o wysokiej wydajności i funkcjach. Ale nadal nie uzyskujesz płynnej i szybkiej wydajności, której oczekiwałeś. Można to zrobić na różne sposoby. Czy wiesz, że telefony komórkowe można nawet przyspieszyć, korzystając na przykład z blockchain? Można to zrobić na różne sposoby i możesz przyjrzeć się wszystkim na temat definicji na określonych listach. Obszary te zawierają również znacznie więcej informacji o świecie kryptowalut – obszarze bez granic. Jednak poniżej wymienimy różne metody, których możesz użyć, aby znacznie poprawić wydajność swojego smartfona.

Źródło obrazu: pexels.com

Prosty restart może uruchomić urządzenie z Androidem

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć swój telefon z Androidem? Wszystko, czego potrzebuje Twój smartfon, to prosty restart. Ale podobnie jak nasze komputery, ponowne uruchomienie może pomóc smartfonom przetrwać trudne czasy. Po ponownym uruchomieniu urządzenia z systemem Android wszystkie pliki tymczasowe otwarte na urządzeniu zostaną usunięte, a pamięć RAM zostanie wyczyszczona. W ten sposób zwiększy się wydajność Twojego urządzenia.

Wyczyść ekran główny

Chcesz wiedzieć, jak przyspieszyć swój telefon z Androidem? Umieszczenie żywych tapet na ekranie głównym i widżetach może wyglądać ładnie, ale dodatkowo obciąża wydajność urządzenia. Lepiej jest zastąpić żywą tapetę statycznym obrazem i usunąć wszystkie nieużywane ikony i widżety. Im mniej bałaganu na ekranie głównym, tym lepsze będzie działanie Twojego urządzenia.

Wyczyść dane aplikacji z pamięci podręcznej

Dane z pamięci podręcznej aplikacji pomagają szybciej ładować aplikację, pobierając dane z pamięci podręcznej. Istnieją jednak aplikacje, których nie używasz regularnie. Usunięcie ich to prosta odpowiedź na to, jak przyspieszyć telefony z Androidem. Usunięcie starych danych zwolni dużo miejsca na dysku. Poprawia również wydajność urządzenia i pozwala aplikacji przechowywać nowsze wersje starych danych w pamięci podręcznej.

Spróbuj użyć uproszczonych wersji aplikacji

Wiele popularnych aplikacji, takich jak Facebook i Twitter, oferuje uproszczoną wersję swoich aplikacji. Korzystanie z uproszczonych wersji aplikacji poprawia wydajność urządzenia i zmniejsza zużycie danych, dzięki czemu możesz przyspieszyć działanie telefonu z Androidem. Wersje Lite aplikacji najlepiej nadają się, jeśli masz smartfon z małą ilością pamięci i niedrogim sprzętem. Jest to również sposób na przyspieszenie telefonów z Androidem.

Wyłącz lub zmniejsz animacje

Innym sposobem na przyspieszenie urządzenia z Androidem jest zmniejszenie animacji. Aby to zrobić, musisz jednak włączyć opcje programistyczne na swoim urządzeniu. Aby włączyć opcje programisty, przejdź do Ustawienia> Informacje o telefonie i dotknij numeru kompilacji siedem razy. Umożliwi to opcję programisty na Twoim urządzeniu. Teraz możesz wyłączyć lub zmniejszyć animacje. Tutaj możesz dostosować skalę animacji okna, skalę animacji przejścia i skalę czasu trwania animacji. Skraca to czas potrzebny na renderowanie efektów wizualnych ekranu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android